
Kategorija
14.152 novic


V Suhi se pripeljemo nekaj dlje od peskokopa, ko pa cesta za »odsekanim ovinkom« nenadoma postane povsem ledena, preklopimo na smuči. Z višino led hitro zamenja sneg (že pri slapu so razmere povsem solidne). Pri vzponu moramo na cesti za nekaj metrov sneti smuči. Preko Pl. Pri Jezeru in Pl. Dedno po

Pripeljati se je mogoče do snega in po snegu še malo naprej, potem pa po cesti do planine in nad planino po dolini gor. Nekje na prvi tretjini doline zavijem v desno na nedotaknjena zasnežena pobočja. Sneg rahlo odpušča, tako, da je vzpon povsem lagoden in v čisti užitek. Med dolinicami in obl

Ker je bilo včeraj tako dobro se z Ireno pred njeno službo še enkrat zapeljeva v Davčo.Skupaj s še enim somišljenikom se odpravimo proti vrhu.Razmere so se od včeraj spremenile - na boljše.Smučanje nazaj skozi bukov gozd po pomladanskem putrčku.S pet minutnim nošenjem od potoka spet na smuči in zaen

Štart na Uskovnici na 1200 n.m. je kazal precej klavrno podobo, kar se snežne podlage tiče, vendar je bilo potrebno nesti le par minut..zjutraj je bilo precej vetrovno in ledeno..naprej od Konjščice nekaj cikcakanja med macesni..od Jezerc naprej par cm babjega pšena....proti vrhu beton, ki zaradi ve

O razmerah nad Pecolom je (skoraj) vse že napisano. No, opaziti je bilo tudi nekaj pikic v flanki Špika nad Plazom in Špika Hude police ter Zahodnega dela Špika nad Nosom. Mi smo se najprej dvignili na Curtissone, ki jih bo do trave najbrž kaj kmalu polizalo sončece. Snežna odeja je namreč precej

Po navadi se v januarju odpravimo na turo, kjer na vrhu gledamo sončni zahod in gremo nazaj ob polni luni. Takrat vreme ni dopuščalo tega, enako pa velja tudi za februar. Pa se je pokazala priložnost, da to opravimo marca, kljub temu, da napoved za vreme ni bila ravno odlična. Tako se na hitro dogov

Po tekaški je šlo do Tamarja še brez snemanja smuči. Trume turnih smučarjev in pešakov so se valile proti Kotovem sedlu ter skozi ozebnik. Tudi vrh Jalovca je bil kar lepo obiskan. V ozebniku uživaško vijuganje bo zbitem "pršiču", nižje pa kar malo naporno po sledeh predhodnikov. Kategorij

Ugotovil sem, da kljub svojim letom še nisem bil na Kosmatici. To je bilo potrebno hitro popraviti dokler je sneg še do Podnarja. Na vrhu sva bila okoli poldne, ko se je sneg ravno prav zmehčal, da je bila smuka eno samo veselje, ki pa je žal kar prehitro minilo. Sicer pa Metodovemu včerajšnjemu opi

Nedeljska tekma v smučarskih tekih, ki jo je imel sin na Pokljuki, je bila idealna za skok na Viševnik. Štart malo pred 11h, sneg ravno prav odjenjan za hojo s psmi. Na vrhu kot pričakovano gužva, večino jih je sicer pešakov. Spust po smeri pristopa me ni preveč mikal, zato sem se usmeril proti zaho

Z avtom skozi Rezijo po kopni cesti skoraj do 1000 m, zatem pa nenadoma sneg, ki je bil razen par metrov lepo zvezen (na razcepu cest se splača odviti po stranski proti planini Zgornje Brdo, da se izmaknemo planini Kot). Zjutraj trdo, žleb do sedla Med Baban pomrznjen, ga ni bilo junaka za vzpon na smučeh, še navzdol se niso vsi peljali, ker sneg v žlebu ni povsod odjenjal. Strmina v žlebu je spodobnih 35-40°. Skupina Italijanov je nadaljevala na Babo (ni zalito do vrha), midva sva odvila levo proti Vrhu Laške planje. Pod vršno glavo nama je normalka (Grapa v južnem pobočju, III+) v primerjavi z vesinami na levi delovala povsem nezanimivo, tako da sva si poiskala odprto linijo do vrha (40+°, 200 m). Po prvem spustu sva imela v planu še spust po čudoviti Laški planji, a mi je na pancerju odletel glavni net :(

Marko je že v začetku tedna predlagal smučanje s Kladiva. Zaradi pomanjkanja časa sem vzpon odpovedal, vseeno pa sodeloval v običajnih načrtovanjih, ki potekajo pred vsako turo. V zadnjem trenutku mi Petra ponudi elegantno rešitev in naenkrat smo vsi trije v igri za smuko s Kladiva (še Uroš). V tist


Vodena turno smučarska tura na Škrbino nad dolino v kičastem vremenu.

Na vrat na nos smo tokrat skočili na Nanos – v pomladni letni čas. Parkirišči v Razdrtem sta bili ob 11ti uri nabiti s pločevino, a smo vseeno našli zadnja prosta parkirna prostora za jeklena konjička. Ko smo stopili iz avta nas je pošteno streslo, saj je kar močno zapihalo – kasneje smo

V tej zimi smo že vsi kar malo zmedeni. Ali bo na S straneh še kaj drugega kot trdo, ali bo še kje kaj pršiča, ali se bo na južnih straneh sploh odtajalo ali ostalo zmrznjeno, bo priletel kak plaz, bo čofta, je bolje prej ali pozneje? Ko berem prispevke, marsikatera dobra pobočja samevajo, marsikje

Glede na množice, ki so se zjutraj valile proti koči na Zelenici, sem mislil, da bo kdo poročal pred menoj. Sneg se začne sto metrov nad tunelom in do koče je ostal ves dan trdo pomrznjen. Prehod v Suho rušje je še lepo zalit, razen enega mesta, kjer se že kaže kamenje. Vrhnji del je trdo pomrznjen

Sneg prične v Možnici ob koncu ceste, seveda je bil trd in tak ostal tudi ob povratku, vsaj v zatrepu. Pod Ribežni je kljub malo snega v tej zimi kar nekaj konkretnih plazovin, ki pa se jih lepo obide. Prehod nad Koriti je bil najbolje prehoden z derezami, nadaljevanje v žleb pa že osončeno in te

V soboto smo se trije TSKO-jevci naložili v Vodicah in se brez določenega cilja zapeljali proti Gorenjski.Primož je bežno omenil Kepo in odločitev je padla.Medtem, ko smo po karti iskali izhodišče,smo seveda prevozili izvoz za Ljubelj. Na hitro smo obrnili pri Mariji Pomagaj in že smo stali na mejni

Z avtom skozi Rezijo po kopni cesti skoraj do 1000 m, zatem pa nenadoma sneg, ki je bil razen par metrov lepo zvezen (na razcepu cest se splača odviti po stranski proti planini Zgornje Brdo, da se izmaknemo planini Kot). Zjutraj trdo, žleb do sedla Med Baban pomrznjen, ga ni bilo junaka za vzpon na