Kanjavec
Po 12 leti smo spet smučali s Kanjavca. V spominu nam je ostala kot dolga, zelo lepa in samotna tura. Tudi tokrat je bilo tako, le, da smo namesto v Krmi štartali v Zadnjici in, da tura niti najmanj ni … Berite dalje →
Kategorija
10.678 novic
Po 12 leti smo spet smučali s Kanjavca. V spominu nam je ostala kot dolga, zelo lepa in samotna tura. Tudi tokrat je bilo tako, le, da smo namesto v Krmi štartali v Zadnjici in, da tura niti najmanj ni … Berite dalje →
Tudi letos smo se Cerkljani,ki smo tako ali drugače povezani s plezanjem v alpinističnem odseku,kar v lepem številu odzvali prvomajskemu druženju plezalcev v Paklenici.Pravzaprav smo se odpravljali v treh skupinah tja dol.Že v četrtek sva se z Markom Lebanom kot prva zapeljala čez mejo proti Dalmaci

Cesta na Pecol je zaprta (delovni stroji), se pa da z bolj dvignjenim avtom obiti zastoj po markiranem kolovozu. Midva sva štartala na Neveji s kolesi, klanec s "težko prasico" na hrbtu presenetljivo strm, zaplate snega se na cesti začnejo pred zadnjim klancem, kolo sva pustila na zadnji serpentini pod kočo Brazza. Takoj na smuči in v krnico pod južno steno Špika nad Nosom, kjer je kar precej plazovin, a so večinoma že "predelane" in ne motijo preveč. Smučarska smer do rame je še na široko zalita in lepo poglihana. Spust sva začela šele opoldne, a je sneg lepo predelan, tako da je bila ura po…
V soboto smo z Majo in Nejcem smučali z vrha Stenarja. Večino poti sta nas spremljala dež in megla, ampak mi smo se imeli fajn. Gor smo šli mimo bivaka IV in čez Stenarska vratca, dol pa čez Sovatno. Cel dan v teh koncih nismo srečali žive duše. Pravzaprav se še med sabo včasih nismo […]

Italijani so imeli napovedano lepo vreme, a je vreme tokrat za spremembo bolj ubogalo naše vremenarje. Tako sva računala na popoldansko izboljšanje in še malo prespala v avtu; preveč, saj se je na Prestreljeniku prehitro zjasnilo. Z vrha sva odsmučala ob 13h, gnilo, a bolj smotana je bila samo prečka v spodnjem delu. Po smučišču je šlo solidno, pod Gilbertijem pa prav dobro. Ze enim prestopom se prismuča točno minuto šestiintrideset sekund do parkplaca. Italijansko smučišče ne dela več, naši pa se še trudijo, posebno z govejo muziko.
Ko sem bil še v srednji šoli sem začel s hojo v hribe, začetki pa so bili zelo skromni. Poznal nisem nikogar, ki bi me vezl s sabo, avta tudi nisem imel in zato je bila vsaka tura velik podvig. To pa zato, ker tura ni bila le vzpon in sestop, temveč tudi študij voznega reda avtobusov, vstajanje sred
Leto 2017 je bilo v tekmovalnem pogledu za Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica zelo uspešno - po treh osvojenih naslovih prvakov Vzhodne lige so naše članice in člani osvojile tri naslove državnih prvakinj, naslov državne podprvakinje, uspešno nastopnali na mednarodnih t
Minuli vikend smo se Nejc, Gregor in jaz odpeljali v Paklenico, da malo preverimo, kako smo pred poletno hribovsko sezono uplezani. In nismo bili edini. Pakla je bila polna plezalcev, med katerimi je bilo največ Slovencev. Zvečer smo se tako med drugim še malo podružili z AO Domžale. Plezalno soboto
Severno ostenje Storžiča je bilo pretekli petek še vedno precej zimsko, čeprav so bile temperature za ta letni čas dokaj visoke. Ampak vseeno sva se z Nadjo odločila, da greva pogledat v Peto Žrelo. Do Doma pod Storžičem je bila cesta povsem kopna, sneg se je pričel nekje na višini gozdne meje, kjer
V soboto 5.6 ali v nedeljo 6.6.2018 bi v lutnih skalah naredili zaključek plezalnega tečaja za osnovnošolce, poleg tega bi pa še pogledali, če je kaj za postoriti v plezališču. Sledi seveda piknik. Ker je otrok veliko (25), bomo rabili vse razpoložljive člane AO cerkno, da bodo pomagali pri varovanj

Kam se odpravljate ta vikend!? 🚶♂⛷ Trenutne razmere v hribih lahko preverite na www.vzponi.si. Do sedaj smo zbrali že več kot 20000 objav! Vabljeni k ogledu! 😉
A ne v deželo hobitov, pač pa v še bolj pravljično Paklenico. Letošnji plezalni tabor (21. in 22.4.) se je kot običajno začel z zbiranjem v kampu Anića Kuk na petkov večer. Med druženjem smo se še isti večer razdelili… Preberi več →
The post Stena za prvomajske praznike appeared first on Plezalni klub Stena.
Prva dvodnevna tura AŠ 2018.clanki
Si v danem trenutku lahko želiš še kaj več kot; če v Paklenici združiš Paparazzi, Lidijin smer z Nosorogom, Spit Bull, Celjski stup, Zgrešeni, Tinin smer desno varianto in nekaj Velebitaške s Plavim Orkestrom in vremenom, ki se ti predaja … Beri naprej →
V soboto smo se s Tjašo (AO TAM), Alešem in Gašperjem Z. odpravili v Kals in dostopili do Studlhutte, kjer smo prespali. Koča je odprta, česar pa mi nismo vedeli in smo pričakovali da bomo spali v zimski sobi. Arogantni oskrbnik nam seveda ni bil pripravljen dati ključa od le-te, mi pa tudi nismo im
Dnevnik – Gorazd Suhadolnik: … selektor članske reprezentance v športnem plezanju: Ključ do uspeha je talent za trdo delo. Gorazd Hren, zadnji dve leti selektor članske reprezentance v športnem plezanju in trener najboljše svetovne plezalke Janje Garnbret, je med tistimi, ki so zaslužni
Najprej čestitke Greganu tudi z naše strani – zelo, zelo, zelo smo veseli zate. Mi pa smo se ta vikend poslavljali od tete Zime. Ker smo letos med “ta pravo” zimo v glavnem trenirali za NHL, smo bele S-e pod smučkami sukali bolj po firnu. V petek smo šli na nam zelo ljubo Rudolfshutte. V
Na rednem sestanku odseka se je v četrtek pred načrtovanim plezalnim vikendom število prijavljenih udeležencev podvojilo, tako da se nas je na koncu zbralo šest (dve športni plezalki, dva izkušena alpinista in dva tečajnika). Sledil je hiter dogovor kdo vozi, kdo vzame vrvi, šotore in ostalo drobnar