
Danes ob 21.00 - Free solo @ National Geographic. ❗️👍
Danes ob 21.00 - Free solo @ National Geographic. ❗️👍
Kategorija
10.679 novic

Danes ob 21.00 - Free solo @ National Geographic. ❗️👍
V soboto nas je šlo pet pripravnikov AO Kamnik v hribe iskat mraz. Našli smo ga visoko v severnem pobočju Turske gore v smeri Bela piramida in Tschadovi smeri.clanki
Glede na dobre razmere, kar se tiče stabilnosti snežne odeje, predvsem pa napovedi, da bo četrtek (28.februar) sončen, smo se kaj hitro dogovorili za vzpon na Ankogel (3252 m) in nato turni smuk z škrbine Radeckscharte (2872 m), v dolino Anlauftal ter po njej do Bocksteina. Zgodnji odhod od doma, ka
  Ponovno v Karnijcih.  Pred leti smo smučali s prvaka Karnijcev (Hohe Warte / Monte Coglians) in bili fejst zadovoljni. Nedeljska smuka z njegovega vzhodnega soseda (Keller Warte / Cima di Mezzo) pa naju je navdušila še veliko bolj.  Imela sva idealne pomladanske puter pogoje za smuk
Včeraj sva se po naključju s Ksenijo srečala v Španovem vrhu. Po klepetu in martinčkanju na toplem sončku, je najina debata stekla v današnji dan. Tako sva se ob 6:00 uri dobila in se z vozilom odpravila na Ljubelj. Med … Beri naprej →
Zaradi treninga tekmovalcev, plezanje ta dan nebo mogoče….
Spomladanske temperature in čudovito sončno vreme v drugi polovici februarja so bili kot naročeni za aktivnosti v naravi. Ema in Lucija sta jih v celoti izkoristili za plezanje. V zadnjih 10 dneh je tako vsaka od njiju preplezala 3 smeri z oceno 8a oz. 8a+ in 2 smeri z oceno 8b oz. 8b/b+.
Obeščamo vas, da bo Športna dovrana Bistrica v marcu 2019 zasedena v naslednjih terminih: Četrtek, 7.3. od 16-18 ure KK tekma Petek, 8.3. od 19.00 ure dalje AK Sobota, 9.3. od 8-17 AK tekma Sobota, 9.3. ob 19.00 OK tekma Nedelja, 10.3. od 9-12 OK tekma Ponedeljek, 11.3. ob 15.
Za letošnje zimske počitnice smo se odpravili v Kazahstan, kjer imajo poleg neskončnih step, nafte in konjev tudi Nebeške gore – Tien shan. Podnebje je izrazito celinsko z zelo mrzlimi in suhimi zimami, posebno na tej severni strani gorovja. S tega vidika ne ravno posrečena smučarska destinacija, če
Del ajdovske alpinistične falange že tradicionalno odhaja na zimske družinske  počitnice v Auronzo – majhno smučišče pod vznožjem Treh Cim. Vsako leto dodajamo tudi turne smuke in letos smo opravili s štirimi. Forcella della Neve, 2471 m Ob treh zapnemo pse na Misurini. Prvi del poteka po opust
Na "lagarju" sva imela par dobrih linij a visoke jutranje temperature so zasejale dvom. Razmišljati sva pričela o Dovžanki ali pa soncu v Beli peči. Ker to sezone še nisva zlezla nič pametnega sva pač zarinila v tisto čebudro. Na dostopu sva prešvicala vse pire za vsaj en teden nazaj. Izbor smeri se
V sredo smo se Logar, Likar in jaz odpeljali proti Drežnici z namenom da splezamo korito. Sam vstop v smer je kopen tako da je bilo malo praskanja po kamnu višje so razmere solidne. Izstop na grebenu je malce siten je pa grapa na S Krna postregla z odličnimi razmerami škoda le da je bila […]
Ob pol dveh (popoldan, da ne bo pomote) vstopim v Teranovo v Dolgem hrbtu. Družbo mi delata Marko Leban (AO
Noč iz ponedeljka na torek je minevala v znamenju prebavnih težav, posledično sem cel torek z otroci preživel na smučišču Turach na tešče. Zvečer sem bil doma kot cunja in bojda tudi zelo tečen. Le trma in želja po osvojitvi … Beri naprej →
Naslov se nanaša tako na sneg kot na tale prispevek, ki je potreboval nekaj časa, da se spiše. 16.-17.2 smo se tečajniki in inštruktorji odpravili orat sneg v kraljestvo okrog Vršiča. Sprva je kazalo, da nam bo pot do zbornega mesta precej olajšana, saj je bila cesta na Vršič kopna. Na koncu se je i
Ker sva z Lukom vedno zelo usklajena, to letos drži tudi pri poškodbah (na žalost) 🙂 Oba imava namreč težave z zapestjem, vsak malo drugačne in vsak drugo roko, ampak tu rek »vse je za nekaj dobro« drži. Ne moreva namreč plezati slapov, grape pa nekako še grejo. V nedeljo sva se zato lepo peljala [
V nedeljo sem z Rokom Potočnikom in Luko Kramaričem plezal smer Spomin v jugovzhodni steni Rjavine. Zaradi dvodnevne ohladitve smo pričakovali dobre snežne razmere in res so bile po večini odlične, le na dveh strmih delih smo si želeli nekaj več ledu ali snega. Vstop v smer smo hitro našli, ker se j
Eno najlepših pomladanskih tur v Karnijcih  smo prejšnji vikend izvedli kar sredi zime.Razmere so bile zato bolj zimske, le zadnjih 300 višincev s sedla do vrha smo bili na soncu.Smučarija z vrha do sedla Valentintörl pomladanska, naprej po senci do izhodišča pa trda, vendar lepa smuka.Karnijci
Dvodnevna tura z večernim vzponom do bivaka pod Skuto, kjer nam Hrvati niso hoteli odpreti ...