Alpinistična šola 2025
V četrtek 6. 3. 2025 začnemo z alpinistično šolo. Uvodni sestanek bo ob 19.15 v prostorih Planinskega društva Radovljica, v soboto 8. 3. 2025 pa bomo imeli uvodno turo.
Kategorija
10.679 novic
V četrtek 6. 3. 2025 začnemo z alpinistično šolo. Uvodni sestanek bo ob 19.15 v prostorih Planinskega društva Radovljica, v soboto 8. 3. 2025 pa bomo imeli uvodno turo.
V četrtek 6. 3. 2025 začnemo z alpinistično šolo. Uvodni sestanek bo ob 19.15 v prostorih Planinskega društva Radovljica, v soboto 8. 3. 2025 pa bomo imeli uvodno turo.
Za prihajajoči teden počitnic sva s Tomažem imela v načrtu, da bova končno nekaj splezala, a je sobotni pregled vremenske napovedi načrte zakompliciral. Tako sva ugotovila, da bo treba izkoristiti nedeljo, ki je še obetala. Ni bilo lahko na hitro najti prostovoljca, ki bi si vzel čas za naju, a sva
V soboto, 22. februarja, smo se podali na zimsko alpinistično turo na Vrtačo. Z Juretom sva štartala iz Železnikov in se v Kranju dobila z Nikom, nato pa smo skupaj nadaljevali do izhodišča na Ljubelju. Ob 6.50 smo krenili proti… Preberi več →
Izkoristili smo verjetno zadnjo priložnost v tej zimo za ledno plezanje pri nas, preden otoplitev odnese vse. Po celotedenski izvidnici v Logarski dolini, kjer ni bilo z ledom žal nič, se z Juvijem odpraviva v Tamar. Izbereva si Slap nad… Preberi več →
Po številčnih objavah na internetu o razmerah in po malo daljši prisiljeni pavzi, je bilo treba preverit, če se je kondicija vrnila in če prsti še vedno zanohtajo. Tako sva se z Markom v soboto podala proti oblegani Begunjščici – Zeleniška smer. Smer mi je izpred let ostala v spominu, da je ra
Pretekli vikend (15. in 16. 2.) smo bili tečajniki na zimskem vikendu. Do zadnjega smo čakali na sporočilo, kako točno bo vikend potekal, saj je cel petek v hribih snežilo. Tako se je prvotni plan, da bomo v soboto šli v eno izmed grap in v nedeljo vadili zimsko tehniko ter imeli ledno tehniko sprem

Plezala je izključno samo kot druga v navezi, nič naprej. Imela je briljantno tehniko, orientacije pa nobene. Nekoč smo se z nekim Avstrijcem znašli v strašni nevihti. Po treh dneh je bilo tako hudo, da z Nadjo niti nemško nisva mogla več govoriti in sva se po slovensko menila, ali naj kar skočiva dol ali pa bova umrla. Nadja je rekla, da bi se pred smrtjo še ljubila. (Ante Mahkota)
Izpitov je konec in pomlad že naznanja konec ledenega kraljestva, ki je letos radodarnejše kot ponavadi. Za devetimi gorami in cca. 4 h vožnje, smo za 2 dni odhiteli v Sappado. En avto, pet navdušencev in deset cepinov se je… Preberi več →
Da ne bo oblegano samo Jezersko in Begunjščica, prejšnji teden Matic poda idejo za Prontarsko smer v Velikem vrhu. Ker nam razmere niso bile naklonjene je potrebno plan prestaviti na naslednji teden. Čakanje je zato še težje, saj na tečajniškem zimskem vikendu nenehno poslušam govorice o ravno tej s
Komisija za alpinizem Planinske zveze Slovenije organizira ženski zimski alpinistični tabor, ki bo potekal od petka, 28. 2. 2025 do nedelje, 2. 3. 2025. Rok za prijave je vključno petek, 21. 2. 2025. Tabor se bo odvijal v Kamniško-Savinjskih Alpah z izhodiščem na Jezerskem oz. se lahko lokacija gled
Komisija za alpinizem Planinske zveze Slovenije organizira zimski alpinistični tabor, ki bo potekal od sobote, 22. 03. 2025 do nedelje, 30. 03. 2025. Rok za prijave je do vključno nedelje, 09. 03. 2025 Tabor se bo odvijal v Chamonixu v Franciji oz. se lahko lokacija glede na razmere tudi spremeni. G
Razstava 50 let alpinističnega kluba Črna na Koroškem bo v galeriji KD Črna na ogled še v naslednjih terminih: Nato bo razstava potovala naprej! Javimo kje bo in kdaj! The post Razstava – 50 let AK Črna bo na ogled – termini appeared first on Alpinistični klub Črna na Koroškem.
Toliko let že imava, da obletnice ne moreva imeti v enem kosu. Sredi februarja sva se po veliko zapletih in dvomih, ali bova sploh šli, v petek, 14. 2. 2025, zvečer ob 22. uri vendarle ponovno znašli v Sappadi. Prvo sporočilo, ki sem ga prebrala, ko sem v roke vzela telefon, se je končalo z […
Gore, pokrite s snegom se mi pozimi zdijo še bolj mogočne in manj dostopne. Do sedaj sem jih občudovala le od daleč. Ja, na kak nižji in tudi pozimi bolj obiskan vrh sem že šla, kaj več pa ne. Za… Preberi več →

Tudi hribi so lahko zasvojenost. Če ti življenje v nižini predstavlja problem, potem je s teboj nekaj narobe. (Marija Štremfelj) 📷 Everest, P. Novak
V petek, 14. 2. 2025, smo uspešno in mislim, da tudi dovolj svečano otvorili razstavo ob 50. obletnici AK Črna. Glede na to, da je bila galerija KD Črna nabito polna in glede na stiske rok in besede, si upam trditi, da je bil večer točno tak, kot smo si ga želeli… eno prijetno srečanje, [̷
Z Maticem sva dva tedna nazaj iskala razmere nad Vršičem. Po analizi spletnih objav in fotografij sva bila sklepčna, da bi se znale narediti dobre razmere v Kraju sten (“stranski” vrh v Prisojniku, na vzhodni strani Vršiča). Po udobnem dostopu – težko najdeš boljšega v naših hribih