
Lavinska lopata na Viševniku
Včeraj popoldne je že po malem snežilo, sneg ni bil veliko slabši od sredinega, svetloba pa zgoraj zelo slaba za smuko, nižje je bilo bolje, v gozdu pa prav fajn smuka. Pod Zlatimi vodami pa presežka ni več.
Kategorija
14.152 novic

Včeraj popoldne je že po malem snežilo, sneg ni bil veliko slabši od sredinega, svetloba pa zgoraj zelo slaba za smuko, nižje je bilo bolje, v gozdu pa prav fajn smuka. Pod Zlatimi vodami pa presežka ni več.

Zima pridno otresa z repom in ob vsem silnem miganju z zadnjico je nadvse privlačna…

Ko smo večer pred turo razmišljale kam bomo naslednje jutro šle; ali na zasneženi Tolsti vrh ali morda proti Slovenski Istri, kjer kupujemo oljčno olje, da bi obnovile zaloge, je zmagal tretji predlog, rob Trnovskega gozda, oziroma pot po delu planote, tik preden se le ta dobesedno prekucne v Vipavsko dolino. Po delčkih smo jo sicer že prehodile, saj po njej poteka Slovenska planinska pot, v celem kosu pač še ne. Začele smo na Predmeji, končale na Colu, Pot po robu je pot dobila ime. Poteka po razgibanem kraškem svetu, zdaj na odprtem in travnatem, hip zatem izrazito pečevnatem, pa v redek…

Spet na poti tokrat malo višje in "nova" pot ki še je nisem prehodil.Že kar dolgo sem razmišljal o njej že celo v lanskem letu.Ampak pri meni je tako da se podajam kam drugam na še višje hribe ali gore in take poti potem vstavim ko se mi ni za odpravljat kam drugam.Celo sodelavec ki je tudi pohodnik

Današnji cilj je bila Struška, vendar rana ura, zlata ura. Danes zjutraj se je poležavanje zavleklo do osme ure zjutraj. Ob 9h sva se s Papijam od doma odpeljala proti Javorniškim Rovtom. Cesta je prevozna z osebnim vozilom do jase malo pred odcepom na Zamavre, to je slab kilometer pred Križovcem. S

Narediva si okej urnik v službi in udariva turno zgodaj zjutraj. Ob 5.30 že startava iz Prtovča, od Rezarjeve senožeti - peš, s smučmi na nahrbtniku, čez Razor. Sončni vzhod malo pod vrhom - fantastičen! Nori razgledi! Kratko okrepčilo v bivaku in vzpon do vrha. Spust z vrha bomba! Sneg trd in ravn

Na podlagi terenskih izkušenj iz prvega dne iskanja meteoritov, je prišlo do odločitve po kakšnem sistemu bo potekalo sobotno iskanje meteoritov. Da ne bi prišlo do kakšnih zapletov prosimo, da si preberete kratka navodila. 1) Vsi udeleženci se zberemo v soboto 7. 3. 2020 ob 9.00 pred OŠ Toneta Pavč

Zbudili smo se v megleno jutro. Včerajšnji novozapadli sneg je čez noč pomrznil. Za cilj smo si izbrali Karabunar, ki smo si ga ogledovali že med vzponom na Anteni. Ko smo štartali se je megla že začela razkrajati. V idealnih razmerah za vzpon – pomrznjen sneg, ki se ni prediral – smo bili hitro na

S Silvestrom sva se zapeljala po cesti proti Loki, pustila avto za cesto nad najbolj desnim ovinkom in naprej na smučkah po nenakomerno zasneženi cesti do planine Vodole. Takoj levo zgoraj je super vlaka, po njej do planine Javorje in na greben proti Jelovcu. Super trd sneg prevlečen z nekaj cm prši

Danes zbor študijskega krožka Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica izjemoma na Železniški postaji Sevnica ob osmih. Ceste so še mokre od dežja ponoči, vendar se vreme izboljšuje: oblačno sicer, vendar se ozračje svetli. V bistvu ne bi bilo problema, da uresn

Snega je ''ravno še'' dovolj, da se pripelje do avta. Dobrodošlih bi bilo nekaj centimetrov do Koče Vrtača, sicer bo kmalu potrebno smuči nositi. Od Vrtače je snega dovolj. Šentanc in Osrednja sta dobro zalita, nam se je zdelo pametno še nekaj dni počakati, ostali bodo že tam presodili. S Triangla s

Jutro nas je na Popovi Šapki pozdravilo s sneženjem med dežjem. Nekaj časa smo zbirali voljo, končno pa smo se odločili za vzpon do vrha nad našim hotelom, ki se po nekaterih podatkih imenuje Sini vrv. Vreme se je delno izboljšalo, vendar je proti vrhu tako močno pihalo, da smo pod vrhom odnehali -

Izrazito močne padavine in svež pršič so bili premočni dražljaji, da bi jih lahko spregledali, zato smo zapregli pse šli gazit v breg!

Daleč od tega, da je bilo skoraj vse zvoženo, kot se je pohvalil Franci. Vse do Plesišča se je dalo vijugati povsem po frišnem, le prav je bilo potrebno izbrati. Odštamfala sva do vrha Plesišča in pociljala naravnost navzdol po nedotaknjenem terenu proti smučišču, a v večerni svetlobi na 1700- m nis

Že jutranja, sveža belina Ratitovca ni spustila misli na turno celo dopoldan. Po službi gaaas domov in do Prtovča. Smuči sem do vrha nesla - čez Razor, čeprav so bile špure narejene vse od Rezarjeve senožeti - čez Razor in proti Jesenovcu. Se je videlo par smučin in zavojev od par dopoldanskih uživ

Vneto sem gledal centimetre snega na Vršiču. Ustavilo se je pri 135 cm. Ker je bila napovedana razjasnitev sem se v sredo zjutraj odpravil v tisto smer. Tu in tam se pojavlja nekaj malega snega od odcepa za Zadnjo Trento, a ga je bilo tu še zelo malo. Odpeljal sem se do 42. serpentine in tam pustil

Stalnih devet od Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica ob osmih na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) - kot vsak ponedeljek. Z dvema avtomobiloma se odpeljemo v Kapele v občini Brežice z nekaj nad 200 prebivalci, osrednje naselje v Krajevni skupnosti Kapele, ki pa jih ima ok

Od včeraj je bilo danes na Pokljuki nekaj sprememb - smučarska gaz potegnjena,od 10-15cm več pršiča,boljše vreme,boljša vidljivost,idealne smučarske razmere.Pa še ena sprememba - skoraj vse smo zvozili.Bile so tako dobre razmere,da so od Zlatih vod nekateri ponavljali 3x,eni pa smo ponovili 2x. Samo

Ogromno snega na (pre)malo podlage. Na vrhu smučišča 50 cm, na grebenu 130 cm, višje pa ga je veter precej odpihnil. V skritih legah gozda sanjsko, a je zaradi premalo podlage pod 1500 metri večkrat zaškrtalo. Lepa dogodivščina in povod za sanje, zakaj nismo takšne pošiljke dobili nekaj mesecev prej

Od včeraj je bilo danes na Pokljuki nekaj sprememb - smučarska gaz potegnjena,od 10-15cm več pršiča,boljše vreme,boljša vidljivost,idealne smučarske razmere.Pa še ena sprememba - skoraj vse smo zvozili. Bile so tako dobre razmere,da so od Zlatih vod nekateri ponavljali 3x,eni pa smo ponovili 2x. S