
😍 Ob poti na Montaž pogosto srečamo prijatelje.
😍 Ob poti na Montaž pogosto srečamo prijatelje. 📷 Jovo Đurič
Kategorija
10.678 novic

😍 Ob poti na Montaž pogosto srečamo prijatelje. 📷 Jovo Đurič
Alpinistični odsek PD Kranj razpisuje Alpinistično šolo za sezono 2020 / 2021. Vpis bo na uvodnem sestanku v četrtek, 1. oktobra 2020, ob 19:00, v klubskih prostorih AO Kranj, (Koroška cesta 27, kletni prostori Bežkove vile). Pogoj za vpis v alpinistično šolo je dopolnjena starost 18 let. Vpišejo se
Običajno velja reklo, da ‘na mladih svet stoji’. Pri nas je do sobote veljalo bolj, da ‘zaradi mladih svet stoji’. Po besedah naših ferajnovskih legend Fižole, Vinkota, gospoda Špilerja, Branča, Mihana in še nekaterih je namreč (tudi) družabnega dela v našem alpinističnem klu
Sredi tedna me pokliče Martin in me povabi v Dolomite, češ da so trije že in da rabijo še nekoga. Vabila sem se razveselil in kaj dosti nisem okleval zato pošljem mesič da grem. Odrinemo v četrtek popoldan čez Tolmeco, prelaz Maurijo na paso Giau, kamor prispemo že v trdi temi. Z Martinom postaviva
Včeraj dopoldan sva se z Janžem odpravila v Črnega Panterja. Smer je čudovita, varno opremljena in poteka ves čas v kompaktni skali, plezanje pa strmo in konstantno. Res čestitke Božu in Lidiji za tako linijo. Se bi strinjal, da se … Beri naprej → The post Na Vršiču first appeared on AO

👍👌💪 Mina Markovič je na svojem Facebook profilu sporočila, da je preplezala smer Water world (9a) v Ospu. 🤸🤸♂️ Po njenih besedah gre za težko smer, ki jo je pred leti opremil Klemen Bečan. Za študijo smeri je porabila 10 dni in okoli 25 poskusov. 📷 Mina Markovič, fotografija je sicer nastala v smeri Halupca 1979, ki se prav tako nahaja v Ospu.
Smer sva z Maticem plezala že konec avgusta, ampak sem se vseeno odločil, da na kratko povzamem plezanje v Dolgem hrbtu. Dostop mimo Koče na Ledinah je minil v sončnem vremenu, vendar sva sepo nekaj raztežajih zanšla v megli, ki nas je spremljala čez cel dan. Snežišče na dostopu se lepo obide po lev
Vabljeni, da se nam pridružite! Več o alpinistični šoli si lahko preberete TUKAJ Več o gorniški šoli TUKAJ Nahajamo se v prostorih PD Tržič, Balos 4, Tržič (tretje nadstropje)

Že nekaj časa, se z Jako meniva, da bi plezala kaj lepega v Divji Kozi, debata preskakuje med Comicijevim (SV) razom, njegovo Vano Nero ter klasiko Krobath-Metzger. Po poročanju lokalcev in starejših vodničkov med temi smermi sploh ni debate katera je Naj. O smeri se najde že kar nekaj podatkov akor
Z Nejcem in Anjo smo se v soboto 22.8. odpravili v dolino Vrata z namenom, da bi preprezali Bavarsko smer.   Takoj ob 6ih sta bila oba parkirisca že polna avtov in pohodnikov. Ljudje se s pogledom na Triglav sprašujejo ali je to Triglav ali ne, ter se že pred samim začetkom hoje v klanec [̷
Izvedli bomo šolo športnega plezanja >ŠŠP jesen 2020< z začetkom 14.9.2020 ob 19.00 uri. Vsi zainteresirani se lahko prijavite na plezalna.sola@alphut.net do 12.9.2020, vse ostale informacije dobite pri vodji šole Domnu na 031 779 313
Pretekli vikend so nekateri naši uživali v Dolomitih, nekaj pa nas je ropotalo po ostenjih nad Okrešljem. Prvi bodo svoje vtise verjetno še opisali, sam pa bom na hitro obnovil doživetja, katera so nam popestrila preteklo soboto in nedeljo. Po dobri stari navadi smo zopet zgodaj odrinili od doma ta
V soboto smo se na vroč dan podali plezat v Vršiče. Zjutraj poberem Nejca in se odpeljeva proti Planini Podvežak. Na izhodišču počakava še Aljo, Jureta, Luko in Mateja. Skupaj odhitimo do Korošice. Po slabih dveh urah sva z Nejcem… Preberi več →

Pozdravljeni starši, šolsko leto se hitro približuje, prav tako tudi treningi športnega plezanja. Kot veste treninge z letošnjim letom pričenjamo v novi telovadnici, kjer imamo ločen prostor in v njem plezalno dvorano. Prijave letošnje leto potekajo izključno prek spleta na povezavi, kjer najdete tudi vse potrebne informacije: https://forms.gle/P8qpxC9VSFZEHhs8A Termini se bodo izvajali v primeru zadostnega števila prijav. CORONA VIRUS: V kolikor bo mogoče s treningi pričnemo 14.9.2020, v primeru drugačnih navodil iz strani NIJZ ali Občine Žiri, bomo bili primorani prilagoditi treninge glede…
V soboto smo se odpravili preplezat Vzhodno smer v mali Rinki (IV/III), ki je ena od najlepših lažjih klasičnih smeri v Savinjskih Alpah. Na razpotju za Turski žleb in Savinjsko sedlo se poslovimo, Tanja, jo mahne čez Križ in Rinke,… Preberi več →
Za vikend sva s Petro splezali slovito Miss Julijcev. V soboto zarana sva gnali svoji kolesi v klanec, nato še malo pešačili. V čudovitem ambientu je dolg dostop hitro minil. Veselili sva se dobre skale, v kaminu pa Petra ni mogla nehati vriskati od veselja. Mene so navdušili zgornji cugi. Izstopili