
Blegoš
4.3.2018 Kratka tura na Blegoš, na vrhu veter, smučarija pa kar precej solidna. ” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]  
Kategorija
14.152 novic

4.3.2018 Kratka tura na Blegoš, na vrhu veter, smučarija pa kar precej solidna. ” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]  

Po pokljuškem polmaratonu je bil Viševnik odličen za raztezanje. Tudi timing je bil v razmerju s časom maratona: 2h 10min brez postankov. Za to je poskrbel tudi vadbeni center SV, saj obe vlečnici delujeta brezhibno, kakor tudi žičničarji. Poleg tega so ekstremno prijazni in spustijo turnega smuča

Glede na razmere sva izbrala Veliki Javornik. Z avtom malo naprej od Dolenje vasi. Potem sva ugotovila, da bi šlo tudi do odcepa ceste okrog jezera. No ja, tudi malo teka na turnih smučeh ne škodi. Navzgor malo po svoje, malo po sledeh krplarjev, nekje na sredini pa po lepi špuri. Na celo bi bilo po

Kljub temu, da nismo bili najbolj zgodnji je bilo izhodišče pri Baumgartnerju še v megli. Na vrhu sitne prečke smo prišli na sonce. Na Murnovec je bila le ena sled, stare sledi so bile zasnežene in sva zato imela z Daretom še nedolžno pobočje. Dol grede sva pobrala še Mojco, ki ji je bilo bolj všeč

Mišo je celovito predstavil snežne razmere na Debelem vrhu, ki se uro kasneje, ko je naš turno smučarski kvartet repetiral njegovo smukaško vajo, niso bistveno spremenile. Spreminjajoč sneg je zahteval v sukanju smuči veščega, motorično neretardiranega in v iskanju hipnih rešitev turno smučarskih z

Pozno popoldne se podal peš z Matizovca proti KOfcam. Gaz dobra in se ni nikjer udiral. Pri domu sem videl, da so že hodil proti grebenu in se tako povzpel na Kofce goro. Dereze sem zaradi že malo pomrznjenega snega nataknil, + cepin v roke, je bolj zasigurno, čeprav nebi blo nujno. Na vrhu je pihal

7.00 parkirava na križišču za kmetijo Planinšek. Spluženo je višje. Ne veva do kod. Travnik nad kmetijo je vabljiv. V sencah še spi zima, na sončnih bregovih spomladansko sonce opravlja svoje toplo delo. Kreneva po bližnjici. Shojeno in porisano je od spustov. Na cesti le stare sledi pod snežno odej

Za vzpon nujno srenači, predvsem od ožine pri prvem balvanu navzgor. Od grabna gor trdo, nekaj napihanega in ojuženega snega na desni strani, kamor že posije sonce. Pred vrhom obrnila, ker seštevek manjka enega para srenačev in kvalitete smučarije ni obetal. Sprva sva smučala po levi, sončni strani,

Prvič smo pričeli v meglenem Podlonku, zato smo šele z nekaj spraševanja našli začetek markirane steze mimo lovske koče. Bila je lepo shojena, tako da je bila tudi hoja na smučeh prijetna. V Razorju se je pokazalo sonce. Obisk Ratitovca je bil danes množičen, predvsem pešcev. Vršna strmina je bila z

Ko sem prejšnji petek videl Markove pršične oblake iz Ojstrnika, smo takoj sklenili, da gremov v soboto to pogledat. Zgazili smo do vrha in zašli v meglo , da jo bi lahko rezali. Smuka je bila po globokem pršiču bomba, samo zavoji so bili bolj netopirski, ob izogibanju mladih macesnov in smrek. H

Vremenska napoved je obetala več sonca v okolici Zederhausa pa še nevarnost plazov je bila tam le zmerna. Odločila sva se za Aignerhohe in ni nama bilo žal. Kljub množici avtomobilov sva našla parkirno mesto v Waldu na koncu doline Zederhaus. Po široko shojeni in presmučani poti sva šla mimo planine

Zjutraj je bil na parkirišču na Rudnem polje že silen vrvež, a čim smo zavili na gozdno cesto, ki preči smučišče, smo se potopili v samoto. Imeli smo gaz (kasneje se je izkazalo, da nam jo je potegnil Bor s punco) in v krasnem vremenu smo udobno prišli na vrh. Bilo je nekaj cm svežega, ki se je na p

Tudi današnja tura ni bila vnaprej določena. Vse sem se odločal sproti glede na snežne in vremenske razmere. Začel sem na Ljubelju in se po trasi nekdanjega smučišča najprej vzpel na Zelenico. Tu pa sem zavil na Šentanski plaz. Razmere za vzpon s smučmi so bile zelo zahtevne, saj je bilo 10 cm skorj

Prav zanimivo. Ko sem včeraj zvečer, po pravi snežni plohi, pristal na parkirišču pri Kekcu, me je Francetov zapis izpred petih let pomiril. Tudi po poti, ki jo dobro poznam, se da s smučmi do vrha in zaprmej potem tudi navzdol. Užitki so pa tako ali tako subjektivna stvar. In ravno, ko so se mi oči

Ker sem se mudil v okolici Planinskega polja (na ogledih za razredni izlet drugi vikend), sem na zemljevidu poiskal najbližji naporaščen hrib: sv. Lovrenc nad Studenim. Južno pobočje je zelo enakomerne naklonine in precej odprto, zato je hrib zelo primeren za smučanje (o tem je pričalo tudi veli

Na drugi dan letošnjega leta smo se z Babsi in Perotom šli sprehodit na Veliko planino. Vremenska napoved ni bila najlepša, zaradi česar je bilo zelo malo obiskovalcev. Ne vem, če se mi je kdaj zdela tako spokojna in idilična. Med hojo sem se spominjal, kako lepo je tukaj ponoči, ko opazuješ zvezde

Ponoči je spet zapadel nov sneg, kar naju je prisililo v uporabo rezervne ture. To je bila smuka z Dovške Babe. Cesta je bila zjutraj na srečo že splužena do standardnega parkirišča pri manjši hidroelektrarni nad Dovjami. Vseeno pa je na cesti ostalo dovolj snega, da sva lahko takoj stopila na smuči

Glede na merilno postajo na Ahomiški planini naj bi do jutra zapadlo slabih 10 cm snega. A tega snega žal nismo našli. Smuka na severni strani povprečna, nekoliko je motila skorja, vseeno smo ponovili vajo z vrha do ceste. Po/ob cesti do izhodišča je šlo pa prav luštno mehko. Več fotk na Marijana

Festival gorniškega filma je bil res poučen, ne samo zaradi filmov in predavanj ampak tudi zaradi pogovorov s kolegi in prijatelji. Tako sva zvedela tudi za najbolj priljubljen turnosmučarski pristop na Slivnico. In danes sva si ga šla ogledat. Zapeljala sva s mimo cerkniškega doma starejših obč

Ko so se v dolini oglasile sobotne opoldanske sirene, sem bil že eno uro na poti s Črnivca proti Kranjski rebri oz. Vrhu Kašne planine v upanju na napovedane popoldanske razjasnitve v vzhodnih krajih. Ampak megla se je kvečejmu še bolj zgostila, tako da sem po vršnih travnikih smučal ob gozdu, da se