13.07.2020: Smeh, vriskanje in pristna sreča v stenah nad dolino Bele vode
Sedem deklet se je odpravilo na prvi ženski alpinistični tabor AO Kamnik. Bravo punce! clanki
Kategorija
10.672 novic
Sedem deklet se je odpravilo na prvi ženski alpinistični tabor AO Kamnik. Bravo punce! clanki
V zadnjem času sem večinoma plezal s tečajniki in se tako spretno izogibal pisanju utrinkov, sedaj pa je nastopil čas, da po več kot enem letu tudi jaz nekaj spišem. Zaradi napovedanega sobotnega deževja, ki nam je prestavil načrtovan tabor, sva za nedeljsko plezarijo z Lukom postavila nekaj pogojev
Prvi konec tedna v juliju sem se udeležila tabora Komisije za alpinizem, ki ga je letos vodila Sara Jaklič. Tabor je bil namenjen alpinistkam in bodočim alpinistkam vseh generacij. Prijav je bilo preko 20, nabrale smo se z vseh koncev … Beri naprej →
Za vikend sem s padalci bil v Tolminu- Ker je v nedeljo bilo preveč vetra za letenje, sem šel malo raziskovat meni neznane konce zahodnih Alp. Nad Logom pod Mangartom se verjetno dviga najbolj veličastna stena pri nas - Loška stena. Po tihem si želim, da jo pozimi preplezam, zato sem šel na ogledno
Čas nama je dopuščal, volja pa je tudi bila neizmerna in tako sva z Vidom v petek, 10.7. zjutraj, ponovno pod NŠG. Tokrat naju je zamikala Košir - Brelih. Lepa smer, vendar pa s trenutno sila tečnim pristopom po snežišču in njega zgornjem delu preko krajne zevi nekako do skal, kjer naj bi bil vstop.
V četrtek, 16.7.2020, bo plezališče Preddvor od 14h dalje zaradi čiščenja stene in popisa ZAPRTO. -Povej naprej! Najlepša hvala za razumevanje in veliko plezalnih užitkov!
V duhu skupnega plezalnega vikenda z AO TAM, se z Jako domeniva za plezarijo v nedeljo. Hladna fronta je odplaknila skupni tabor in sobotno druženje in akoravno ni potopila najinega plana, ga je nekoliko prevetrila in naju odpihnila na drugo stran doline. Tako sva izbrala kar Škrlatico, in ker je go

Danes dobesedno, kot iz nebes. 🔥😍☺️ 📷 Nebesa Chalets
Med nami si preplezal le del svoje poti, sedaj te čaka še neskončno smeri tam med zvezdami. Počivaj v miru, dragi Anže. Gore in mi, vsi te bomo pogrešali.   Rok Ozmec    
Hribe sem ta vikend zamenjala za kolo. Sončno in dokaj vetrovno nedeljo sem izkoristila za malo daljši krog s kolesom.S parkirišča v vasi Stepani pri Črnem Kalu sem se po STKP povzpela do obalne vasice Tinjan. Na določenih mestih je bila strmina malo prehuda in je bilo treba kolo v hrib porivat. Z v

Eden izmed najbolj zahtevnih delov Kopiščarjeve poti na Prisojnik. Ima kdo še kakšno fotografijo iz druge perspektive? 📷 Franci Pogačar

Prvi vikend tega meseca smo Logarsko dolino napolnile punce, da se spoznamo, podružimo in kaj lepega zlezemo. Mlajše pripravnice smo smele lezti le z alpinistko, tako naju je kolegica iz Jeseniškega odseka za sobotno turo vzela na štrik kar dve.… Preberi več →
Z Rokom smo se že nekaj časa dogovarjali o eni dolgi in lepi smeri, na koncu sva ostala sama in se pretekli petek zvečer dogovorila za Spominsko smer Srečku Rihterju v NŠG. Po pripovedovanjih ostalih smer obljublja odlično skalo, enostavno orientacijo in kar težke detajle. Pa da vidimo kaj to pomeni
Evo pa sva jo dočakala. Smer katero sem imel zadaj nekje v glavi odkar sem postal tečajnik, v nedeljo 5.7.2020 pa sva jo z Dorotejo končno preplezala. V Krmo sva se odpravila kakor se za resne smeri spodobi in sicer … Beri naprej →
10.7.2020 so se Neli, Grega, Matic in Alex odpravili splezat Juševo smer na Šitni glavi. Tokrat smo bili štirje, tako da smo plezali v dveh navezah. Skupaj sta plezala Matic in Alex, ter Neli in Grega. Smer je zelo prijetna … Beri naprej →

Gašper Knavs je na FB zapisal: Dan rekordov @anacufer 💪🤩 Krma - Planika - Triglav 1:54h Triglav - Planika - Krma 0:58h Gor in dol: 2:52h 🏆 Bravo, čestitke Ana!
Steber ob Kamenkovem stebru in Pokljuška smer 24.5.2020 sva se tečajnika Grega in Alex podala na prvi (in drugi) alpinistični vzpon pod vodstvom Matica. Šli smo plezat na Šitno glavo in po dobrih 15 minut prišli na začetek smeri na … Beri naprej →