Ledinski vrh
Sobotni Ledinski vrh iz Belske Kočne.   Vzpon in spust po trdem snegu a kljub temu lepa samotna tura. Bo treba večkrat obiskati te konce. 🙂   Franc in Iki
Kategorija
10.679 novic
Sobotni Ledinski vrh iz Belske Kočne.   Vzpon in spust po trdem snegu a kljub temu lepa samotna tura. Bo treba večkrat obiskati te konce. 🙂   Franc in Iki
Po skoraj dveletni pavzi od tekmovanj, so bili otroci v soboto več kot neučakani in navdušeni, da se njihov šport ponovno tekmovalno nadaljuje, da pokažejo kaj so se naučili na treningih in da vse to kar najbolje unovčijo.
Z Rokom sva šla v Kugyjevo smer v Razor v upanju, da je smer lepo zvezna. Kljub letošnji s snegom bolj borni zimi so prehodi povečini povezani, z izjemo začetnega dela, kjer je snega na gladki skalni plošči za vzorec in je potrebno malo pobožati skalo. Bil je nenavadno hladen, celo zelo mrzel dan, k
V dneh od petka, 11. marca zvečer, do nedelje, 13. marca, smo izvedli zimski del alpinistične šole za letošnje tečajnike. Za lokacijo smo ponovno izbrali Zelenico, saj nam je tod ustrezalo že v dveh predhodnih letih oz. tečajih, če odšetejemo zimo 2021, ko smo zaradi Corone bili primorani mirovati z
Rafa je že nekaj časa matral tale Kalški greben in to soboto je odločitev končno padla. Greva! Zapeljeva se v smeri Jezerskega, v Kokri pa zavijeva proti kmetiji Roblek, kjer naju gospodar napoti še par sto metrov naprej po cesti, … Beri naprej → The post Kalški greben 19.3.2022 first ap
V soboto 20.3, sma se z Urošom odpravila pogledati v Šmohorco. To je bilo moje prvo plezanje v tej steni domače Uršlje gore. Že pred odhodom, je dal on idejo, da bi poskusila preplezati nekaj novega, to sma res storila. Desno od smeri “mala noga” in pa levo od ostenja ladje, sma našla pr
Sprehod do Koče v Krnici v zgodnjih jutranjih urah trene kakor bi mignil, čeprav je snežna podlaga zoprno drseča. Od tam naprej se z Galom navdušeno zaženeva skozi gozd in naprej v hudourniško grapo v upanju na bogatejše količine snega. Skozi labirint pomrznjenih ostankov snežne podlage, balvanov i
Prišla je pomlad, skoro. S pomladjo pa tudi martinčkanje. In kje bolje martinčkati, kot v naravnem habitatu teh plazilcev – skali? Za vse, ki bi se radi preizkusili v profesionalnem...
Ledeniška se vrača in to v polnem zagonu! Dufourspitze / Punta Dufour, 4634 m Najvišji vrh Monte Rosa masiva, najvišji vrh Švice in drugi najvišji vrh evropskih centralnih Alp. Termin: Od 25. 6. do 29. 6. 2022.Odhod iz Kranja v soboto ob 20h, s parkirišča pred športno dvorano na Zlatem Polju.Povrate
Prišla je pomlad, skoro. S pomladjo pa tudi martinčkanje. In kje bolje martinčkati, kot v naravnem habitatu teh plazilcev – skali? Za vse, ki bi se radi preizkusili v profesionalnem...
Letošnja zima je bila za plezalce zelo prijazna. Sicer zelo dobrih snežnih razmer ni bilo, je bilo pa malo snega na dostopih in v stenah. Decembra sem začel plezalno sezono z vodenjem preko nam dobro poznanega S raza v Mali … Beri naprej → The post Pretekla zima first appeared on AO Jese
V soboto sva šla z Markom pogledat v Tamar, če je še kaj ledu. Glede na napoved po nočni ohladitvi in pričakovani gužvi, sva se, tudi po predlogu bolj izkušenih članov našega odseka, odločila za bolj pozen štart. Odhod iz … Beri naprej → The post Sobotni Tamar first appeared on AO Jeseni
Glede na to, da sva se v soboto z Grego dodobra ogrela v Dolgem hrbtu (po 15-ih urah pa na koncu dneva zabeležila uspešen vzpon v Teranovi 😛 ), bi bilo škoda ne izkoristiti vikenda v celoti. Z Matejem sva itak že bila zmenjena za nedeljo. Matej je pokazal nekaj sočutja in tako sva se […]
Sobota se je začela tako, da sva z Lukom v ogrevalnem koraku šla proti Okrešlju. Pogovor prekine klic, da naj počakava. Nadaljujeva počasi, da naju ne zebe,’saj bosta do sonca že prišla od zadaj’. Mimo naju se odpelje ratrak, prvo vidiva zvrhane kartone zelene in rdeče embalaže, nekje um
v četrtek (17. 3.) bo v telovadnici potekala odbojkarska tekma zato naš plezalni termin odpade. V petek (18. 3.) se bo na steni izvedlo še eno manjše popravilo, zato plezanje tudi takrat ne bo mogoče. Če je pa kdo voljan pomagati pa naj kontaktira Vezija za nadaljne informacije.
Tudi v zahodnih Karnijcih malo snega, pod vrhom je bila ključna rampa celo kopna in nismo zvezno smučali z vrha.Vreme in panorama pa enkratna, tudi obiska precej. Andrej, Nik, Rjavi, Profo, Boris, Franc, Iki in Štehi
“Kje bomo pa tle smučal?” je vprašala Branka, ko je na Nevejskem sedlu stopila iz avtomobila. In res pogled na južna pobočja Poliških Špikov ni kazal pričakovane zimske podobe. Na srečo sta bila hkrati na parkirišču tudi MegaMajstra tega področja, … Beri naprej → The post Špi
Včeraj smo Jernej, Matija ter jaz odsmučali peto žrelo. Parkirali smo kakšnih 150-200 v.m. , pod domom, ker je cesta precej zmrznjena, z verigami se pa, da priti čisto do doma. Zjutraj je izgledalo, kot, da bo smučarija grozna, saj … Beri naprej → The post Peto žrelo first appeared on AO