Kategorija
14.152 novic

V iskanju razjasnitve smo družinsko mahnili na Ljubelj na zadnje snežne užitke v letu 2020. Jaz na Triangel, punce pa

V iskanju razjasnitve smo družinsko mahnili na Ljubelj na zadnje snežne užitke v letu 2020. Jaz na Triangel, punce pa

Zaradi novega leta relativno pozen štart od doma. Posledično sem zamudil dopoldansko okno jasnega vremena. Z Doma Pristava sem se najprej po zasneženi cesti povzpel na Pusti Rovt. S tod pa je špura skozi gozd vodila bolj ali manj naravnost navzgor do Belske planine (Svečice). Vmes se je zelo pokvari

Podobno kot ekipa na Blegošu, smo tudi na Poreznu ujeli prvovrstne razmere za smuko. Pri vzponu od Jureža, po lepo potegnjeni smučini preko senožeti, je sicer kazalo na skorjo z nekaj novega snega. A smo sledili zgledu poznavalca teh krajev in odsmučali v dolino nekoliko bolj levo. Bili smo tudi rav

Razmere diktirajo destinacije, zato smo rumene kapce šle danes na Blegoš.Snega je res veliko, kot v najboljših sezonah. Ponoči je padlo 10-15 novega,na kar konkretno skorjo, tako da se je obetala dobra smuka. Proti vrhu smo porinili turnaši, pešaki in celo fuzbaler ,v kartkih hlačkah je pritekel na

Med vsemi slabimi novicami je treba iskati tudi dobre. Ena je nedvomno ta, da že več let nismo toliko smučali v domačih hribih kot v zadnjih tednih. Zaključek leta je bil torej nadvse uspešen: prvi dan v (za)sneženi pravljici, sicer s slabšo smuko, drugi dan pa brez sonca, a z naravnost fenomenalno


Z Velikega Kleka sem že smučal, z našega Kleka (Petelinjeka) pa še ne. Začel sem na parkirišču smučišča Španov vrh, ker parkirišč bližje pravemu izhodišču zaradi obilice snega ni. Špura predhodnikov me je pripeljala do lovske koče na Jeseniški planini. Tu pa se je za kakšno uro vreme razjasnilo in p

Leto 2020 se je začelo povsem običajno. Zbrali smo se ob polnoči na trgu, ulici, ... Praznovali in silvestrovali smo v kočah, pri prijateljih ali v družinskem krogu.Ognjemet je razsvetljeval nebo in prav vsi smo nazdravili novemu letu. Vemo kaj si običajno takrat zaželimo: "Srečn'ga pa zdrav'ga!" Kr

Čeprav v duhu korwone, ki nam je grenila življenje, se mi je to leto vseeno odvrtelo zelo hitro. Naj začnem s tem, da sem se v začetku leta zaposlila kot javna delavka v Domu starejših občanov v Ajdovščini. In kot prvo, sem si zažugala, da bom, ne glede na to, da delam, vseeno šla na moj

Včeraj smo šli na Blegoš, s štartom v vasi Potok. Ponoči je padlo nekje 15 cm frišnega snega, tako da

Letos je prav Blegoš doletela čast, da je 27. decembra postal najin zadnji cilj v letu. Dva dni prej je zapadlo dovolj snega, da nisva bila v dvomih: Blegoš bo bel. Že leta ga namreč obiskujeva vsako zimo, saj je v snegu najlepši. Imela sva tudi »častnega gosta«, Tomaža, ki ‒neverjetno, a resnično ‒

V iskanju presežnih užitkov govtanja snega smo se odpravili k sosedom. Varen in od trum snežnih navdušencev pozabljen bukov gozd velike strmine, ki sega skoraj 1700 metrov visoko…

V iskanju presežnih užitkov govtanja snega smo se odpravili k sosedom. Varen in od trum snežnih navdušencev pozabljen bukov gozd velike strmine, ki sega skoraj 1700 metrov visoko…

Pot: kmetija Visočnik, Stari stani, vrh Ročke, kmetija Ročnik, kmetija VisočnikRazmere: višina snega blizu 1 m nad 1000 m, Zaradi 20 - tih cm novega snega zapadlega ponoči, cesta od kmetije Visočnik naprej še ni bila splužena, To je nama odgovarjalo, saj sva lahko nadaljevala pot po cesti

Toliko snega na Pokljuki decembra se spomnim samo iz časa pokljuških partizanskih tekov, ko je katrca brez verig omagala ža na klancih za Zatrnikom. Ker sem zadnji pršič zamudil za en dan, sem danes to nadoknadil. Na Rudnem polju se je izkazalo, da je pozna ura zlata ura. Prvič, ker je 8 ur span

30.12.2020 Komaj sem se sploh spokal od doma. Zoprna vožnja po zasneženi cesti na Javorniški Rovt. Nekako sem le našel parkirišče pri Pristavi. Ko sem stopil iz avta pa še dež in moker sneg. Z višino pa je šlo na bolje in pokazalo se je sonce. Na vrhu sem srečal prijatelja ki ju nisem videl že leta

Trenutno je tako obilo snega, da so običajne turno smučarske destinacije prenevarene (npr. Zelenica). Poleg tega pa obilica snega omogoča, da smučamo kjer se v resnici zelo redko da. Ena izmed gora hribov je Kriška Gora. Do Koče na Kriški Gori (1471 m) sem se povzpel iz Gozda (891 m). Ker gre za zel

Najbrž prav nihče ni slutil, kako težko bo leto 2020. Tudi jaz ne. Tule je zapis moje zgodbe. Upam, da vam bo všeč in v pomoč, da v težkih časih ne izgubite upanja. Kot boste videli, sem imel v letu 2020 večkrat srečo, kot morda v vseh prejšnjih letih skupaj. VSE JE ŠLO SAMO ŠE […]