
Utrinki iz tabora II.
Objavljamo še nekaj utrinkov iz scene pod stenami. V dokumentiranem gradivu je videti tudi vse obraze trenerja Klemna :)
Kategorija
14.152 novic

Objavljamo še nekaj utrinkov iz scene pod stenami. V dokumentiranem gradivu je videti tudi vse obraze trenerja Klemna :)

V mrzlem jutri, in pri še bolj mrzli napovedi za kraje pri severnih sosedih, se s Polono in Branetom odpeljemo proti St.Michaelu, ter se pridružimo Tomu na kavi, nato pa se odpeljemo par kilometrov naprej po dolini, kjer pri prijetnih -12c parkiramo v Waldu. Glede na temperature zamenjam moje standa

V Ljubljani opoldne niso bile razmere najbolj navdušujoče. Brrrrr! Ampak smučat je pa vseeno treba. Z Borisom se zapeljeva v Lome. Avto stisneva na križišču ob smetnjake, saj ni spluženih kakšnih parkplacov. Tu je še bolj mraz. Oblečeva kar imava. Po cesti do začetka poti. Špura se malo vidi. Je pa

IZHODIŠČE: parkirišče Ljubelj CILJ: Šentanski plaz (sedlo) VREMENSKE RAZMERE: oblačno, vetrovno, megleno, -10°C Veter, mraz in megla. Nič, obujeva pancarje in gas proti Zelenici. Že takoj sva opazila da bo tokrat od snežne podlage en ’’mix’’ med napihanim in trdim zbitim sne

Drugi del našega turnosmučarskega raziskovanja Bosne smo nadaljevali na južni strani Bjelašnice. V četrtek (22.2.) smo se iz Umoljanov odpravili proti njenemu slemenu. Pridružila sta se nam dva lokalna štirinožna luknjača, a se nad njuno družbo nismo pritoževali, saj sta nam v megli prav popestrila

Da vas preveč ne zamorim, bom tokrat kratek. O Dobrči se zadnje čase na TKG čita silne hvalospeve, zato se mož odloči, da se o tem še na lastne oči in smuči uveri. Iz TKG si zategadelj v svoj elektrosmeropokaz naloži Aleševo GPS recepturo za juhuhu turni smuk in ob uri, ko je sonce za sivimi oblaki

Na parkirušču pred odcepom za Šport hotel Poljuka, sem dobila pohodniške čevlje Salewa. Pokličite na 031 789 191. Vzela sem jih zato, ker sem bila prepričana, da bom lastnika lahko dohitela po cesti proti Gorjam. Pa mi to žal ni uspelo. Kategorija: Razmere

V nedeljo smo se zaradi mraza in vetra odločili nižje ležeči cilj in vzpon po južni strani. Iz Pl. pod Golico smo prvo šli na Klek čez Jeseniško planino, gor grede smo opazili da je žleb kateri se po vzhodnem pobočju spušča na avstrijsko stran odlično zalit, v njem so be opazne sledi dveh smučarjev.

Po sobotni pozni nočni (jutranji) vrnitvi z družinskega smučanja sem šele popoldne našel čas za turo - na meni ljube Mrežce. Špura od križišča pri Šport hotelu je izdatno shojena vse do Lipance (niti ni veliko globokih lukenj). Od koče naprej pa so samo turne sledi, tudi teh ni veliko. Do parkir

V nedeljo (18.2.) se po osmih urah vožnje do Fojnice s kombijem zapeljemo še nad Mujakoviće, dokler pač gre, ko pa bi za nadaljnjo vožnjo potrebovali verige, obrnemo vozilo, ga na ustreznem mestu umaknemo s ceste in s pasjo vprego nadaljujejo do Pokoškega jezera. Če je bilo snega sprva še bore malo,

Zimski tabor v Ospu velja za najbolj tradicionalnega med vsemi. Preverite, kako se je mladina po plezalno zabavala med zimskimi počitnicami.

Danes ponovno sam na Ratitovec ki se je pokazal v lepši luči kot včeraj. Iz Podlonka preko Jesenovca in pravljično zasnežene planine Klom do vrha.Kako lepo je občudovati v globok sneg odeto planino s kočo v sredini. Pri koči je termometer kazal minus 16stopinj in v rahlem vetru mraz sploh ni bil m

Po celotedenskem sneženju, je Peca danes zjutraj kar sijala. Že včeraj smo se dogovorili, da opravimo danes »turni smuk« s Pece, kakršne so smučarska društva prirejala v petdeseti in šestdesetih leti prejšnjega stoletja. Minus 18 stopinj pri zgornji postaji gondole se je v vetru na Knipsu in vrhu P

Trenutno arktično vreme v Sloveniji mi kot nalašč služi za test moje nove opreme za odpravo na Elbrus. S tem namenom sem se danes odpravil na Ratitovec. Avto sem pustil na Prtovču in se proti Ratitovcu odpravil po poti čez Razor. Že na Prtovču je bilo precej hladno. Vendar je gozd dajal spodobno zav

Osnovni plan je bila grapa z zahoda na Visoki Obir od akumulacijskega jezera, a čim višje sem gazil, slabši sneg je postajal. Nad gozdno mejo je veter ustvaril pasove klože, ki se je višje povezala v večje ploskve in postajala debelejša. Zato sem zavil levo na Mali Obir, kjer kraljuje pršič do sameg

Za ogrevanje ob smučišču Velika dolina in nato desno v gozd, ki me je po pričakovanjih pričakal še nedotaknjen. Kogar motijo naluknjane špure, naj pride sem, tu nikoli še nisem naletel niti na špuro, kaj šele naluknjano. Po gozdu po prehodih do grebena (Planica-Ciprnik) in nekje v okviru markirane p

Pristopna smučina je lepo potegnjena in na vrh vodi udoben sprehod. Nad planino je mraz izginil, vetra tudi ni bilo, pršič pa prve klase, tako da je bila smučarija v danih svetlobnih pogojih ena sama fantazija. Ker je bila smuka tako strašno fajn, sva spust z vrha ponovila trikrat in navkljub precej

OD KLETI DO KLETI (DRAŽGOŠE-RATITOVEC) Kar zgodaj zjutraj so zapele budilke, pri sosed pa je že dišalo po jutranjih dobrotah. Zbor je bil v kleti - Jakčovi kleti. Spili smo čaj, kavo, domači žajbl, malo poklepetali in se počasi odpravili na pot, na turni pohod "od kleti do kleti".

V prejšnjem obvestilu se mi je primerila napaka v naslovu: namesto Vrh Begunjščice bi moralo pisati Vrh Ljubeljščice (Triangel). Miha Rešen vseh familijarnih spon se mož, kot iz malih oglasov - svoboden, brez obveznosti, nekadilec, nealkoholik, ljubitelj narave, svobodomiselnih nazorov in drugih

Rešen vseh familijarnih spon se mož, kot iz malih oglasov - svoboden, brez obveznosti, nekadilec, nealkoholik, ljubitelj narave, svobodomiselnih nazorov in drugih mikavnih atributov -, zategne na Ljubelj in zažene proti Suhemu ruševju. Čeprav sije sonce, ki ga vremenoslovci niso napovedali, je zelo