04.08.2017: Bavarska smer v Steni, izstop Zimmer-Jahn
Obetal se je čudovit prvi avgustovski dan, ki ni izostal za svojimi pričakovanji.clanki
Kategorija
10.679 novic
Obetal se je čudovit prvi avgustovski dan, ki ni izostal za svojimi pričakovanji.clanki
Ker se zelo redko peljem s kajakom na plezarijo, je bilo tokrat prvič in upam, ...
Ob visokih temperaturah kot smo jim priča neizmerno rad pobegnem v severne stene, ki ohladijo razgreto telo. Občutek mraza in kurje kože v svežem jutru je neprecenljiv. Beg pred vročino, sva z Metkom začela v soboto, ko sva se podala v Centralno smer v Planjavi (VI+, 200m). Pred odhodom me je malc
Perverzno bi bilo misliti, da bomo redki ali celo edini obiskovalci Raduhe. Stena ujeta nekje ...
Kako različni smo si ljudje, je dokazal naš Cene Griljc...clanki
Z Grego sva izkoristila moj dvotedenski in njegov tromesečni dopust in parkrat skočila na Raduho. ...
Pred mnogimi leti smo sedeli pred kočo Bruner ob tabornem ognju (Bele vode - plezalni tabor AAO ) in Tine je pripovedoval, kako je pred kratkim splezal smer "Dunja" in prespal na čudovitem mestu sredi stene z imenom "Belvedere".Že takrat sem to smer uvrstil na svoj seznam...čeprav takrat
Vsaj enkrat letno se že spodobi, da splezava eno oče-hči smer, in tokrat sva se sredi (ponovnega) vročinskega vala odpravila
V petek sva z Radom izkoristila odlične razmere za plezanje in se odpravila v Logarsko dolino. Čeprav je na poti še malo kapljalo, naju je pri Okrešlju pričakala šajba 🙂 Na vrhu prve lojtre zavarovane poti je najina smer zavila desno po gredi okrog stebra. Sicer dostop ni izgledal ravno težavnosti
Prvi teden v avgustu bo zaradi čiščenja oprimkov plezanje možno samo v mali dvorani.
V petek sva z Gašperjem Tavčarjem plezala Zajedo Ekar-Jamnik (VI-/IV, 350 m) v Dolški škrbini. Zaradi idealne vremenske napovedi in dejstva, da je smer cel dan v senci, sva si privoščila luksuz in iz Kranja odrinila šele ob 9.00 (Seba naju je zato krstil za ‘new age’ alpinista in ‘
Metod in Vojko sva si 28.-30. 7. 17 za plezanje izbrala Dolomite oz. okolico Cortine. Za ogrevanje sva v petek plezala kombinacijo Via Comici Spigollo in Via della Guida, (V-) IV+, 230 m v Malem Falzarego stolpu ter Via Lussato (tudi Južni raz), IV, 160 m, v velikem Falzarego stolpu. Zvečer analiza
Ker so vremenoslovci napovedovali naslednji vročinski val, sva s Stanetom v soboto pobegnila v hribe iskat malce bolj hladno vreme. V petek je vremenska napoved za Dleskovško planoto še kazala rahlo oblačno do jasno vreme. Tako sva zjutraj zgodaj vstala,… Preberi več →
Včeraj sva z Marijo Jeglič naredila prvo ponovitev Johanove smeri v Planji. Kdorkli bi se rad zelo naplezal je smer primerna zanj.clanki
Za bližnjo okolico komskega jezera obstaja kar zajeten plezalni vodnik (Arrampicate sportive e moderne fra Lecco e Como), ki je bil tudi povod za letošnjo izbiro počitniške destinacije. Skal in sten v tem predelu res ne manjka, prijetna gorska sapica, … Beri naprej →
Še sam se nekako ne spominjam najbolj, kako sem prišel do te izbire smeri, najbrž zaradi tega, ker je ena izmed klasik in se to prvo besedo velikokrat uporablja v plezalnih krogih. Petri sem dal pobudo za to smer, za katero pa ni bila najbolj navdušena predvsem zaradi njene dolžine, saj je ena izmed
V četrtek sem z Matejem in Gregom iz GRS Kranjska Gora splezal to lepo smerco. V petek pa smo se v navezih Metod in Matej ter Božo in jaz zopet odpravili v NŠG. Metod in Matej sta se odpravila v … Beri naprej →
V četrtek je sledila serija šodrovskih za predah. Z načelnikom sva jo ubrala iz Jermance proti Macesnom nad Pastirci. Po bolj ali manj uspešnem sledenju lovske stezice z mnogo gaženja ruševja sva bila ob 10:30 na vstopu smeri. Prvi raztežaj nama je popravil okus iz borovih iglic na lepo skalo lahke
Po četrtkovi pošihtni dirki čez Steber Brane, sem šel v soboto ponovno sam v hribe. Malo zato, ker nisem dobil soplezalca, malo zato, ker me rama boli za kej težjega, malo pa tudi zato, ker me je naslednji dan čakala pot na morje in 14 dni direndaja. Ja, zadnje čase mi precej paše biti sam […]
Zadnja leta mi postaja že kar tradicija,da enkrat v letu obiščem Steno.Glede na moja leta,ne silim v kaj težkega in se raje odločam za Kratko nemško ali pa Slovensko smer. Tokrat je bil z mano Janko iz Labinj.On sicer ne izhaja iz alpinističnih vrst,vendar je star in izkušen gornik.Odlično mu gre p