
Megleno romanje na Svete Višarje
Najina tradicija že leta. Romanje seveda, ne megla 🙂 . Vedno pozimi. Kakšno zimo tudi več kot enkrat. In vedno na smučeh. Seveda je jasno, da to ni tista prava »čistokrvna«…
Kategorija
14.152 novic

Najina tradicija že leta. Romanje seveda, ne megla 🙂 . Vedno pozimi. Kakšno zimo tudi več kot enkrat. In vedno na smučeh. Seveda je jasno, da to ni tista prava »čistokrvna«…

Od nékdej lepé so Ljubljanke slovele, al lepši od Urške bilo ni nobene… je že v 19. stoletju v baladi Povodni mož, zapisal naš največji pesnik France Prešeren. Zato sem na praznik, ki ga praznujemo v spomin na njegovo smrt, šel preverit, če je Urška res najlepša. Vreme res ni bilo preveč lepo,

Pošiljka iz neba je le prišla, katero smo že nestrpno čakali. Pri nas v nižini je deževalo, višje nad 1200m pa seveda snežilo. Julijske Alpe so dobile največji delež zato je tudi povečana nevarnost snežnih plazov. Ti so pa seveda odvisni od različne naklonine na katerih se zadržuje sneg,

Praznična sreda… v Avstriji. Saj smo z Marušo in Maretom sprva imeli namen preverit domači sneg, ampak smo se na koncu vendarle odločili za izlet čez mejo, kjer bomo verjetno bolje smučali. Zapeljali smo se proti Preberju, a so nas … Continue reading →

Na tak ali drugačen način že zadnjih devet let tečem v Vrbo na Prešernov dan. Letos sem se odločil za traso od Prešernovega groba v Prešernovem gaju v Kranju do Prešernove rojstne hiše v Vrbi. Gre za približno 30 km dolgo progo. V času mojih tekaških začetkov se mi je to zdela skorajda nepredstavlji

A sploh veste, čemu je bil posvečen včerajšnji 5. Skok na Uršljo goro. Verjetno da ne :) Posvečen je bil odprtju Bloudkove skakalnice v Planice. Namreč ravno na ta dan, leta 1934 je bilo odprtje. In včeraj smo tudi mi “skočili” na vrh naše Gore.

Danes pa sva Stankotom našla sončno luknjo in uživala v lepih pogledih nad Višarjam.

V dolini pod meglenim pokrovom, v planinah pa sonce. Nedelja je bila sprva namenjena počitku, pa so me slike s kamer na Uršlji in Peci zvabile malo na sonce. Tokrat na Uršljo z Ledin. Kljub poznemu začetku hoje, sem še ujel sonce, pa tudi nekaj vetra in oblakov, ki so se že začeli pojavljati. Vseeno

Ta vikend spet v Avstriji, medtem ko pri nas še vedno čakamo boljše čase… No, resda so bile pri nas po več letih spet dobre razmere za ledno plezanje, kar pa mene niti ni pretirano zanimalo, saj je tudi minilo … Continue reading →

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Neposredno s plezanja slapu pod Blegošem, sem se odpravil na Krvavec na tekmo 3. Zvoh Night attack. Trasa teka (v dolžini 2,4 km s 500 višinci) poteka po smučišču od zgornje postaje kabinske žičnice do Zvoha. Hkrati pa je na isti progi tudi potekali državno prvenstvo v vzponu za turne smučarje. Misl

Zaradi močne odjuge v preteklem tednu sem bil že skorajda prepričan, da je konec z lednim plezanjem v tej sezoni. Vendar sem dobil informacijo da je slap Podrancka v Gorenji Žetini pod Blegošem še plezljiv. Gre za na pol naraven slap. Čez steno sicer pada manjši potok. Vendar je bilo vloženo vloženo

Po lepem vremenu mora priti tudi malo slabše. Sobota in nedelja bi naj bila dopoldansko še nekako sprejemljiva sploh za KSA. Snežilo bo krepko nad 1000m, saj je kar velika odjuga. Še v nedeljo sem se dvakrat spustil iz hriba, naslednji dan je bilo že vse zeleno. Z to hitro odjugo ne moreš pričakovat

Med delovnim tednom običajno nimam dovolj časa, da bi skočil na izlet v hribe. Vendar ni vedno nujno, da se je za lušten izlet treba voziti daleč. V bližini Ljubljane najdemo meni ljuba hriba Tošč in Grmado ter goro Krim. V manjši soteski v bližini Vrhnike pa najdemo slap Pečnikarice. Pozimi zamrznj

Ljubljana – V sklopu priprav na Alpe-Adria MTB Forum se je porodila ideja o vseslovenski akciji čiščenja in vzdrževanja poti, ki jih uporabljajo kolesarji. Kot nalašč se je ideja poklopila z dogodkom “Take Care of Your Trails Weekend”, ki bo pod okriljem evropskega dela IMBA (International Mountain Bicycling Asociation) potekal prvi vikend v aprilu, 1. in 2. april 2017.

Če po pravici povem, se trenutno tega "projekta" sramujem iz dveh razlogov. Prvi je ta, da sem moral časovnico konkretno zamakniti, in to kar v letošnjo sezono. Drugi pa je, da sem veliko preveč smeri, predvsem tistih lažjih in lahko dostopnih, ponovil večkrat; iz preprostega razloga, da sem lahko d
Besede razmišljanja vodje in glavnega motivatorja kolesja jezerske turno smučarske prireditve, Milana Šenka, da je vsak nastopajoči zmagovalec, da je dejansko zmagal v trenutku, ko se je prijavil na prireditev, so tudi v meni sprožile tok misli. Utrip in smernice sodobne kulture, ko se stalno mudi, vsepovsod vlada boj za projekte, delo, obstoj na trgu, … Nadaljuj z branjem Na tekmo kot na koncert

Besede razmišljanja vodje in glavnega motivatorja kolesja jezerske turno smučarske prireditve, Milana Šenka, da je vsak nastopajoči zmagovalec, da je dejansko zmagal v trenutku, ko se je prijavil na prireditev, so tudi v meni sprožile tok misli. Utrip in smernice sodobne kulture, ko se stalno mudi,

V ponedeljek popoldne, tik pred napovedano odjugo, sva se z Brankom še enkrat več odpravila v sotesko Pekel. Zaradi mraza se je na Notranjskem v celoti obdržal tisti centimeter snega, ki je padel pred dvema tednoma. V Peklu tako vlada zimsko-snežena-ledena pravljica. Drugi slap sva splezala v polmra
Karmen je po sproščenem turnem krogu reševalk in reševalcev in okusnem kosilu vse zbrane nagovorila z besedami, ki jih moramo deliti z vami: Gorska reševalna služba. Ime, ki je zaradi narave svoje dejavnosti postalo pojem. GRS. Kratica, ki je prepoznavna za vsakega v Sloveniji. To je tisto varno ozadje ob doživljanju prostosti in veselja za … Nadaljuj z branjem 20. MEMORIAL LUKE IN RADA Jezersko, Virnikova karavla, 28. januar 2017 – uvodni nagovor