
Kategorija
14.152 novic


Po dolgem času je bil na obisku Zoran, skupaj z Matkom, in spet je prišel čas za VDV. Na sončno nedeljo smo seveda pričakovali gnečo, a česa podobnega si nismo predstavljali – mislim, da celo sam Veliki Draški vrh, v vseh milijonih let svojega obstoja, še ni doživel takšnega navala! Zdi se, da

28.02.2021 Turna smučarija v družbi štirih punc. Štartali smo pri domu Trilobit. Sneg pomrznjen tudi na začetku v gmajni in do vrha. Tako da sem jaz šel kar z derezami. Veter je precej pihal do prečenja, vendar je potem odjenjal in je bilo skoraj brezveterje. Za dol je bil sneg popuščen, tako da smo

Veselil sem se, ko sem izvedel, da se gre v nedeljo na zimsko turo 😀. Na poti proti Bovcu opazujeva polno luno, ki zahaja in gore, ki so obsijane z jutranjim soncem 😍. Gašper štarta pod Zavrzelnim, jaz pa se zapeljem do B postaje Kaninske žičnice. Cesta je normalno prevozna. V umirjenem tempu se p

Primož je predlagal JV greben v Storžiču. Ker po tej strani še nisem vozil, sem bil takoj za. Pripelje se daleč po krnici nad Kanonirjem, lepo spluženo. Vzpon po gozdu proti Bašeljsekemu sedlu, že pod sedlom sva začela nositi , ker je bilo trdo. Greben do vrha je ponekod že kopen, zato si je preh

These are my recent woodworking pieces. The products are made either out of the salvaged... The post Art Woodworking VIII appeared first on BLAŽ JANEŽIČ.

Moram priznati, da v vseh letih še nikoli nisem bil na Kobli - za to očitno še ni bilo prave priložnosti. Tokrat pa se je ta ponudila. Ko sva pred nekaj dnevi z Mrežc gledala proti jugu, sva videla navpično snežno črto vse do Bohinjske Bistrice. To pa si je že treba pobliže ogledati. Izkazalo se j

Snežnik je še vedno vreden greha. V četrtek sem bil na njem peš in v pomladanski toploti. Danes se je spet oblekel bolj v zimska oblačila. Že na Sviščakih se je slišalo močno burjo. Do Obračališča sva hodila v zaveterju. Na Obračališču sva pa burjo tudi začutila. Začuda pa se je kmalu umirila. Le na

Damjanova želja in moje dokončevanje letošnjega na pol opravljenega dela - ture. Malce pred sedmo ur kreneva od avta na parkirišču Jezerca. Hvala Bogu je vse zmrznjeno, kajti kopna cesta do Kriške planine bi se v nasprotnem primeru veselo blatila. Do planine Koren je modro smuči nositi, če ne kar u

Po dogovoru bo poročilo o razmerah, ki sva jih imela na današnji turi iz Pl. Jezerce, preko Pl. Koren in Vrha Korena na Kalški greben ter nato z manjšimi obvozi po isti smeri nazaj, napisal Jure. Sam prispevam nekaj fotografij. Že dolgo sem imel v seznamu turno smučarskih želja to turo, danes pa se

Cesta skozi Završnico je prevozna do konca zadnje planine pod Tinčkovo kočo v Završnici. Nato je na cesti led in mestoma tudi sneg. Hkrati pa je snega premalo snega za vzpon na smučeh. Tud višje se je snežna odeja le počasi debelila. Smuči smo na nahrbtnikih nesli skozi celoten Zagon, vse do spodnje

Kanjavec velja za najdaljši slovenski turni smuk. Prejšnji teden smo se ga neuspešno lotili iz smeri Krme. Danes pa smo za izhodišče izbrali Bohinj. S turo smo začeli na parkirišču v Stari Fužini (570 m), ker je cesta zaprta (zapornica se ne dvigne). O tem kaj si mislim o Bohinjskem načinu dojemanja

Tole je malo pozno sporočilo. Pa vseeno, ker je bilo lepo. Gor od Trilobita čez Stamare. Pobočje Belščice je bilo ravno prav zmehčano za lep vzpon. Na vrhu več avstrijcev. Pa tudi na Široki riži se jih je veliko vzpenjalo in smučalo. Mi smo pa odvriskali v idealnih razmerah še malo nižje od bivaka.

Glej ga zlomka! 😁 😂 na uho mi je prišlo, da se spet odpravlja na to fantastično dogodivščino 😍. Spomini na neverjetne scene izpred slabega meseca dni nazaj so še vedno živi. Tudi tokrat sem lahko šel zraven, zato sem se odločil, da bom to izkoristil. Ena skupina je štartala malo prej, midva z Mon

2. 2. 2021Ponovno se odpravljava na Goli vrh. Pred kratkim sva ga obiskala v meglenih zimskih razmerah. Kljub slabi vidljivosti naju je takrat prijetno presenetil z umetniškimi, sivo-belimi pogledi. Današnje razmere pa so drugačne - zimska pokrajina je lepo obsijana s soncem. In tako se danes nadeja

Sonca in smučanja po domačih hribih se pač ne bomo naveličali, pa če bodo takšni pogoji še tako dolgo trajali. Danes torej na klasiki v vedno čudovitem okolju pod Jalovcem. Načeloma gre za poznopomladansko turo, a saj smo ob takšnih temperaturah čisto zmedeni in smo šli na senčno stran Alp. Že v Kra

24.02.2021 Iz Rudnega polja, preko Pl. Konjščica. Dobro izkoriščen dopust.

Čeprav se lani zaradi več razlogov, ki jim je botrovala korona, prvič po dolgih letih nisva udeležila Jazza Cerkno, pa nisva hotela biti prikrajšana še za hribolazenje v Brankovi družbi. Tokrat smo se podali na Golake, najvišje območje Trnovskega gozda. Sicer je na videz nenavadno, da je najzahodnej

Po dobrih štirih mesecih spet na eni ta pravi poti.Ker sem do sedaj ko smo bili omejeni na občine samo obdeloval domači hribček ki doseže višino komaj dobrih 400 m in mi je že zmanjkovalo idej s katere strani bi se povzpel najn.No in končno sprostitev in spet bom lahko začel obirati prave poti

Pozdravljeni! Včeraj na Soriško pl. Ob poldevetih zjutraj je bilo parkirišče zabasano. Parkirati sem moral za hotelom Lajnar na njihovem parkirišču poleg avtodomov. Nobeden ni protestiral. Od tam naprej na smučišče, zaprežem pasjo vprego in ob skrajnem delu smučišča naravnost do ceste, ki pel