
Woman Drei
BW woman act photos using different analog blur effect intermediates (such as Fresnel foil,…). Final... The post Woman Drei appeared first on BLAŽ JANEŽIČ.
Kategorija
14.152 novic

BW woman act photos using different analog blur effect intermediates (such as Fresnel foil,…). Final... The post Woman Drei appeared first on BLAŽ JANEŽIČ.

Danes mineva natanko 15 let od moje prve objave na blogu. Pišem ga že skorajda polovico svojega življenja. Od januarja 2007 do danes sem najmanj enkrat na mesec objavil vsaj en blog, kar ga uvršča med najstarejše še delujoče kontinuirane bloge v Sloveniji. Doslej sem objavil 1122 blogov, ki sem jih

Na Korenščici danes precej specifične razmere za ta hrib. Povsem trdo in seveda tudi razrito. To slednje sicer tu ni tako zelo specifično, vseeno pa je bila to moja smučarsko najtežje prebavljiva Korenščica ever. Na kateremkoli drugem kuclju v njeni okolici bi bila smuka danes verjetno boljša. V go

To pišem v opozorilo vsem, ker zagotovo nisem edini … Leta 2016 sem na svojem blogu objavil poljudnoznanstven blog o Luni, v katerem sem od enega izmed tujih amaterskih astronomov uporabil eno relativno generično sliko Lune (kot sem kasneje ugotovil, je takih na internetu več kot milijarda). N

Tole je v zadnjem času že drugi hrib, s katerim nisem mogla počakati, da pride na vrsto: pri Blegošu se je to zgodilo zaradi navdušenja, tokrat pa je razlog žal ravno nasproten. Potem ko nama je znanec poročal, da je smučal z Mesnovca, za katerega še nisva slišala, ga je Jani poiskal na zemlje

Ni ga bilo čez direkten spust po severni vesini do planine 1710. Sledil je vzpon na Losbichl 2048. Prečenje le- tega omogoča dobro smuko vse do izhodišča 1320. Ker je izgledalo, da bo tudi to premalo, se je v današnji meni vrinil še tretji vrh 2170 z lepo nagnjeno in vabljivo vesino. V ceno smuke

Po uvedbi mladičev v alpsko smučarsko šolo in vrtec se iz Kranjske gore odpeljem na Vršič. Sonce se prikaže pri Mihovem domu. Na prelazu je skupina tujih kandidatov za gorskega vodnika, ki se podijo gor in dol po plazu in so edini ljudje, ki jih danes srečam. Startam ob 10:00. Direktno na serenače

Na južni strani Altenmarkta v Pongauu opazimo izrazit vrh imenovan Lackenkogel in vredno si ga je bilo pobliže ogledati. Od gostilne Neuhausl ob cesti proti Zauchensee sem sledil standardnemu pristopu po travnikih mimo kmetije Sattelbauer do planine Lackner. Od tam je samo še uro do vrha. Ker je to

Čez mejo, mimo Obertauerna, do koče Gnadenalm. Zjutraj pri prvih obiskovalcih, zapnemo smuči in za štart šibnemo po tekaških stezah, za ogrevanje. Po urci in pol hoje naprej, po zvoženi špuri od motornih sani ali po uhojeni super turni špuri, pridemo do koče Sudweiner hutte, kjer malo predahnemo in

Tokrat sama. Bi bilo sicer bolje ponedeljek ali torek, ampak ni šlo…. tri dni po sneženju sem pričakovala že precej zvoženo…pa je bil zgornji strmi gozd (smučala sem desno stran gledano navzdol) do planine še precej deviški (zvožena je bila poseka, gozd na srečo ne) in seveda v gozdu super pršič - p

Pred 3. serpentino Ruske ceste ob 8:40 izstopim iz avta in se spustim po kolovoz skozi gozd do zasneže struge Suhe Pišnice in naprej na pobočja planine V Klinu. Ob priključi gozdni poti do Koče v Krnici preidem na pasjo vprego in se nato odcepim v levo v hudourniško grapo. Vesel ugotovim, da so Vel

Štartala sva pozno, okoli 10.30, temperatura -6stC na parkingu pri tekaški. Za gor razmere kot v predhodnih opisih- srenači na zadnji vpadnici do vstopa v žleb, nato dereze in cepin. Mestoma je kar mrzlo pihalo. Spust iz vratc dolgrede je boljše levo (desno je trdo), v žlebu je ok, mehko in vijugab

Snežne razmere v Lungauu so zelo betežne, na severnem izhodu iz drugega turskega tunela pa naju je pričakalo kakšnih 30 cm svežega snega. S parkirišča sva odšla proti Spodnji Pleisslingovi planini. Malo pred njo sva videla na levi lepo in dolgo poseko. Sledila sva torej sledi proti njej in prišla na

S parkirišča v St. Martin am Tennengebirge sva odšla ob smučišču navzgor. Pa so se Darji pojavile težave s čevlji in morala se je obrniti. Jaz pa sem nadaljeval po pršičastih pobočjih in gozdni cesti mimo Karalm do razglednega vrha imenovanega Koreinhöhe, kar bi bilo lahko po naše Vrh Korena. Smučal

Snežna meja ravno nekje na Košutniku. Na cesti do letnega izhodišča za Dolgi njivi le ena mini kopnina, se pa še kaka nakazuje. Tudi višje snega še dovolj, da je tudi na najbolj kritičnih delih zaenkrat vse nekako povezano. Z vrha sem se spustil precej v levo, zgoraj lepo grifig trdo, v gozdu pa kar

Jutranja kava in klepet v K.G. s prijateljem, s katerim sva pred leti skoraj istočasno frčala po bregu, je še zmeraj poln emocij in veselega snidenja. Takšna je bila tudi današnja tura. Počasna, užitkarska, ker brzina lahko postane prehitra in takrat rabiš le še veliko sreče. Na parkplacu vršiške ce

Slabe ture v hribih ne obstajajo. So samo nekatere, ki so extra klase. Start je na koncu doline Grossarl, 1030m.Prvi zavoj je z vrha, zadnji pred parkiriščem.Nagib vesin je SZ -S. In kar je najvažneje: Vršnih 1000m pobočij je tako širokih, da je več dni varnih pred predelavo v turno smučarsko pogo

Ob 9:30 iz skromnega arzenala pohodim 74cm dile in post COVID 19 pljuča postavim na preiskus. Počasi gre. 14 dnevno ležanje je že tako srednje kondicijsko zanemarjeno telo izčrpalo. Mentalno se pripravljam, da ujamem turašico, ki bi višje zdrsnila, kar naj bi se po zapisu Snežakovega Cankarja na te

V Planici ratrak, ki ureja "staro Blovdkovo" velikanko in jaz! Danes sem bil pet ur nad Tamarjem sam. Ko se režim in vozim po izrednih razmerah proti dolini, nad vstopom v ozebnik uzrem še enega. to je to...za ponedeljek, ko vsi ližejo vikend "bojne rane".Ozebnik je kot včeraj; odličen, trd, danes b

800x600 Normal 0 false false false X-NONE X-NONE