
Merjaščeva pot petič
Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="99"
Kategorija
14.152 novic

Normal 0 false false false X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPriority="99"

Štart od jezera Fedaia okoli pol desete dopoldne. Dan brez oblačka in že pri avtu v kratke rokave. Plan je bil sicer Punta Penia in Canyon pod njo, ampak je en del pristopa na Penio nezalit zato sva ta plan opustila.Odločiva se, da ostaneva na špuri, ki je bila vrhunska vse do vrha smučišča.Na kožah

Prvi dan epskega popotovanja po varianti triglavske magistrale smo pričeli pod planino Suha, kjer smo na svoja pleča natovorili opreme za dvo-dnevno prečenje dela naših alp in jo mahnili navkreber. Na smuči smo stopili na ravnici pod planino na nmv cca 1350 m. V vetrovnih razmerah in s pomočjo srena

V prejšnjem videu sem omenjal, da je prehojenih 5000 korakov na dan, zame velika nedosegljiva magična meja, ki jo nikakor in nikakor ne uspem doseči. Če pa sem že dosegel 5000 korakov, sem naslednji dan vedno doživel crash in za nekaj dni povsem obležal v postelji. Zato sem si že maja lani postavil cilj, da […]

Ob 6h štart na parkirišču, smučke na nahrbtniku praktično do Zelenice. Servisna cesta skoraj do ovinka na smučišču suha. Zavijem v grapo Y, na začetku lepe stopinje, ki so končale pri prvi skali, nato sem se en del malo nagazil. Sneg je z višino vse boljši, nad 1900m je najboljše, škoda, da je Begun

Štiri mesece po operaciji sem prvič stopil na smuči.Vesel sem,da mi je šlo v redu.Jutri potujem v zdravilišče,kjer naredimo še popravke.

Opala, Alton... Tokrat bolj lenobno pozno dopoldne z gondolo na Sas de Pordoi. Spust v Forcello Pordoi, natikanje psičkov in prečenje do vstopa v kanal Alton.Kanal sva smučala najbrž malo prezgodaj, ker so bile kepe snega trde in so precej ovirale zavijanje. Tudi malo pretrdo je še bilo. Detajl, ki

Pred jutrijšnjim odhodom mojega prijatelja v zdravilišče sva šla danes na Zvoh stestirat njegovo novo koleno.Razmere na smučišču brez smučarjev so bile danes super. Zvoh ne obratuje več, Mirko je odpeljal iz vrha po praznem smučišču, jaz pa desno z pogledom v Kokro. Razmere so bile danes spomladans

Nad 3400 je veter sneg zbil ali pa odpihnil. Na Z obrnjeni ledenik Taschach Ferner je danes ponudil še vedno solidno smuko po že od temperature sesedenem snegu do 2500. Odlično gre potem še do 2300 po strmem pobočju, ki je obrnjeno na čisti sever. Nižje je smuka do Parkirišča 1700 pomladanska. Smuko

V prejšnjem videu sem omenjal, da je prehojenih 5000 korakov na dan, zame velika nedosegljiva magična meja, ki jo nikakor in nikakor ne uspem doseči. Če pa sem že dosegel 5000 korakov, sem naslednji dan vedno doživel crash in za nekaj dni povsem obležal v postelji. Zato sem si že maja lani postavil

Današnji plan, da presmučam Planiško velikanko se mi ni izšel po načtru.Pač sem letos zamudil.Z ratrakom so zaradi hrambe snega vse razrili, tako, da je bil sestop z smučmi na nogah od mize navzdol več kakor 3/4 pravi mater.Pridemo pa pač drugo leto, če bo le zdravje dopuščalo.Do vrha letalnice sem

Nad Kriško planino se je možno vzpenjati le po trasi proge, mimo stolpa pa je vse lepo - zimsko.Zvoh letošnjo sezono še ni bil tako dobro zasnežen, greh bi bil ne smučati izven proge, saj so razmere odlične. Sonce je še pomagalo pri odlični vidljivosti in smuki. Smučišče ni več obratovalo, ljudi kom

Čudovita dolina, ki te popelje do pod vrha gore Piz Boe.Sicer večina opravi spust s pomočjo nihalke na Sas Pordoi. Midva sva se odpravila peš iz Colfosca. Začetni strmi vzpon zraven potoka v gozdu, sva zaradi trdega snega opravila z derezami. Kmalu sva v dolini, ki naju pripelje do izstopnega kuloar

Že dolgo si nisem tako dolgo belil glave z izbiro ture. Vreme preteklih dni je naredilo razmere res pestre. Izhodišče je Riffelsee 2150, Pitztal. Vzpon je objektivno varen. Težavni so bili danes le zadnji metri pod sedlom. Začuda veter novega snega ni pokvaril. Zato sva si ga pa privoščila - Na

Štart okoli desete ure dopoldne. Na prelazu minus tri stopinje. Na smuči se da stopiti pri avtu. Vzpon s srenači, ker je podlaga kar trda, na njej pa par centimetrov svežega puhca, ki je lepo hinavsko pokril vse skalne mine. Plan je bil sicer smučati kanal Col Alton, ampak se je vreme konkretno posl

na Zelenici se pripravljajo za letno sezono. v ta namen so pričeli z urejanjem letnega smučišča - nove gosenice so že naročene, spodnji del smučišča pa je že predelan iz zelene v rjavo barvo. veliko užitkov Kategorija: Razmere

Eh ja, morate priznat, da tale zima letos je ena sama žalost. Vse zeleno, se sprašujem, če smo ves sneg v življenju že videli? Nobene pametne ture – sicer sem parkrat poskusil na silo, je šlo od avta do avta, ampak kaj, ko nosiš v obe smeri. Nosiš gor, nosiš nazaj dol, vse do avta – brez enega sameg

... je povedala zima in "užgala na polno". Tako ostrega in na sploh divjega vremena to sezono še nisem doživel. Veter, novozapadli sneg, zabasano vreme. Takšno bi moralo biti novembra.Spodnje parkirišče pri koči Stockerhütte sameva, kopna cesta močno povabi, da v avtomat pri zapornici namečeš 6 euro

Prow srbele so me nwoge, da grem po dolgem cajtu spet enkrat na mojga bivšga in še naprej po poteh, ki sem jih pred desetimi leti ( ma, nje že tolku?) vsakodnevno obiskovala.Sicer sem si želela it dan prej na Pohod Valentina Staniča, sevejde na ta dolgzga, iz Solkana do Sabotina in naprej po g

Za zadnjo turo našega popotovanja po Islandiji smo si izbrali že poprej ogledani snežni jezik z glavne obalne ceste, le nekaj minut vožnje severno od Dalvika. Napoved je bila dobra za dopoldne, potem pa ze zopet skisa. A (verjetno) zavoljo obiska večernega koncerta v lokalnem pubu, tudi tokrat na tu