
Sončen in obiskan piknik v Belviju
v nedeljo, 25. septembra smo imeli v Belviju tradicionalen, sončen in rekordno obiskan piknik s plezanjem.
Kategorija
14.152 novic

v nedeljo, 25. septembra smo imeli v Belviju tradicionalen, sončen in rekordno obiskan piknik s plezanjem.

Glede na slabo vremensko napoved in zgodnje-popoldanski piknik se odločim, da jo v soboto zjutraj po Žrelu mahnem na Storžič. V petek popoldan me pokliče še Dejan in pravi, da bi se mi z Matjažem pridružila – juhej! Družba v hribih je vedno dobrodošla. 🙂 Ob 6ih zjutraj se dobimo v Tržiču in j

Sobota je bila že ves teden rezervirana za Šmarno goro. In sicer, moj bi se podil gor pa dol, jast bi pa imela, kot že dosti botov do zdaj, vlogo kričačice.Pa prideta pod noč na obisk Sindis in kandidat za zeta Irenej. In tolk cajta mencasta in mencasta in blebetasta, da sta naju prepričala, da grev

Ta vikend je bil dogovorjen, kaj se bo dogajalo. Kolega Denis bo naskakoval prvotno traso Cveta Grintovcev Ekstrem. V septembru se je postavil mislim, da do zdaj najboljši čas Nina 21 ur. Ta čas nam ni bil prav nič pomemben, saj smo vedeli, da brez velikega naprezanja bo zagotovo pod ose

Tako lepega poletja, kakršno je bilo letošnje, se že kar nekaj časa ne spomnim. Temperature so bile visoke, padavine pa tudi niso bile tako nepredvidljive kot včasih, ko se mi je dozdevalo, da skorajda ni dneva, ko me na treningu … Continue reading →

Za najino prvo smer na prelazu Grimselpass sva z Maretom izbrala verjetno najlažjo smer v vodničku, Foxie (5c, A0). “Ker sva neuplezana v granitu”, sva si rekla. Smer poteka v relativno položnih ploščah po perfektnem granitu, in ker sva se že dan prej sprehodila do pod stene, sva takoj n

16-25.9.2016 Puglija je pokrajina na koncu italijanskega škornja, na vzhodni strani. Pokrajina je znana predvsem po turističnih destinacijah, kot so Gargano, Alberobello, Bari in seveda po neskončnih peščenih plažah. V septembru je za Italijane že konec sezone in avtokampi ter turistična naselja izg

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-or

V petek sem se zelo pozno vrnil iz šihta no z sodelavci smo šli na "samo eno" pijačo.Bil sem zbit.No ta vikend pa bom morda doma.Seveda v soboto malo dlje zjutraj poležim čez dan urejanje in delo okoli hiše.Dan se je prevešal v popoldan igračkanje na internetu.Vedno bolj pa me prevzema d

Kdaj sem začel zahajati v hribe, bolje rečeno visokogorje? To je bilo natanko pred petimi leti 25.9.11 in zdaj je nekako ravno tako sreča nanesla, da sva si s Stašo splanirala očaka. Kaj hočeš lepšega. Tedaj seveda nismo imeli takšen hiter tempo kot v sedanjem času, zato se tudi tedaj ni

Prva jesenska sobota je obetala idealno priložnost za še eno uživaško smer – Južni greben Škrlatice (IV-/III, 350 m). Z Maretom sva se hitro strinjala, da bo to prava izbira za naju: lahkotna, nestresna, sončna in razgledna… Dolg dostop sva … Continue reading →

Za poletje 2016 sva z Markotom določila preprost cilj: dvotedenski oddih s skalnim plezanjem nekje v Evropskih Alpah, pač tam, kjer bo najlepše vreme. Najina pot se začne že v petek zvečer, ko v Kranjskih supermarketih nakupiva večino potrebne krme (in pijače!) za dva tedna. V soboto nama tako ne pr

Tečaj, 16. - 18.9.2016Izpit, 24.9.2016Fotografije

Za vikend sem imela planiran skok na Kriške pode, ko me Metka v petek popoldne pokliče in reče: “Kaj pa če bi šli na Triglav?”. Brez obotavljanja preko telefona zakričim: “Absolutno!” Na Triglavu še nisem bila, bil pa je v planu za letos. Ker sem imela blazno željo, da na str

V soboto zvečer se z Danijem zmeniva za plezalno turo. Take priložnosti se ne izpušča. Dani je rekel, da je to že šel in da pozna. Tako se trije v nedeljo odpeljemo vse do spodnje postaje žičnice na Kamniško sedlo. V solidnem tempu sledimo lepi poti mimo Pastirjev vse do Koče na Kamniškem sedlu. Tu

Dolina Vrata je bilo najino izhodišče za vzpon do Pogačnikovega doma na Kriških podih, kjer sva imela rezervirano prenočišče. Še v trdi temi sva se odpravila najprej do bivaka na Rušju, in od tam na manj znan vrh - Gubno. Ker je bil to edini vrh naokoli obsijan s soncem, sva si privoščila malo daljšo pavzo. Potem sva se povzpela še na Križ, ki je od lepem vremenu čudovit razglednik. Sledil je spust do Pogačnikovega doma na Kriških podih, kjer sva se okrepčala. Popoldan se je vreme popolnoma pokvarilo, zato sva zaključila z vzponi in se kaj kmalu odpravila spat. Naslednji dan sva zgodaj…

Dolina Vrata je bilo najine izhodišče za vzpon do Pogačnikovega doma na Kriških podih, kjer sva imela rezervirano prenočišče. Še v trdi temi sva se odpravila najprej do bivaka na Rušju, in od tam na manj znan vrh - Gubno. Ker je bil to edini vrh naokoli obsijan s soncem, sva si privoščila malo daljš

En dan sem si moral vzeti za ogled zadnjega dela trase Grintovcev. Sam sem se že pred dnevi odločil, da tega letos sam po vsej verjetnosti ne bom poskusil. Vzdržljivost ni vprašljiva, pod velikim vprašanjem je tekaški del, predvsem pa v zadnjem mesecu žal nimam niti nog za strmine. Tukaj

V četrtek se je obetal lep dan, zato so se začela pogajanja za turo. V pogajanjih sem bil uspešen. Tako smo se v četrtek trije zapeljali vse do parkirišča pod slapom Rinka. Takoj mi je bilo jasno, zakaj v to sicer zelo lepo dolino ne gremo večkrat. Je pač zelo daleč od nas. Na izhodišču je hladno, z

Po desetih dneh dopusta sva končno začela – dopust! Bilo je delavno, danes pa si končno vzameva čas za sebe. Temperature so se iz poletnih prelevile v jesenske s hladnimi jutri. Zgodnje vstajanje med dopustom nama še ne gre čisto dobro, pa sva si rekla, da greva pogledat Malo Mojstrovko. Ker s