
Kategorija
10.679 novic

Prvi vikend tega meseca smo Logarsko dolino napolnile punce, da se spoznamo, podružimo in kaj lepega zlezemo. Mlajše pripravnice smo smele lezti le z alpinistko, tako naju je kolegica iz Jeseniškega odseka za sobotno turo vzela na štrik kar dve.… Preberi več →
Z Rokom smo se že nekaj časa dogovarjali o eni dolgi in lepi smeri, na koncu sva ostala sama in se pretekli petek zvečer dogovorila za Spominsko smer Srečku Rihterju v NŠG. Po pripovedovanjih ostalih smer obljublja odlično skalo, enostavno orientacijo in kar težke detajle. Pa da vidimo kaj to pomeni
Evo pa sva jo dočakala. Smer katero sem imel zadaj nekje v glavi odkar sem postal tečajnik, v nedeljo 5.7.2020 pa sva jo z Dorotejo končno preplezala. V Krmo sva se odpravila kakor se za resne smeri spodobi in sicer … Beri naprej →
10.7.2020 so se Neli, Grega, Matic in Alex odpravili splezat Juševo smer na Šitni glavi. Tokrat smo bili štirje, tako da smo plezali v dveh navezah. Skupaj sta plezala Matic in Alex, ter Neli in Grega. Smer je zelo prijetna … Beri naprej →

Gašper Knavs je na FB zapisal: Dan rekordov @anacufer 💪🤩 Krma - Planika - Triglav 1:54h Triglav - Planika - Krma 0:58h Gor in dol: 2:52h 🏆 Bravo, čestitke Ana!
Steber ob Kamenkovem stebru in Pokljuška smer 24.5.2020 sva se tečajnika Grega in Alex podala na prvi (in drugi) alpinistični vzpon pod vodstvom Matica. Šli smo plezat na Šitno glavo in po dobrih 15 minut prišli na začetek smeri na … Beri naprej →
Po šihtu pograbim ruzak in poberem Marinko, ter skupaj odhitiva proti vznožju Šmohorce. Izbrala sva smer Kanta, v kateri sva malo plezala, malo se “vlačla” za trave. Glavno pa je, da sva se imela super. Tekst: Grega Foto: vse razen druge Grega            
Plezalni vikend je zaradi neugodnega vremena v soboto prestavljen na naslednji vikend. Vse člane AO Kranj vabimo na plezalni vikend v slovenskih hribih! Termin: 11.-12.7.2020 Lokacija: Predstavljeno na četrtkovem sestanku Spanje: Pod streho. Postelj ni, s seboj prinesite opremo za spanje. Voda je v

[Nagradna igra] 🤸♀️🤸♂️ Popolnoma sveža serija. Bi imel Vzponi.si majico? Tokrat podarjamo 2 majici. Zate in za prijatelja / prijateljico. ➡️ 1. S katerim prijateljem najraje odkrivata lepote naših gora? Označi ga v objavi. ➡️ 3. (Neobvezno) Deli objavo in nam pomagaj pri širjenju glasu o našem neprofitnem projektu. ➡️ 3. (Neobvezno) - Lahko napišeš tudi kakšno lepo misel v povezavi z gorami za naše naslednje objave. 🏆Izmed vseh, ki boste tako ali drugače sodelovali v naši nagradni igri, bomo v sredo. 15. julija 2020, izžrebali nekoga, ki bo skupaj s prijateljem prejel dve naši maji…
Pa sva šla. Z Dorotejo sva odrinila proti sončnemu Vršiču, kjer naju je pričakal prijazen fant s kaso v roki. Gorenjca kot sva, sva se zapeljala malo nižje in od tam opazovala prelepo Ajdovsko deklico 😉 Počasi sva se podala … Beri naprej →
  V sredo popoldne sva se z g. Špilerjem podala v Urškino smer. Vodenje naveze sem prevzela jaz, z vso obvezno alpinistično opremo (kljub svedrovcem, borovcem), ker je potrebno vaditi. V prvem in drugem raztežaju je bila skala suha, v tretjem raztežaju desno po zajedi pa je bilo vse mokro. Dob
V soboto sva se z Benotam odpravila proti Vršiču, natančneje v severno steno NŠGja. Hitri dostop še hitrejši sestop, ter ravno prav dolge smeri so dober uvod za mojo prvo alpinistično smer v tej sezoni. Ker je Beno opravil že kar nekaj vzponov v NŠGju, se odločiva za Smer po zajedi, ki je ni pleza

SPOMIN Večernica blesti na jasnem nebu. Od travnikov in mej se širijo vonjave poletnih rož. Vse je prosojno, mirno, vse spokojno, le veter se še z listjem poigrava in tam na vasi pesem fantov plava... Ah, to je bil le lep, neskončno lep spomin. Ivan Minatti

Kranjska Gora Kranjska Gora 😍😍😍 Ptičja perspektiva 🐦 📍 Jasna 📸 Egon Cokan
Pa sva odplačala dolg…obresti so bile pa kar drage. Že lani poleti sva se z Lukom podala v smer Kilar-Levstek v Velikem Draškem vrhu. Po nekaj raztežajih pa sva žal morala obrniti, saj naju je premamila prva očitna greda v levo, ki naju je potem pripeljala do pretežkega dela stene za napredova
V nedeljo sva s Tanjo plezala v Mali Rinki. Zaradi lepega vremena je bilo v steni kar nekaj navez, vendar v najini smeri gneče ni bilo. V prvem raztežaju so grifi tu in tam obstali v rokah, naprej pa je… Preberi več →
Potrjeno lepa smer v divjem ambientu Repovega kota. Uroša so očarali previsi, mene pa markantna zajeda. V steni sva bila sama, so pa bile oblegane sosednje Zeleniške špice. Glede na lego stene začuda ni bilo neke hude vročine. Tolmuni na najino žalost postajajo vedno bolj podob
Janez je reku pejmo, pa smo šli 🙂 Njegovo prvo plezanje po treh letih zaradi poškodbe, peljal nas je v čudovito dolino Bele Vode. Čakal nas je lep sončen dan v čvrsti skali in s čudovitimi razgledi 🙂   Naša naveza se je podala v Vzhodno rampo Lepe glave – v italijanskem vodniku je smer