
Vaja tehnike vožnje
V ponedeljek popoldne smo se kljub oblačno deževni napovedi zbrali ob 16h pri Mengeškem bajerju. Zbralo se nas je deset.
Kategorija
14.152 novic

V ponedeljek popoldne smo se kljub oblačno deževni napovedi zbrali ob 16h pri Mengeškem bajerju. Zbralo se nas je deset.

Bele Gore Opisana logistika, aklimatizacijski plan in slike (posnete konec aprila, ne tega) naj bodo v pomoč in ideja tistim, ki se nikoli, tudi letos, ne predajo: Baza je bil hotel v Chamonixu. 1. dan: Argentiere 1252 - gondola Grande Montet in vzpon na Aiguille de Argentiere 3901. Orie

Nas šest od Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica ob osmih na običajnem zbirališču - parkirišče pri krožišču v Šmarju (Sevnica). Vremenska napoved ni obetavna, ampak mi se ne ustrašimo vsake kapljice dežja. Z dvema avtomobiloma se odpeljemo skozi Krško do Dolenje vasi, kjer naj

Ker nisem uspeti najti še kogar za turo v Sloveniji so odpadle želje po turi v Julijcih ker mi je to preveč vožnje, posebej v luči da bi moral odpeljati že pred 4 zro zjutraj. Izbira je tako pala na Begunjščico, z Ljubelja je do snega slabih 10 minut. Naprej sneg hitro naraste in je še vse lepo zali

Sedaj smo v obdobju, ko se veliko gibljemo v naravi. Žal pa v gozdovih pod nadmorsko višino 1000 m na nas nenehno preži nevarnost – klopi. Klopi niso samo zelo nadležni zajedavci, ampak prenašalci številnih nevarnih bolezni, najpogostejši pri nas sta lymska borelioza in klopni menigoencefaliti

KOTOVO SEDLO, 25. maj 2021 (2350m) Ponovitev ture izpred skoraj enajstih let. Prepoved gibanja je odpravljena, zato tokrat od doma ob bolj ’’normalni’’ uri, ob 3h zjutraj. Preko Bovca in Vršiča, se zapeljemo v Planico do skakalnic (nv 950m), kjer si lahko že takoj nadenemo

Krsteniški (Mali) Stog je zame v turnosmučarskem smislu odkritje letošnje zime. Če sem v vseh letih zgolj enkrat odsmučal s tega razglednega vrha, mi je to letos bilo dano kar trinajstkrat. In vsakič je ponudil dobro smuko. Zgolj enkrat smo se mu zaradi razmer raje odpovedali... Ker smo prejšnji d

Na Martinovi potisva naletela na oznake Šaleške planinske poti (ŠPP). Pozanimala sem se, ali so zanjo izdali kak zemljevid ali celo vodnik. V Planinskih obhodnicah in pohodih Nikóla Guida iz leta 2008 sem našla nič kaj spodbuden podatek: »Vodnik, ki je izšel leta 1974, je že zdavnaj pošel.« Po 34 le

Z Janezom danes na Ledinski vrh. Po spodnjem snežišču proti lovski poti se ravno še da povezati sneg tako gor kot dol. Gor in dol greva levo po grapi do prehoda na lovsko pot. Na smučeh zmoreva do tega prehoda, potem pa je nekaj kasneje zaradi strmih prečk smiselno še na dereze, da ni treba preveč n

se gre vsa vesoljna slovenija drenjat na jug … se je pač potrebno podati na skrajni sever kjer pout vodi po dolaj pa bregaj tudi tja … kjer je bila pred skoraj 22-imi leti … slovenija deležna popolnega sončnega mrka  


Za nami je sončen vikend z najlepšimi pomladanskimi razmerami – le da je letos bistveno več snega kot običajno v tem času in je smuka še toliko boljša. O Stenarju vedno pišem z navdušenjem in tudi tokrat ne bo drugače. Razgiban vzpon na ta mogočen in izredno razgleden vrh ter strm spust v Vrat

Zdi se, da zame ni turnosmučarske sezone brez Vrha Hribaric. Letos sem sicer že smučal s tega samotnega vrha, a nič ne de: spust po dolini pod Škednjovcem je vedno svojevrstna pomladanska poslastica. Cesta do Pl. Blato je splužena, parkirišče pa le za nekaj avtomobilov, toda sneg hitro pobira. Večer

Turni smuk na Morbegno oz. Glavo v Zaplanji je bil dolg letošnje zime, saj nam prvi poizkus pred mesecem dni ni uspel. Če smo morali takrat priznati premoč naravnim silam, se je tokrat vse poklopilo. Iz Krstenice smo se vzpeli na Hribarice in dobesedno odprašili na Dolič. Izjemno zalite strmine z n

Pozno popoldne prečiva iz Krstenice v območju letne poti proti sedlu med Krsteniškim in Jezerskim Stogom. Kljub skorji (ali prav zardi te) lahko urežem dobro smučino. Vendar se mi na enem mestu med borovci prav zoprno udere. Hitro sva na vrhu. Spust po skorji na vzhodno stran nama res ne diši, zato

Za nekaj spremembe dostopiva na Mrežce z Rudnega polja. Nekaj za Krucmanovimi kontami, ko se na nekaj 100 metrih kot pahljača razvejijo vsi dostopi od Viševnika s severa do Mrežc, poiščeva prehod na hrbet, ki se z vrha Mrežc vleče skoraj do sem dol in na katerega normalka pride šele v zgornjem delu.

Pozdravljeni! Tokrat brez smuči, le zimski gojzarji na nogah. V nahrbtniku pa tudi kremplji za vsak slučaj. Cepin tudi pripravljen. Obvezna "dodatna oprema", nekaj za pod zob in literinpol vode. Zapeljem se do strnjene snežne odeje, nekje sredi ničesar parkiram. Okoli mene samo gozd in

Cesta v Vrata je splužena in normalno prevozna do parkirišča pred Aljaževim domom v Vratih. Sneg je samo spodnjih 100 višincev. Nato je (z izjemo plazovin) do višine 1600 m pot kopna. Po grabnu smo se vzpeli na Stenarska vratca. Nato pa na nadaljevali na drugo stran in po normalni poti na vrh Stenar

Trinajst minut do osmih zjutraj in z vlakom v Radeče: štiri smo od študijskega krožka Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica. Naši dve šoferki nas že čakata na Železniški postaji Radeče in odpeljemo se skozi Radeče, ki je pomladansko okrašeno s cvetočimo japon

Zadnjič sem bila na Planini nad Vrhniko septembra 2016, ko sva se udeležila tekme: 8 UR ŠIHTA . Super nora izkušnja. Potem so kmalu kočo podrli in jo zgradili na novo, ogromno denarja so za to prispevali pohodniki sami. No, eno pikco, za par žakljev cementa, sem prispevala tudi jast,