
Naša Urška. 🐾😉 Ste jo letos že obiskali? Še kakšna aktualna fotografija?
Naša Urška. 🐾😉 Ste jo letos že obiskali? Še kakšna aktualna fotografija? 📷 Mojca Čas
Kategorija
10.679 novic

Naša Urška. 🐾😉 Ste jo letos že obiskali? Še kakšna aktualna fotografija? 📷 Mojca Čas

📌Alpinistična odprava Senja 2020, ki jo sestavlja naveza Sara Jaklič (AO PD Kranj) in Marija Jeglič (AO PD Ljubljana-Matica), danes odhaja na Norveško in se vrača 9. marca. Otok Senja, ki je že del polarnega kroga, ponuja veliko različnih tipov plezanja - od zaledenelih slapov do tehnično zahtevnih ponovitev nekaterih kombiniranih smeri, ob slabem vremenu in obilici snega je možnost tudi za turno smuko. ▫️ Vse dobro želimo! 👍

Vzpon na Triglav čez Müllerjev kamin in Veseli tobogan. Opravili so ga kolegi iz Zagreba.😉🤗 Kot zanimivost in predstavo..linija "Veseli tobogan" je bila pozimi sicer večkrat presmučana. Eden izmed starejših posnetkov na Youtube: https://youtu.be/a_D72tvryBw ⛷️💪 📷 Filip Culjak
V soboto smo mlajši pripravniki vzeli pot pod noge in šli plezat slap na Klemenči jami. Dostop je bil kopen, na sneg smo naleteli šele pri koči na Klemenči jami. Na vstopu v smer nas je pričakal dobro narejen slap, ki je bil letos za razliko od lanskega leta jasno viden in niti malo prekrit […
Nad Malnitzem smo pričakovali malo boljši spust s sedla Feldsee, ampak je koprena prekrila sonce in pri spustu smo imeli pravo difuzno svetlobo. Celc ni bil več tako lepo smučljiv kot prejšnji dan v soboto, vseeno pa tudi ne tako slab. Želeli smo si le malo več sonca pri spustu. Matej, Benjamin, Ben
Po nekaj neuspelih poizkusih sva se v soboto z Blažem le ujela za turo. Odločiva se za Celjsko smer v Mali Rinki, ki izgleda dovolj očitna za orientacijo in ne pretežka pa tudi ne prelahka za začetek, no pa sva se skoraj uštela. Na podlagi poročil sva sicer pričakovala kopen izstop, za rezervo pa sv
V soboto skupna tura (z enim 1 tečajnikom) na Kukovo špico. Sneg se začne od prečke navzgor (ok. 1500 m), kjer je prav lepo zimsko vzdušje. Od Gulc do vrha se da lepo popikat, ne sme se pa zdrsnit! Lepa … Beri naprej →
V Vojniku je to nedeljo potekala 3. tekma Vzhodne lige v športnem plezanju. Z našega ...
V iskanju smeri za toplo nedeljo sva se z Lukom odpravila nad Okrešelj. Primarna ideja je bila smer Modec-Režek v Turski gori ali kakšna smer okoli Turskega žleba. Ko prispeva do Okrešlja, se pred nama odpre ostenje Turske gore in Rink. Modec-Režek zgleda ok, Vzhodno smer sonce že zelo pobira, Celjs

⚠️⚠️ Ponovno opozarjamo - Pripravniška grapa na Malo Mojstrovko ima na vrhu že precejšnje razpoke na opasti. Vse skupaj bo definitivno zgrmelo v dolino in "pometlo" z vsem na poti. Pazljivo!!! 📷 Zdenka Mihelič

16.02.2020 - Triglav ❤️👍👌🤸♂️ 📷 Gašper Ahačič - freak.si

🇸🇮 V planinskih postojankah na Pohorju ne manjka dobre hrane. Ste že bili na koči Pesnik, ki ima od lanskega leta novega oskrbnika? Priporočamo! 😉👌🤸♂️ Koča Pesnik Plezalni klub Martinček #pohorje #ribniskopohorje #pesnik #dobrahrana
V četrtek z Blažem v NŠG, v Smer po zajedi. Sva se kar na-miks-ala, Blaž več od mene, ker ena plata mi je bila res blazno zoprna 🙁 Imela sva možnost občudovanja zaprte ceste na Vršič, kjer je Jaguar snemal reklamo za svoje prihajajoče jeklene konjičke. Ker se nikakor nisem mogel odločiti s katerim
Z Ireno, sva se včeraj odpravila proti Ljubelju, smer vrh Begunjščice po Centralni grapi. Že po poti proti Zelenici, sva opazovala pobočje in si zanimanjem ogledovala, kam se odpravljava in kakšne so razmere. Šentanski plaz je v spodnjem delu že … Beri naprej →
Včeraj, med vzponom na Stanziwurten, mi je v oči padel marknten vrh, ki se dviga nad dolino Zirknitztal. Zadovoljiva količina snega in lepa okolica sta pripomogla, da sem se danes z Gorazdom in Mihom vrnil v te konce. Hrib za … Beri naprej →
Sreda je bila en tak dan, da se zjutraj res ni splačalo v službo, zato sva se z Nejcem namesto tega navsezgodaj odpravila v Vrata in nadalje v Slovensko, jaz preizkusit nove quarke, Nejc pa preizkusit svojo potrpežljivost. V smeri so bili raznovrstni zimski pogoji; sneg, led in napol kopni skalni sk
V soboto, 15. 2. 2020, se je na podlagi ideje Matica organizirala zimska tura na Šplevto, po Bogovski grapi. Nabralo se nas je 5 tečajnikov (Vid, Luka Ž., Jerneja, Timea, Teja) pod vodstvom Matica in še 5 izkušenejših aktivnih članov (Luka, Mojca, Miha, Tina in Renata). Iz Kokrice smo se odpravili č
Ob šestih zjutraj smo se Doroteja, Peter, Janž, Eva in Aljoša odpeljali z Jesenic proti vasici Döllach, ki leži dobrih 10 km pred Heiligenblut-om. Iz Döllach-a pa po strmi in ozki cesti do zaselka Mitten, kjer je ob kapelici urejeno … Beri naprej →

Pot na Prisojnik pozimi. Kako vam tole izgleda 😳🙃? 📷 Mirela Fazlic
Že malo več kot polovica zime je mimo in čas je, da tudi jaz poročam o svojih alpinističnih aktivnostih. V začetku decembra je bilo kmalu jasno, da večje količine snega ne bo na vidiku še kar nekaj časa. Če gledamo … Beri naprej →