28.05.2020: SV raz v Mali Kalški gori
Dve navezi in ena lepa sončna prepihana sreda v domačih hribih.clanki
Kategorija
10.667 novic
Dve navezi in ena lepa sončna prepihana sreda v domačih hribih.clanki
…še enga turnega, sva si rekla s Francem in tako v sredo zjutraj krenila skozi Jezersko v Ravensko Kočno. V zaspanem jutru, mimo žalostno osamljenega »Davovega sveta« skozi gozd in po lovski poti na Ledine. Pokrov oblakov sedi nad vršaci, vse od Rink pa do Kočne in nič ne kaže, da bo v temu delu dan

Če opazuješ dovolj tiho in previdno..🤗🤩 📷 Simona Hlade Mavc, fotografirano na Pohorju
S Tjašo sva v nedeljo (24.5.) plezala Kranjsko varianto smeri Česnovar – Srakar v Koglu (V+/IV, 230 m). V smeri sva bila sama, čeprav je steno Kogla napadalo kar sedem navez. Smer ima res dobro zračnost, zaradi dežja prejšnjo noč pa je bila v ključnih delih mokra in sluzasta, kar nama je zadnj
Četrtek, 28.5.2020, okrog 21h Ta četrtek zaključujemo sezono predavanj po rednih sestankih odseka. Tokrat nam bodo tečajniki v povzetku predstavili kako je potekala njihova alpinistična šola. Predavanju z njihove strani sledi tudi pogostitev.   Ob tej priliki se ponovno zahvaljujem vsem predava
V soboto smo se odpravili v nam najbližje hribovje. Plezali smo Šorli, Ivan Razpet, Luka in moja malenkost. Plezali smo sledeče smeri: Meglena, IV+, Andrejina, IV+ Melitina, IV+ Smer treh rojstnih dnevov, III.   En teden prej sva z Ivanom Razpet plezala v Mali gori pod Čavnom. Splezala sva smer


"Po gorah hodi tiho. Tu moraš glasove sprejemati, ne pa oddajati." [N. Zaplotnik] 👌 Če stopaš dovolj previdno, lahko v pogled ujameš tudi kaj takšnega. Kakšen čudovit primerek rogača! 📷 Marko Richter

Policijska uprava Kranj / Police Directorate Kranj :"Naši 🚁orli v kraljestvu 🌺rastlin in 🦅🦌živali 🤟" 📌 Poslanstvo Letalska policijska enota služi ljudem. Varujemo življenja, osebno varnost in premoženje ljudi z zagotavljanjem operativne helikopterske podpore policijskim enotam,zdravstvenim službam ter službam v sistemu zaščite, reševanja in pomoči. S podporo tem službam prinašamo njihovemu delu merljivo dodano vrednost, kjerkoli in kadarkoli je to potrebno. 📌 Vizija Pridobiti zaupanje, prepoznavnost in ugled enote znotraj policije in v javnosti. Posodobiti in poenotiti floto. Zagotov…

Oskrbniki Cerkev sv. Uršule Uršlja gora sporočajo: "Spoštovani gorniki, pohodniki, verniki. Cerkev sv. Uršule bo do nadaljnjega odprta za osebno molitev (seveda ob upoštevanju navodil), ki sledijo ustreznim preventivnim ukrepom ki so jih priporočili: slovenska škofovska konferenca, zdravstveni delavci in vlada. Vse dobro Vam želimo skrbniki cerkve na gori!"

Dravska dolina 😍🥰 Kdaj ste nazadnje bili na Koroškem in kako se vam je zdelo!? 📷 Mirko Kogelnik
Končno je karantene konec in zadnji čas je za plezanje v hribih. Tko smo se na mojo pobudo zbrali Matic Jezeršek, Meta Cerkovnik, Primož Debenec, Uroš Stanonik ter Luka Žakelj. Predlagal sem smer Humar Škarja v JV steni Planjave. S prijetnim tempom smo se približali naši steni v kateri pa je že bilo
Štartamo v dežju z Nušo in Rokom v soboto zjutraj z Jermance in kot kaže še polovica Slovenije z nami, saj smo komaj imeli kje parkirati. Hoja se je pričela kar v gosjem redu, jasno vsi v Repov kot. Sonca … Beri naprej →

👌Mojster ostane mojster. Landscape Photography by Ales Krivec in pogled proti koči na Golici. 🌄🇸🇮💙

Včeraj je v Mišji peči iz gnezda padel mlad sokol selec. Smiselno bi bilo, da se tega dela plezališča izogibate.

Klemen Premrl je danes objavil tole fotografijo iz Bele Peči. Fascinantno! 😍 Klemen Premrl
Obveščamo vas, da bomo v letošnjem šolskem letu nadaljevali le še z vadbami za registrirane športnike in skupino od 7. r OŠ dalje in SŠ. Za vse rekreativne skupine bomo tako kot vsako leto organizirali še zaključni izlet, o katerem vas bomo obvestili še v tem tednu.
Končno smo lahko šli plezat daljše smeri. V soboto, 23.5.2020 smo šli v Kozjek, 748m visoki vrh nad Socko-Vitanje. Zjutraj je še rahlo pršilo, ampak nas ni odvrnilo od zadanega načrta. Plezali smo v jugozahodni steni. Dostop do stene je nekje 15 min. Hitro smo si bili enotni, da gremo v smer Marandk
Danes smo z Marušo in Nejcem (AO Bohinj) plezali Pokljuško smer. Celotno smer je rosilo in nohtalo v prste. Sama smer niti ni krušljiva, ampak za moje pojme je svedrovcov bore malo in kakšen frend pride prav. V prvem cugu … Beri naprej →