
Prvenstvo ljubljanskih OŠ in SŠ
V torek, 16. maja so hišo napolnili ljubljanski osnovnošolci in srednješolci na Prvenstvu OŠ in SŠ Ljubljane v športnem plezanju. Okoli 90 otrok se je pomerilo v raznolikih smereh in pokazalo borben in športen duh.
Kategorija
14.151 novic

V torek, 16. maja so hišo napolnili ljubljanski osnovnošolci in srednješolci na Prvenstvu OŠ in SŠ Ljubljane v športnem plezanju. Okoli 90 otrok se je pomerilo v raznolikih smereh in pokazalo borben in športen duh.

21.5.2017 Pohod Kašna planina-Lepenatka-Kal-Veliki Rogatec(1557m)-Špeh-Kal-Kašna Planina(Črnivec) http://www.hribi.net/izlet/crnivec_veliki_rogatec_veliki_rogac_/3/906/6059 http://www.hribi.net/izlet/volovljek_kasna_planina_/3/250/359 http://www.hribi.net/izlet/crnivec_kasna_planina_/3/250/6057 

Mali Obir / Kleinobir 1948 mudeleženci: Sabina, Aleš, Kristina, Jana, Marjan, Sašo, Stojan, Meta, Nevenka, Antonija, Tomaž, Slavkotrajanje: 7 h 5 minvišinska razlika: cca 1500 mdoližina: 19,3 kmPo celotedenski borbi z vremenskimi napovedmi je še najbolje kazalo v nedeljo, pa še to le do dveh popolda

Pretekli vikend (v soboto, 13. maja) se je v Škofji Loki začelo državno prvenstvo s tekmo za mlajše in srednje kategorije. Na tekmi je naše barve zastopalo 14 mladih tekmovalce.

Po dveh letih zamujenih priložnosti za prvomajski pobeg iz Slovenije (zaradi vročičnih priprav na državne izpite za alpinista) je končno napočilo leto, ko sem za prvomajske praznike bil zopet frej! Letos so se prazniki odlično poklopili (beri: z 2 dnevoma dopusta sem prišel na 7 prostih dni), in po

za urco … no ja … skoraj slabi 2 ob povratku pa še mimo grobnice rosmanitov 

Koseški bajer je bajer moje mladosti 🙂 . Kot otrok sem z očetom neštetokrat hodila tu mimo – največkrat na sprehod do Mosteca, včasih malo dlje na Rožnik, sem pa…

Danes ,navsezgodaj proti Jezerskemu sedlu.Gor čez Žrelo,a tam kjer so jeklenice je navpičen sneg v spodnjem delu.Zato obvoz po stari poti ,kjer so žal klini porezani.Zato je tudi sestop bil po Slovenski.Vreme je bilo prijetno.Sneg se prične na ravnici pod ledenikom,a ga bo hitro pobralo.Iz sedla gre

Fotografija Naša četica koraka – po le par cm novozapadlega snega, ki jo je Bogdan objavil v poročilu "Damavand 5671 m - Iran (14.03.2017)" na razmere.turni-klub-gora.si, se je uvrstila med 10 naj fotografij letošnje sezone.

V tole Paklenico se z družino zmeraj radi vračamo, tokrat so se nam pridružili še Boris z družino in Matej. … More

V tole Paklenico se z družino zmeraj radi vračamo, tokrat so se nam pridružili še Boris z družino in Matej. … More

Planine in hribi so bili od nekdaj v mojem srcu. Da bi lahko tudi koga drugega popeljal v prelep gorski svet, sem se pred dvema letoma odločil, da postanem planinski vodnik. Po lanskem usposabljanju za planinskega vodnika v Bavšici, uspešno opravljenem izpitu na Kalški gori ter opravljenih pripravni

Minuli vikend smo gostili mednarodno tekmo gorskih vodnikov. Tekma je potekala v sproščenem vzdušju, kar ne pomeni, da na trenutke ni šlo povsem "na nož". Gorski vodniki, pri nas ste vedno dobrodošli! :)

Včeraj po sledeh Markota tudi mi2 z Stanetom na Mangartu.Razmere se kaj dosti niso spremenile.Na vrhu ob pol 10.h trdo,prečka gnila,strmina pod njo pa z razliko prejšnjega dne,ko je opis podal Marko zopet trda kot beton. V Slovensko grapo pa naju tokrat ni zaneslo. Če še niste pospravili smuči vas

Soboto sem se podal proti Zasavskim hribim na tako imenovano Rečiško pot. Pretekel, nekje prehodil sem jo v štirih urah in sedemnajst minut. Gledano iz tekačevega kota ta čas ni niti pod razno dober. Vreme je bilo zelo toplo brez ploh, vsaj do štirinajste ure, ko sem se že peljal na kosilo.Naslednji

Tradicionalni prvomajski izlet na morje – s smučmi! Po lanskem navdušenju nad Islandijo smo se že med potjo domov dogovorili za obisk Norveške med letošnjimi prazniki. Cilj je bil gorati polotok Lyngen na severu Norveške, nedaleč od mesta Tromsø. Bivali smo na okoli 69°53′ severno, torej že da

Sedaj sem v obdobju, kjer se poskušam z napornimi treningi iz gorskega ultramaratonca pretvoriti nazaj v dobrega gorskega tekača, kar sem nekoč že bil. Zato ne delam več velikih tekaških razdalj, ampak predvsem tečem v strm klanec in pa po stopnicah. Vse to z namenom, da bi se čim bolje odrezal na p

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Ko smo malo pred deveto prišli do jezera, je bilo presenetljivo malo avtomobilov. Očitno so se vsi zanašali na vremensko napoved, ki ni bila nič kaj obetavna. A kdor ne reskira, ne profitira. No, vreme je bilo na začetku res kislo. Meglice in oblaki so se podili sem ter tja, odpirali in zapirali l

Do osmih zjutraj je dež ponehal, zatem sva imela mešanico sonca, oblakov in megle. Tako kot Andrej prejšnji teden, sva se pripeljala do zadnjega tunela in do tunela sva, s par kratkimi prekinitvami, tudi prismučala. Seveda sva midva psičke peljala na sprehod, sicer bi se bolj nagarala. Sneg do vršne