Kategorija
14.152 novic

Z malo zamude se objavlja še prispevek izpred 14 dni. Kamniški TSKO-jevci smo zaključek sezone morali prestaviti na predpraznični delovni

Kdo bi si mislil, da bom po 8 dneh spet v Kamniški Bistrici in na Brani, ki bo tudi tokrat malce meglena. Ja, čudna so ta pota življenja hehe 😁 😂.V ponedeljek zjutraj se dva poženeva po markirani poti iz Kamniške Bistrice proti Kamniškemu sedlu. Vlaga je visoka, zato teče od povsod, kjer le lahko.

Spet tisti občutek ko te prime močna želja obiskat gore in si narediti prav fino turo.Seveda ni lepšega kot če je ta pravo vreme no za nekatere prevroče preveč kičasto....meni pa je všeč in uživam na polno.Zato sem jo tudi že dolgo imel v planu pa vendar čakal na ugoden trenutek.V mislih sem imel ve

Ko sta se zjutraj France in Aleš zapeljala čez ledenik proti Johannisbergu sem se počasi odpravila proti Bärenkopfu, ki je bil od koče videti do vrha prekrit s snegom. Jutranji začetek je bil še zelo trd, zato so bili srenači najboljši prijatelji. Z višino, tudi sonca, pa se je površina prijetno om

V nedeljo smo se popoldne pripeljali na Franc Josefs Hohe in srečali kar nekaj turnosmučarskih prijateljic in prijateljev. V toplem poletnem popoldnevu smo se po zmehčanem snegu vzpeli do Oberwalderske koče. Prispeli smo ravno prav za večerjo. Zjutraj sva s Francetom zavila proti Johannisbergu, Darj

Lansko jesen, ko smo v društvu planirani načrt pohodov za letošnje leto, sem pohod na Debelo peč dodal, ker je bil v načrtu tudi planinski tabor mladih planincev na Pokljuki. Planinski tabor je zaradi danih razmer odpadel, pohod na Debelo peč pa je bil moj prvi letošnji pohod, ki sem ga vodil za pla

Sporočam vam veselo novico, da je meteorit, ki je 28. februarja letos padel na območje Dolenjske, 3. 7. 2020 dobil uradno mednarodno sprejeto ime Novo Mesto in je bil s tem vpisan v bazo vseh znanih meteoritov kot peti slovenski meteorit. Da, Novo Mesto, pisano z veliko začetnico, kar je sicer v nas

Strma peč (Monte Cimone) je najzahodnejši glavni vrh v Montaževem masivu v Zahodnih Julijcih. Izhodišče predstavlja planina Pecol nad prelazom Sella Nevea. Prve 4 km se hodi po ravnem po kolovozu / poti 621, ki preči pobočja Poliških Špikov. Nato sva nadaljevala navzgor po poti 640 do škrbine Vadul.

Planjava je več kot le gora, je pravcato pogorje v malem. Temu primeren je tudi pester nabor možnih pristopov. Lepo soboto sem zato izkoristil za zanimivo krožno turo, ki me je navdušila z razgibanostjo in čudovitim gorskim okoljem. Za ogrevanje nekaj vzpona po markirani poti skozi gozd, nato pa des

Vreme obljubljeno dejmo ponucat, dokler se da.Želim si na Kriške pode, ma, ko sem se spomnila na uni blesav semafor za nazaj, me je kar pasalo...Pej bejžva na Stol.In ni mi žal niti za nič, vejca nič.Tak dan, s takimi razgledi.... bognedaj bit doma. Čim večkrat naj bo tako.Zjutraj, ko sva se odpravl

V soboto sva šla s Silvijem pogledat, če so Bohinjske gore še vedno tako čudovite. Le kako naj ne bi bile? 😀 Ko štartava s pl. Blato naju še malce zebe, a se hito ogrejeva. Mimo pl. Pri Jezeru nadaljujeva v smeri pl. Dedno polje, od tam pa se odpraviva po markirani poti proti sedlu Vrata. Nekaj čas

Že dalj časa sem se poigraval z idejo, da bi enkrat za spremembo sam izvedel tekaško prečenje Pohorja od Maribora do Slovenj Gradca. To sem že nekajkrat naredil s skupino prijateljev, zamikalo pa me je enkrat za spremembo iti sam, v svojem tempu. V zadnjem mesecu je kar nekaj skupin izpeljalo to zad

Oba rada segava po knjigah mojega profesorja Stanka Klinarja, tako lepo in zanimivo piše. Tretjo februarsko nedeljo naju je »pregovoril«, da sva se odpravila na Borovlje in Plani(či)co nad Dovjim. Je pa kar strog glede imen: Borovje, kakor je zapisano na nekaterih zemljevidih, ni prav, in tudi z »ur

Študijski krožek Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica ima sicer počitnice, ampak tudi počitniški program. Zbor ob običajni osmi uri na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) - lepo sončno jutro je, sonce že kar toplo greje, zato bo treba kam v senco.&nbs

Nekateri smo poletne počitnice začeli v športno-plezalnem vzdušju. V četrtek, 25.6. smo se dopoldne dobili na tabornem prostoru v Kal Koritnici in si postavili šotore, kljub temu, da je deževalo. Vreme nam sprva ni bilo naklonjeno, a to nas ni ustavilo.

Golec / Golz 2.004 m,Kohlröslhütte 1.534 mPD Rašicaudeleženci: Leopold, Bogdan, Jan, Tomaž, Deja, Stanislav, Franc, Milojka, Ivantrajanje: 8 h 30 minvišinska razlika: 1.480 mdolžina: 23,7 kmGolec je bil obiskan že januarja 2017. Ker sem takrat zaradi prehlada manjkal, vrh pa je zanimiv razglednik, s

Ob pol sedmih nas je osem od Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica na parkiriščupri krožišču v Šmarju (Sevnica). Bolj zgodaj, da se izognemo vročini. Z dvema avtomobiloma se zapeljemo na Bojnik (Otavnik), kjer imamo pri Slavici in Tonetu res pravo zavetišče. Takoj je na mizi ra

Ogledala sva si jez Silvretta Stausee. Pršiča tam nisva našla, niti možnosti za smučanje po strmih grapah. Sva pa odkrila zanimivost. Na levi strani 60 metrov visokega zahodnega jezu so naredili nekaj plezalnih smeri tako da so v steno jezu privijačili plastične oprimke. Smeri sicer niso posebno tež

Kadarkoli vremenarji napovedo vroč dan, najina prva asociacija niso hribi, ampak voda! Reke, potoki, slapovi, brzice, tolmuni… karkoli od tega, pa še kaj bi se našlo, da le žubori in…