Začetek predavanj alpinistične šole
  V četrtek, 13.10.2016, ob 18:00 Alpinistična šola začenja s predavanji. Prva tema bodo Vozli. Predavanje bo v prostorih društva, kletni prostori Bežkove vile (kot uvodni sestanek vseh šol).  
Kategorija
10.672 novic
  V četrtek, 13.10.2016, ob 18:00 Alpinistična šola začenja s predavanji. Prva tema bodo Vozli. Predavanje bo v prostorih društva, kletni prostori Bežkove vile (kot uvodni sestanek vseh šol).  
Prejšnji konec tedna sem pomagal pri postavljanju novega bivaka in tudi malo poslikal in posnel. Par fotografij in video zato kar pripenjam, za celotno zgodbo o nastajanju bivaka ter predstavitev pa prilagam kar povezavo na posebno stran.
Jakob Bizjak je spet uspel v eni svojih najtežjih in najlepših smeri kot pravi, Underground doesn’t stop 8c!! Več o njegovih vzponih najdete na edinstvenem plezalnem portalu v Sloveniji www.friko.si 🙂 Jax, bravo!!    
Medtem ko ljubljanske gospe že šetajo v pelcmontlnih, sem se jaz motal po Pelcih. Lotil sem se Grebenske smeri na Veliki Pelc iz Rokavcev in prek Skutnikov. Fantastični razgledi in luštna šetnja/poplezavanje po grebenu z enim zabavnim detajlčkom, kjer sem malo pihal v prste. Na Velikem Skutniku se o
Za plezanje na umetni balvanski stenci morate biti uvrščeni na poseben seznam uporabnikov najkasneje do 15.10.2016. Po tem datumu lahko plezajo le tisti, ki so uvrščeni na ta seznam. Objavljen je v prostorih same stence. Vse potrebno za uvrstitev na poseben seznam lahko uredite vsak četrtek med 20.
Dobili smo še eno krasno spletno stran, ki povezuje vse hribovce! In kaj o tem pravi njen avtor Nace Štruc? “Vesel sem, da lahko predstavim osebni projekt, ki je nastajal v zadnjih mesecih. Gre za spletno mesto http://vzponi.si/, katerega osnovni namen je združitev novic s hribov na enem mestu

Predstavljamo spletno mesto http://vzponi.si/, katerega osnovni namen je združitev novic s hribov na enem mestu. Vsi, ki nas zanima področje hribov (gorništvo, plezanje, alpinizem,..) vemo, da je spremljanje vseh objav pravi izziv. Podatki so razpršeni med precejšnjo količino društvenih in osebnih spletnih strani, zato je za vsakodnevni pregled potrebnega precej truda. Težavo delno razrešuje spletno mesto http://vzponi.si/. Objavljene vsebine imajo nedvoumno naveden vir, vsebina je nespremenjena, vsaka izmed novic pa ima povezavo na izvorno stran. Upamo, da bo rešitev marsikomu olajšala sprem…
Z bivaki se od mladosti nisem ukvarjal. Takrat smo mulci gradili »bunkerje« iz vej in pozimi iz snega. Spomnim se, da sem enkrat zvečer celo ušel in prespal v takem »bunkerju«. Zjutraj sem jih seveda slišal od staršev. Tudi kasneje … Beri naprej →
Prejšnji vikend je v Šentjanžu v Rožu na avstrijskem koroškem potekala zadnja tekma v balvanskem ...
Pravijo, da je FB ena sama neumnost. Meni pa je vendarle omogočil, da sem v soboto doživel uživantsko plezarijo. Pa pustimo podrobnosti. V soboto zarana sva z Evo Breznikar odrinila iz Ljubljane v Logarsko dolino. Zastavljen cilj je bila Igličeva smer v Mali Rinki. Po slabih dveh urah dostopa, sva z
“Tam nekje so Julijci. Tam je Triglav.” Vsem nam pa je bilo jasno, da le ugibamo kje v daljvi so naši domači hribi. Gledali smo čez morje oblakov, ki je v soboto prekrivalo vse doline in vrhove daleč na okrog. V petek smo se odpravili v Kals in po udobni stezi prispeli na kočo Stüdlhutte
    24.9.2016 smo se zbrali v Topli ,da smo obudili spomin na naše prijatelje ,ki so nas prezgodaj zapustili.Spomnili smo se na Ožbija,ki se je ponesrečil pred desetimi leti,našega bivšega načelnika Cigija,1.novembra bo točno eno leto odkar ga ni.Franca Oderlapa,Vladota,Milana,Roka Šiserni
    Ko je bilo to jesen vreme še za severne stene, sva jo z Marjanom Kovačem mahnila v to Zaplotnikovo smer v Veliki Mojstrovki. Smer sem ovohaval že pred tedni, ko sem bil v sosednji Debelakovi. Z Marjanom bi šel plezat tudi kaj težjega, ampak trenutno sem suveren tam pri petici, on pa kl
  V soboto je bil verjetno zadnji dan za severne stene v kopni skali, če je verjeti napovedani ohladitvi. Z Matejem Flisom in Ludvikom (Ikijem) Golobom smo plezali v Mali Raduhi. Manj plezani smeri sta Študentska smer in Steber male raduhe. Obe gotovo manj opremljeni od sosednjih Plat in Zago
Po dveh dneh intenzivnih pogajanj in priprav, smo se Sandra, Marko in jaz pognali v, pred kratikim z našega AO že obiskano, smer v Debelem vrhu. Kljub »pokvarjenim« budilkam, od strmega dostopa pekočih nogah, občasnem rahlem dežju, smo se dobre volje razgibali skozi prvi raztežaj opremljene smeri. P
Po več kot enomesečnem potovanju je bilo treba v hribe sprobat formo. S Primožem se dogovoriva za soboto, ko naj bi bila vremenska napoved še okej. Ideja za smer pade: SV raz Kalške gore. Meni se zdi preveč severna (mrazzz), Primožu pa bolj vzhodna, 'saj bova itak zgodi štartala pa na jugu bo jugoza
Ponavadi se vedno drživa reka ‘Rana ura, zlata ura’, a tokrat sva se za spremembo, zaradi nižjih jutranjih temperatur in jutranje rose, od doma odpravila šele po sončnem vzhodu. read more
Začetki sestankov odseka bodo od oktobra naprej ob 20:00 na stari lokaciji. read more