Solčava Bolder 2018
23. junija, to soboto, se dogaja Solčava Bolder 2018 tekma. Če vam ni za tekmovat, pa pridite na prijetno druženje in žur 🙂
Kategorija
10.679 novic
23. junija, to soboto, se dogaja Solčava Bolder 2018 tekma. Če vam ni za tekmovat, pa pridite na prijetno druženje in žur 🙂

☑ Včeraj so bili dodane nove strani, katerim avtomatizirano sledimo. ‼‼Tako se naši druščini pridružuje tudi spletna stran zakoncev Relja, ki dolgo dolgo zaradi nestrukturirane oblike ni imela primernega vira za avtomatizirano sledenje (http://freeweb.t-2.net/plaisir/). 😉👌 Zakonca Relja sta širši javnosti najbolj poznana po modernih prvenstvenih smereh, ki so opremljene s svedrovci. "Še najbolj zagrizeni alpinisti si včasih zaželijo uživaškega plezanja, med katerim ni treba razmišljati o nameščanju varovanja in njegovi kakovosti, zahtevnejši športni plezalci pa se tudi želijo preizkusi…
Člani ŠPO Kamnik smo prvi vikend Junija izkoristili v topli Baški. Ta najbolj zagnani so se na pot odpravili že
Bliža je poletje in čas dopustov. To sezono, natančneje 7. do 15. junija 2018, se Železničarji ponovno odpravljamo v Dolomite, kjer bomo raziskovali in spoznavali ostenja Južne Tirolske. Vse potrebne informacije najdete v TABORNEM BILTENU!!!
Na grebenih nekdanje najvišje gore Avstro-Ogrske. Izhodišče iz vasi Sulden do koče Hintergrat. Koča v petek zvečer uradno še ni bila odprta a nas je prijazen oskrbniški par kljub temu sprejel. Na grebenu smo imeli dobre razmere, sestop po normalki mimo … Berite dalje →

Novo na vzponi.si. V odseku "Plezanje in alpinizem" je naslovno fotografijo prijazno odstopil Aleš Krivec - Landscape Photography by Ales Krivec, za kar se mu na tem mestu še enkrat lepo zahvaljujemo! 🤗 Fotografija je bila posneta nad Luknjo, se pravi nad dolino Vrat.. Vabljeni k ogledu! http://www.vzponi.si/Novice-s-hribov/Plezanje-in-alpinizem
16. in 17. junija 2018 sta Ema in Lucija nastopili na tretji tekmi Evropskega mladinskega pokala v težavnosti v Brunecku v Italiji. Lucija je izvrstno plezala že v kvalifikacijah – v prvi kvalifikacijski smeri je priplezala do vrha, v drugi je dosegla najvišjo višino in se zanes
V nedeljo smo s Tinetom in Metejem otvorili sezono v Ojstrici. Pod steno je snega bore malo.                     Smer je dolga, dokaj kompakrna in mestoma zelo voljna 😉 (beri: mastna, mokra). Detajl vsekakor ni poceni in tudi zgornji kamin, smer lep
Pretekli vikend smo zagnani Vertikalci preživeli na Okrešlju. Z Nejcem sva že v petek splezala Direktno v Štajerski Rinki. Od daleč je smer izgledala zamočena, vendar se curkom lepo izogne povsod, razen v detajlu. Spremljal naju je tudi veter, na vrhu pa še gosta megla, tako da sva zimsko zadelana p
V nedeljo, 10.6.2018, smo se v okviro alpinistične šole odpravili plezat v avstrijski Brunntal. Izbrali smo si smer Grastöter Diagonale (5-). Ni nas odvrnil dež prejšnega dne, voda ki je tekla po makedamski poti na dostopu do stene, niti napovedane opoldanske nevihte, niti mokra
Dostop s Kamniške Bele čez Šraj pesek do vznožja Vežice se je izkazal za najkrajši dostop do smeri. Pot, ki je na začetku zložna in na njej srečaš še kakšnega turista, pelje mimo slapu Orglice, za njim pa se začne… Preberi več →
V nedeljo sem se potepal po manj znani strani vsem dobro znane Brane. Dolg greben, ki se spušča z vrha proti jugu, se konča s skalnim vršičem Kaptanska glava, ki se dviga nad številnimi grapami. Seveda v kopnem grape niso preveč prijetne, zato pa se ponuja možnost vzpona po vzhodnem grebenu Kaptansk
Otovorjena kot dva osla grizeva preko skrečin do podstavka grebena. Zimska sezona je očitno pustila tudi nekaj dobrih posledic, uspe skoraj ura dostopnega bonusa. Zabijeva jo v smeri in še kaj čez, ampak kaj češ hiteti v taki lepotici. Vstopna… Preberi več →
V nedeljo sva s Tomažem splezala Pocarsko smer v ostenju Grebenca. V drugem raztežaju v grabnu leži še sneg, možno ga je obvoziti po levi strani in prideš lepo do štanta. Za začetek plezalne sezone v hribih čist ok. Smer … Beri naprej →
Jugo prvak Brane, ki sta ga Pipi in Domen pred dnevi iskala v Kraljestvu Pece, je bil v nedeljo glavni pozer v smeri UFO (VI+, 240m)v Röthelsteinu (levo od Rote Wand). Stena, ki ni ravno stena, ima skoke z monolitno skalo in luskami kot v Pakli, vmes pa so travne police in v tem letnem […]
V ponedeljek 11.6. sva z Nejcem plezala Zajedo v Skuti. Pri padcu sem si poškodoval koleno, nato pa so naju z helikopterjem rešili iz stene. V steni so ostali nepoškodovani štriki. Bil bi zelo vesel če bi kdo šel splezat omenjeno smer in mi prinesel štrike nazaj (upam da so še uporabni). Ne se ustra
Plezanje v Strožiču zna biti tudi resno in težavno. V soboto sva z Maticem Mohorčem opravila redko ponovitev Javorniškega stebra v Glavi Storžiča. Temperature niso bile primerne letnemu času in zeblo naju je kot sredi zime. Smer sta v osemdesetih letih prva preplezala Milan in Janko Meglič. Najtež
Ta vikend sva z Mojco ( Petrovič, AO Kozjak) uspela uskladiti svoja dogovarjanja, pa sva izbrala malo letošnjega hribovskega uplezavanja.
V soboto smo se od Koče pri Savici po poti čez Komarčo odpravili do Črnega jezera. Namočili smo tačke in napolnili želodce, potem pa jo mahnili naprej proti Dvojemu jezeru (šteje kot dve jezeri). Spet smo namakali tačke polnili želodce in nekaj časa uživali v soncu. Kmalu se je nebo zapolnilo z obla
V četrtek proti večeru smo se z Denisom in Tjašo Kolar (PD TAM) prvič odpravili plezat v Dolomite. Vse skupaj je potekalo v okviru manjšega tabora našega kluba.Ker smo tja prispeli šele okoli 11 ure zvečer se odločimo, da bomo prespali na enem izmed parkirišč pod prelazom Falzarego in ne bomo iskali