Dolomiti
Tri dni - tri naveze - uživali v dolomitski skali:Lagazuoi Piccolo-Parete ovest 2450mTorre Piccola di Falzarego 2416mTorre Grande di Falzarego 2500mCinque TorriGusela de Nuvolau 2595m{joomplucat:74 limit=14|columns=3}
Kategorija
10.679 novic
Tri dni - tri naveze - uživali v dolomitski skali:Lagazuoi Piccolo-Parete ovest 2450mTorre Piccola di Falzarego 2416mTorre Grande di Falzarego 2500mCinque TorriGusela de Nuvolau 2595m{joomplucat:74 limit=14|columns=3}
Nov mejnik za PKRS 🙂 Jakob Bizjak je NA POGLED splezal smer Sežana 31249 8b!! Žal ima sedaj v tem plezališču samo še nepreplezane smeri, 8c-9a, projekti :))
Moje prvo javljanje iz potovanja bo nekoliko drugačno, kot običajno. Tokrat ne bo v ospredju moje športno ali hribovsko udejstvovanje, ampak pleme Tsaatan in njihovi jelenčki. Pleme oz. ljudje Tsaatan živijo v hribovitem delu severne Mongolije. O njih sem zasledil že nekaj objav, fotografij, potopis
Teden pred Velikim Šmarnom je bil poln presenečenj. Prvo se je zgodilo v službi, ko mi je šef predlagal, da imam lahko v ponedeljek dopust. Drugo presenečenje pa je sledilo prvemu, ko mi je Bošt poslal vabilo za plezanje. Predlagal je Novo vzhodno v severni steni Triglava, kar se je v ponedeljek tud
V ponedeljek 14. avgusta sva se z Davidom Kozjekom že na vse zgodaj odpravila v osrčje Julijcev. Cilj je bil preživeti dva čudovita plezalna dneva v nepoznanih smereh. Prvi dan sva se podala v Novo vzhodno v Triglavu. Smer je iz leta 2013 in je sedaj verjetno doživela prvi obisk. Vse potrebne inform
V petek, 18.08.2017 sem z Majo Lobnik (AO TAM) plezal v Rakovi špici. clanki
Plezalni klub Novo mesto organizira Tabor 2017 v Alpah v Švici od 26.8. - 2.9.Greben Breithorna slikano iz CastorjaTabor je namenjen članom Plezalnega kluba Novo mesto in pridruženim članom.Namen tabora je pridobivanje izkušenj za gibanje po ledenikih in grebenskega plezanja. Ekipo 9 članov bodo ses
PD Mežica sporoča, da je prišlo do podora na zavarovani planinski poti na Raduho, zato je do nadaljnjega zaprta. S Koče v Grohotu je dostop do vrha Raduhe še vedno mogoč po lahki planinski poti prek sedla Durce. https://www.pzs.si/novice.php?pid=11977
Ker sva z Rokačom letos že razočarano obrnila v steni oz. pod steno Dolgega hrbta, sva se včera odločila za popravni izpit. Turo sva tako pričela že v četrtek, ko sva kajakarila na Savi in nardila vorenk pripravo na turo. Ja pa ja :-) No sklep predpriprave je bil, da odideva od d
… in ne v mraku, kot 20 let mlajši v strumnem koraku, za rano uro nihče se na javi, zato bo soliranje pristop ta pravi. Spodaj KMR zgoraj po grebenu, plezat v Planjavo sem se namenu, popoldne bo dež in tudi strela, v meni je želja po plezanju vrela. Dva meseca po zlomu sredinca na […]
Se sprašujete čemu naslov Za nosom…. Boste ugotovili v utrinku. Na praznični torek sva se s Klančarjem dogovorila ter se spet podala proti Vršiču in sicer v steno Male Mojstrovke. Smer je bila izbrana na podlagi utrinka, ki sva ga zasledila na spletu. Opis je bil zelo enostaven, kar pa ni pomenilo z
Domen, Stane, Stane in Tomaž smo se povzpeli na Grossglockner po Studelgrat-u.
Po eno mesečni kripl pavzi in sprehodu po vzhodni v tamičkeni Rinki nabašemo Plutov kason in via Dolomiti. Celotno pot do Cortine v avtu prav prijetno diši, saj se zaradi športne vožnje na zadnjih sedežih polije cel peer, wasn’t me.. Med vožnjo na prelaz Falcarego ugledamo južno steno Tofane
Ekipa Jensterle-Sovinc se je tudi letos odločila za daljši »oddih« v Dalmaciji. Navdušenje nad plezališčem Smrko na Braču , novimi smermi okoli Splita, bližina morja in domačini je prerasla v ljubezen. Da pa je bila ljubezen vedno bolj vroča, je poskrbel vročinski val in požari. Na srečo je morje
Medtem, ko se kdo morda že pripravlja na zimo, sem jaz komaj uspel otvoriti skalno sezono. Po praznovanju rojstnega dne junija: … sem se hitro navadil piknikov in ležanja na plaži, z možgani na off in … no saj veste kako gre …   Naporna so Kristusova leta. 😒   22.7. sva
V soboto smo jaz, Nejc in Rok uspešno kljubovali vsem zapletom in nebodijihtreba zmotam (Ma koga to zanima?) in uspešno preplezali omenjeno smer. Smer si bomo zapomnili po dobri skali v težjih dveh raztežajih, in lepem, a malce podrtem razu v zgornjem delu. Toliko o plezariji, menda so bolj važne zg
Sam že dolgo nisem plezal, saj sem se za nekaj mesecev posvečal turni smuki in pripravam na odpravo na Muztagh Ata. Ko se vrneš pa te takoj zagrabi spet volja po skali S Tomijem sva se odločala kam bi šla; po tolikem času na snegu se nisem počutil suverenega za težjo skalno smer… Nakar se [
Zdaj bom nadoknadila svoje nepisanje. Začelo se je z nepremagljivim taborom na Slovaškem in nadaljevalo s še enim v Val Masinu. Med tem sva z Mihcem (AO Kranj) v Šitah plezala Herlec-Kočevar. Sila fino! Navdušila sem se nad dostopom s kolesom, strmimi stenami in še čim. Z Boštom sva nato eno ležerno
14.00 Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="fal
Prav praznik Marijinega vnebovzetja je bil, ko sva se z Juretom spoznala. In prav na Raduhi je bilo, saj sva se takrat prvič tudi navezala na isto vrv. Čez dve leti sva se na isti dan poročila … Torej imava kar nekaj razlogov za to, da sva se kot vsako leto na ta dan tudi […]