
SAMOTNO JE TOD. 🤔
SAMOTNO JE TOD. 🤔 Kam naj grem? Toliko ljudi je. Z zlatom v očeh, s kamnom v rokah, s srcem iz drobiža, z medenimi usti. Kam naj grem? Rožam je tod tesno in drevesa hlipajo za zrakom... Bose noge ne vedo več za skrite steze v travi, mrtva pada pesem pticam iz grl - ptice ne znajo gnezditi na vejah traverz, na steblih žerjavov -, reka mrmra temno pesem in oči rib so tope od groze. Tesnobno je tod. Vzel bom za roko rože, drevesa, ptice in ribe, vse dobre, majhne stvari - a kam naj gremo? Kam? Ivan Minatti


