Čudovita narava, nemogoče vreme = Kirgizistan
Ko sem se z Vladotom, Miro, Zdenkotom in drugimi soplezalci leta 1990 mudila v pogorju Pamir, takrat iz Tađikistana mi je v spominu ostala čudovita pokrajina, lepo vreme, prijazni domačini in predvsem pomanjkanje hrane, ter gostitelji, ki so prevečkrat pozabili poskrbeti za nas udeležen
