
Mosermandl 2680 m
Zimski hormoni so aktivni v najvišji prestavi in skromnost domače turnosmučarske ponudbe jih ne more ustaviti.
Kategorija
14.152 novic

Zimski hormoni so aktivni v najvišji prestavi in skromnost domače turnosmučarske ponudbe jih ne more ustaviti.

V “zaresnih” hribih zaradi mnogih dejavnikov nisem bila že pretekla dva vikenda – for me, it feels like ages. 🙂 Ker sem navajena, da ob ponedeljkih običajno pišem o vtisih s ture, so me danes avtomatsko zasrbeli prsti. Odločila sem se, da tokrat natipkam nekaj besed o opremi v hri

Tale vzponček na stičišče treh dežel smo si »šparali« za enkrat takoj po sneženju. Takrat je pot na Peč (it. Monte Forno, nem. Ofen, tudi Dreiländereck) oz. Tromejo, kot smo…

22.1.2017 Po pijanski noči je vsaka tura tritisočak. Sicer skromna snežna odeja, vendar vseeno na smučeh od avta do avta, navsezgodaj zjutraj ob 14h. ” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Po pričakovanjih spet v Avstriji… Tokrat sva bila sama z Albrehtovim Maretom, medtem ko je Goranu zatajila budilka in je še sladko spal. Mu vsaj ni bilo treba trpeti mraza, sonca in napornega vzpona 🙂 Midva pa sva se takoj … Continue reading →

Nekaj utrinkov s popoldanskega izleta na Kriško goro. Na tako lep dan je pač težko ostati v megleni dolini in ker mi ni do smučanja po slovenskih skalah, sem šel pa na sprehod. Lepo kot vedno.

Začeli so se noro lepi dnevi, ki bodo trajali kar nekaj dni, morda tednov. Nekako kaže, da bi naj bilo stabilno vreme do konca januarja. Tako pač mora biti, saj je že lansko leto bilo na 24.1. fantastično vreme in tudi zdaj mora biti. Na ta datum se podam z nekaj kolegi proti Kredarici oz. vsa

Nekje sredi noči sva se z Rokom odpravila v Avstrijo, natančneje v kraj Heiligenblut, in se od tam dvignila do majhhe vasice Oberschachnern, kjer sva parkirala avto in pričela z vzponom. Markacij in smernih tabl ni bilo, sledi tudi ne, zato sva šla po občutku. Seveda je bil ta občutek popolnoma zgrešen, in sva pač nekajkrat malo zašla. :) Precej znan kraj - Heiligenblut Grossglockner Na izhodišču. Grossglockner & Johannisberg ob sončnem vzhodu Potem, ko sva precej zalutala, nama je le ratalo priti do planine Schachnerkaser Schobergruppe Veliko časa sva potrebovala, da sva našla pravo pot, in…

Sobota je, ura je osem in zbranih nas je kakih 20 planincev. Za danes je napovedana prva letošnja tura, ki jo organizira Gorniški klub Limberk. To pomeni, da jo vodi vodnik iz našega kluba. Zbrali smo se na parkirišču v Višnji Gori, od tam pa smo se zapeljali do Dednega polja, kjer se je začela naša

Spet je prišla sobota za skok, vreme pa čudovito. Obtežen z eklerji sem šel na goro v malo počasnejšem tempu in užival v lepi zimski kulisi. V koči pa so eklerji izginili kot kafra.

Nekje sredi noči sva se z Rokom odpravila v Avstrijo, natančneje v kraj Heiligenblut, in se od tam dvignila do majhhe vasice Oberschachnern, kjer sva parkirala avto in pričela z vzponom. Markacij in smernih tabl ni bilo, sledi tudi ne, zato sva šla po občutku. Seveda je bil ta občutek popolnoma zgre

Prvi tri tisočak v letu 2017 - Sandkopf 3090m, 21.1.2017 Zima je v zadnjih dneh dokončno pokazala svoj pravi obraz. Mraz pritiska in sneg je lepo pobelil večino krajev. Tudi v gore je prišla prva, nekoliko večja pošiljka snega, a do tiste prave zimske idile manjka še veliko. Pri nas je mo

V Pokljuških koncih se pozimi že dolgo nisem potikal. Sploh pa še nisem bil v hribih po zadnjem sneženju. Letošnja zima je sicer mrzla. Vendar obilnih snežnih padavin pa še ni bilo. Upal sem, da so se razmere po zadnjem sneženju vsaj malce izboljšale. Sibirski mraz je tudi danes še enkrat več močn

Včeraj smo Roman, Florian in jaz plezali v Reklanici. Splezali smo zelo lep slap dolg 180m, težavnost okoli Wi6. Slap naj bi bil prvič splezan pred cca 15 leti, ni...

V hribe hodim že skorajda celo življenje. Najprej sem hodil v hribe s starši. Potem pa sem se leta 1998 pridružil Mladinskem odseku Planinskega društva Radovljica, s katerim sem hodil v hribe celo osnovno in srednjo šolo. Nekaj časa (med leti 2008 in 2013) sem potem tudi sam pomagal pri vodenju plan


<iframe src="https://player.vimeo.com/video/198959494" width="640" height="360" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe> <p><a href="https://vimeo.com/198959494">Inštitut za etiko - VZORNIKI - Marko Prezelj</a> from <a href="https://vimeo.com/user28283912">IEV Jože Trontelj</a> on <a href="https://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>

.. NA ČRNI PRSTI za obdobje od srede, 15.06.2017 do nedelje, 17.09.2017.

Novoletne počitnice so edine brez plezalnega tabora, zato si ga člani DRPK takrat velikokrat poskušamo organizirati sami. Ponavadi pa se ta dogovarjanja končajo precej neproduktivno, v stilu: »Ej stari, gremo nekam za nov let!«
