25.02.2019: PLEZANJE GRAP - Ojstrica
V soboto je bila izpeljana še zadnja tura letošnje alpinistične šole, plezanje grap.clanki
Kategorija
10.679 novic
V soboto je bila izpeljana še zadnja tura letošnje alpinistične šole, plezanje grap.clanki
Beton namesto pršiča. Tura ni bila nič posebnega, saj smo po tihem sanjali o pršiču, ki ga nam je orkanski veter prejšnje dva dni odpihnil. Fajn pa je bilo, saj smo prvič bili v teh lepih koncih nad kmetijo Himmelbauer in da nam je Franc ponovno razkazal eno svojih koč, ki jih ima v Alpah. …
S kolegoma Alešem in Ožbejem iz AO Kozjak sem nedeljsko lepo vreme izkoristila za vzpon na Begunjščico. Jutranje nizke temperature in led na poti iz Ljubelja do Doma v Zelenici so nas prisilili v uporabo derez že v začetku ture. Ožbej je za pot do Zelenice izbral turne smuči, ki so mu ob povratku za

V soboto 23.2.2019, smo se Karin, Teja, Denis in Žiga odpravili na plezanje na Črni Kal.
Alpinistična šola 2018/19 se počasi premika že proti sklepnemu delu. Obdelali (in večkrat ponovili) smo že ves skalni del in se praktično in teoretično pripravili na zimske radosti. Včeraj (sobota 23/2) smo preživeli lep dan na občasno vetrovni Mojstrovki in Vršiču. Po seznanitvi s uporabo cepina in
Po pregledu objav na socialnih omrežjih in po informacijah iz prve roke se je tudi Nejc odločil za poizkus vzpona po Beli grapi v severni steni Planjave in me povabil s sabo. Ob pripravi na turo naju je po pravici… Preberi več →
V petek smo se z Jakom Majnikom in mami (Jelko Krajnc) odpravili v Lenuhovo, včeraj pa smo se z Janom Pereničem in Rokom Tičarjem odpravili v Teranovo . Dostopa sta pravo drsališče, snežne razmere pa za spomladanske temperature vrhunske. Družba je bila pa itak top! 🙂
Za danes je bila napovedana ohladitev in vetroven dan, kar se je na Vršiču popolnoma izkazalo. Kljub temu smo Ksenija, Urša, Tomaž, Luka in jaz zbrali pogum in se odpravili proti vstopu do Pripravniške grape. Mrzel severni veter se je … Beri naprej →
Prejšnji teden sva z načelnikom presmučala Desno grapo v Vrtači. V Suhem ruševju je že prav prijetno spomladansko. Za razliko od prehojene Osrednje grape, je Desna do najinega prihoda še ohranjala svojo “deviškost”. Snežna podlaga je bila ravno prav trda, da je bilo smučanje nadvse uživa
V petek, 22. februarja, sva se z Blažem Karnerjem (AO Matica) odpravila na planino Korošica. Ob hoji proti koči naju, ob pritožbah nad nekvalitetnim snegom itd., izza ledža pošiša starejša gospa s svojim starejšim psom. Rekla je samo, če se ji lahko umakneva.. Ob ponovnem snidenju pri koči, ko se je
Včeraj sva z Antetom plezala v Debeli peči. Ker je pot v Krmo splužena samo do pol poti do kovinarske koče je dostop.malo daljši. Dostop po lovski poti sva gazila, očitno sva bila prva po sneženju. V spodnjem delu smeri … Beri naprej →
Komisija za alpinizem PZS organizira posvet na temo vrtanja v slovenskih stenah. Vabljeni na okroglo mizo z naslovom Vrtanje – klin ali svedrovec?, ki bo v petek, 22. februarja, ob 16. uri v Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma. Vstop je prost.… Preberi več →
Popoldan poberem Francija in pičiva na Ljubelj. Na smučke takoj od avta in v zmernem tempu do vstopa v Lenuhovo.
Dva odlična dneva in dve odlični turi. V sredo 13.2.2019 sva se s Katarino pred šihtam odpravila na Veliko Mojstrovko. Pripeljala sva se do Rjavčeve koče, si hitro nataknila pancerje ter smuče in krenila proti vrhu. Celotno spodnje pobočje je … Beri naprej →
Danes sva se z Prezlam odpravila na najino prvo skupno snežno smer. Po priporočilih parih udeležencev preteklega sestanka AO ter preudarnemu premisleku o razmerah sva bila prepričana da bo Teranova smer odlična izbira. Ko sva hodila proti vstopu se je … Beri naprej →
Včeraj sva šla z Andrejem Likar pogledat na Jezersko, kake so kaj razmere. Do pod smeri sva dostopila po Vikijevi sveči, katero je dež že nekoliko spral. Preplezal sem jo po desni strani, kjer pa sem malo pogoljufal in se vpel v cepin saj nisem hotel preveč razbijat. Zgoraj pod smerjo sem takoj opaz
Občni zbor Alpinističnega odseka Kranj bo v četrtek, 7. marca 2019 ob 20h v prostorih Planinskega društva Kranj. Lepo vabljeni vsi člani Odseka in podporni člani. Miha Zupin načelnik AO Kranj
Vse naj stvari so tri (trobentice, zvončki, štrukli)   Petek: spomladanska smuka z Rodice do Ribčevega Laza. Trobentice Sobota: frikanje v Vipavi. Zvončki Nedelja: plezanje v S steni Velikega vrha (Smer za navezo) ter nato spomladanska pela na Kofce. Štrukli. Link: https://www.youtube.com/watc
Led je lep je naslov teme meseca v februarskem Planinskem vestniku. Čeprav je tem meseca, ki sem jih v vseh letih, odkar sem ena od ustvarjalk/cev naše najstarejše revije, ‘spravila skup’, že kar lepo število, je tale posebna. Ker je ‘moja’. Od Ledne. Ker je bilo pri meni z l