
Kovk
je bil že nakaj časa na mojem radarju … a se nekako nisem spravil v tiste konce tudi tokrat bi … če ne bi bilo [...] The post Kovk first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.
Kategorija
14.152 novic

je bil že nakaj časa na mojem radarju … a se nekako nisem spravil v tiste konce tudi tokrat bi … če ne bi bilo [...] The post Kovk first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

PPP: Posebna prijateljska potepanja - devet se nas zbere na Železniški postaji Sevnica, dve se nam pridružita med potjo. Za vlak ob 6.40 so mi povedali, da vozi med šolskim letom od Sevnice do Velenja. Krasno! Nobenega prestopanja. Preverim na uradnem voznem redu: tam pa piše, da v Celju prestopimo

En dan pred tekom na Malo goro se je na Čavnu odvil en tak fajn dogodek, ki ga ima čez Lea Mederal in pivovarna Laško: Gremo v hribe. Zdej, še belj fejst bi blo, da si folk vzame to vabilo tako, zares, da gremo v hribe. H nwogam. Kot se zagre. Sploh na Čaven imaš na razpolago čisto lep v

Tudi letos smo se odpravili na turno smučanje nad Jezerskim in odkolesarili na Tratinijev trg v Piranu.Letos je nad 1700 presenetljivo dobro zasneženo, tako so razmere za smučanje res dobre. Zgoraj pod steno žal motijo kamni, tako da je bolje imeti stare smuči.Vmes smo imeli nekaj dežja in smo vedri

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="9

V mesecu, ki v s svojem imenu nima več črke »R«, večina navdušencev nad snegom smučke zamenja za kolo, plezalno opremo ali za dejavnost, ki ni povezana s snegom. Ampak nekateri še vedno vztrajamo. Letošnja zima res ni bila razkošna s snežnimi padavinami. Verjetno mi tudi zato misel na majski sneg ni

po zahodnem delu pohorja in raziskovanje poti … ki sem jih izpustil pred 4mi leti   The post Potikanje first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

S Snežnika naju je pot vodila na otok Krk. Ker je bilo nedeljsko popoldne sva v nasprotni smeri opazovala zastoje kolon vozil, ki so se vračali s Krka na celino. Nič čudnega, saj je Krk priljubljena destinacija Slovencev na Hrvaškem. Na najvišji vrh otoka Obzova sva tokrat

V prekrasnem poletnem dnevu so danes TRMA-ši izpeljali 22. gorski tek na Špičast vrh. Na kratko rečeno, če se teče na Špičast vrh, je vse špica! Ma, je bila res. Popolna organizacija, kjer zares začutiš nekaj več, kot le to, da se tek izpelje. In na takem teku ne morem manjkat! Pa magari, če me ne bojo hotli spustit po mojem sistemu: grem prva, pridem zadnja. Grem pa vseeno na vrh. Saj jast se popolnoma zavedam, da ne bo pomote, da to nikakor ni pravilno, ampak, če zares nobenmu s tem ne škodim, ne vem, zakaj ne bi tako delala...( ja, ja, sej vem... ni prav!:)) Če bi jast živela v Zadlogu, bi…

V prekrasnem poletnem dnevu so danes TRMA-ši izpeljali 22. gorski tek na Špičast vrh. Na kratko rečeno, če se teče na Špičast vrh, je vse špica! Ma, je bila res. Popolna organizacija, kjer zares začutiš nekaj več, kot le to, da se tek izpelje. In na takem teku ne morem manjkat! Pa magari, če m

Petru je manjkala ena turna do 40 v tej sezoni, treba je porabit še stari dopust, napoved vremena je bila, do bo lepo in tako je padla odločitev, da greva pogledat kako zgleda še kaj tam gor okrog Kanina. Parkirišče v Selli zjutraj popolnoma prazno, tako, da glede parkiranja ni bilo problema, pa tud

udeleženci: Jaka, Tomaž, Primož1. danOdpravili smo se na raziskovalno turo v Srbijo. Po avtocesti Beograd - Niš smose zapeljali do Paračina, kjer smo se usmerili proti vzhodu. Naš prvi cilj je bil Lazarjev kanjon blizu vasi Zlot.Kanjon je nastal, ko se je Lazareva reka zarezala globoko v skalnato po

Danes smo bili edini obiskovalci kraljice Visokih tur.Zvečer smo prikolesarili do koče. Zjutraj smo potrebovali 45min peške do snega. Vzpon je bil precej trd – srenači so bili obvezni, za škrbino Preiml in vršni greben pa smo obuli dereze. Smuka je bila odlična – prava pomladanska. V zgornjem delu h

Za zaključek sezone smo se podali na Ledine. Ob pol 8h smo se s parkirišča odpravili po Lovski poti, ki je kopna do koče. Sledil je kratek postanek. Kočo obnavlja zagnana ekipa matičnega društva. Primož, predsednik PD Kranj, nam je razkazal ,kako potekajo dela. Dobra novica za nas turne smučarje je,

Pristop je iz NP Muhrtal z ebike. Nad 2150 se prečenju snežišč ni dalo več izogibati. Vdiralo se je globoko - kolikor je pač snega. Gamsom in svizcem je šlo bolje. Nižje je močvara, po delih poti žuborijo potočki. Ocena ture: Če si nisi česa polomil, padel v vodo ali podlegel občutku, da se

Končno je preteklo nekaj dni brez snežnih padavin, vreme boljše ne bi moglo biti in današnja tura in smuka je bila nad pričakovanji. Tuneli so odprti, eno plazovino višje se tudi zjutraj brez težav da prečiti v nizkih čevljih, uporaben sneg se začne tristo metrov za tuneli. Do tam sem kasneje z neka

Skupina Posebna prijateljska potepanja: 18 nas vstopi na vlak ob 6.31, dve sta že na vlaku, ena vstopi na Bregu, zadnja se nam pridruži v Mariboru, skupaj torej 22 udeleženih. V Zidanem Mostu moramo prestopiti, med vožnjo se pogovarjamo o programu in jedilniku, da lahko v naprej naročimo malico.V Ma

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="9

Kot po navadi, za konec v Malto. Pri jezu je sameval samo en avto, vreme bolj kislo. Vseeno natovoriva kolesa , ponekod po cesi je še sneg. Graben od mostička proti vrhu je še dobro zalit. Pri vzponu sva pa bila deležna vsega; sneg, veter , megla , difuza , na smučeh pa bogata cokla od mehke klože.

Ob ponovnem vzponu proti Hribaricam sem se namenil na Poprovec. Zgodnje vstajanje in že več kot šest ur na nogah sta mi pobrala nekaj svežine, kratki postanki pa so bili vse pogostejši. Na greben sem prišel nekoliko desno od Poprovca, a sem se hitro prepričal, da vrhu s starim obmejnim kamnom prav n