Kratka nemška v Triglavu
Triglavska severna stena je nedvomno zelo priljubljen in zaželen cilj med plezalci. Tako je bila tudi pri meni že nekaj časa na seznamu želja Nemška smer, za katero sva se že po malem dogovarjala z Ivekom.
Kategorija
10.679 novic
Triglavska severna stena je nedvomno zelo priljubljen in zaželen cilj med plezalci. Tako je bila tudi pri meni že nekaj časa na seznamu želja Nemška smer, za katero sva se že po malem dogovarjala z Ivekom.
Končno sva z Davidom ujela poletju primeren vikend in se podala v mračno Travniško ostenje. Ob pol šestih zjutraj začneva s pristopom z Vršiča. Čez Sleme in Gamsove riže sva v dveh urah pod vstopom. Prvi del, do gredine pred prečko, še splezava nenavezana, nato pa se začne zares. Plezanje je resno,
V soboto dopoldan sva z Markom Štojsem hitro skočila na Vršič nekaj zlesti. Podala sva se v jugovzhodno steno Šitne glave v Steber ob Kamenkovem kaminu V, IV, 150m. Večini verjetno znana smer mi je bila zanimiva z zame kar … Beri naprej →
Danes sva z Narobetom plezala v Raduhi.Osrednji del stene,kjer poteka izrazita zajeda je zelo dobra skala in super plezanje. Plezala sva desni vstop in desni izstop,spet en super dan v hribihclanki
Z Markotom sva preplezala zgorajpoimenovano smer nasproti smučišča na Mokrinah. Smer je speljana po romantičnih poličkah, za tiste bolj ambiciozne pa ponuja več možnosti težjih “krajšnic”. Sestop je malce siten, če je skala mokra, saj poteka po nekaj sto metrov žlebu, naloženega z drobni
V nedeljo smo z delom prve skupine odšli na 4-dnevno plezanje v Osp in Mišjo peč. Nič kaj običajni izbiri plezališča za ta letni čas je botrovalo deževno vreme v preteklem tednu in napoved nižjih temperatur, tako da smo se namesto prvotno načrtovanega plezanje v plezališ
Včeraj sva s Primožem splezala "krasotico" v Veliki Mojstrovkiclanki
6 dni Alp je pustilo veliko lepih spominov, razgledov in novih dogodivščin, ampak tudi kar nekaj prelitega znoja. 1.dan sva se z Nejcem odpeljala pod Gran Paradiso in se povzpneva do koče Rifugio Chabod, kjer sva v bližini koče, v toplih spalnih vrečah, preživela udobno, a kratko noč.2.dan sva bila
Iz daljnega Irana je za nekaj dni na dopust prišel Aleš. Zato sva izkoristila priložnost in lepo vreme, da sva skupaj odšla nekaj preplezat. Aleš je imel nekaj bolj ambicioznih želja, a ker nisem ravno uplezan, sva izbrala eno izmed klasik v severnih stenah Mojstrovk - Steber revežev. En izmed možni
Smo rekli, da gremo pripravit teren za zanamce, ki so predvideli prihod za konec tedna. Z Rokom, Nikom in Dorotejo smo se tako čez Passo Giau v kamp Cadore pripeljali že v torek popoldne. Sicer smo šotore postavljali v dežju, … Beri naprej →
Priznam,da je kar malo čudno,da sredi letne sezone plezalec obišče stene nad Ajdovščino.Pa je tako naneslo,da se je Marko ogrel za to smer,ki mu jo je priporočil Silvo Fabčič,sicer tudi soavtor prvenstvene plezarije..Mene tudi ni težko ogreti za plezarijo,poleg tega so se temperature znižale,čas sva
Termin: Podaljšan vikend v začetku avgusta (četrtek/petek 1.8./2.8. – nedelja 4.8.)   Nastanitev: Kamp Alleghe, Masare ( 4 – 4,5 ure vožnje) https://www.allegheresort.it/en/camping/ Kamp Alleghe je dobro izhodišče za plezanje v okolici prelaza Passo Falzarego, Cortine d’Ampezzo, Civette i
Za nedeljo so bile popoldne napovedane plohe, zato sva s Tomažem ob 4 uri krenila iz Jesenic proti Kamniški Bistrici. Pot sva si malo skrajšala z vožnjo po makadamski cesti do Jermance in si s tem prihranila eno uro hoda. … Beri naprej →
Od »izdaje« vodnika za Trapez se je zgodilo nekaj novih ponovitev, zbral sem še nekaj podatkov več. Mučile so me Bencetove smeri v desnem delu Velikega Draškega vrha, določiti potek le teh in nekam zapisati da obstajajo. Iz tega razloga sem se polotil še celotnega ostenja Velikega Draškega vrha. Kak
Povzeto po spletni strani “Gore in ljudje” PZS, 15.07.2019 10.30 Slovenska trojica v boj za odličja na svetovnem prvenstvu v paraplezanju Jurij Ravnik, Matej Arh, Gredgor Selak, Tanja Glušič Foto Mateja Glušič torek, 16. julij 2019, ob 05:28, Uredništvo G-L, ogledov: 38 V Briançonu zače
    S težkim srcem in veliko žalostjo sporočamo, da je naš član, Janez Svoljšak, alpinistično odpravo v Pakistanu včeraj, 15.7.2019, tragično končal. Po prvih informacijah je med spanjem izgubil zavest in prenehal dihati. Pomagalo ni niti tri-urno oživljanje.   Janez se je še kot mlad
Ker nedelja očitno nikakor ni dan za ne delo, smo vzeli pot pod noge (ali bolje rečeno pod kolesa) ter se odpravili proti Tržiču, natančneje proti Beli peči. Dostopa do smeri, ki smo ju želeli preplezati ni bilo veliko; vsega skupaj slabih 15 minut. Pod steno smo se razdeljeni v dve navezi odpravili
Danes v zgodnjih jutranjih sva se s Tonijem odpeljala k zahodnim sosedom v Bele vode, da bi splezala omenjeno smer. Po uri in pol dostopa prideva do vstopa kjer se pripraviva in že po nekaj minutah mirovanja naju zaradi hladnega vetra pošteno zazebe, za nameček pa se prikrade še nepotrebna megla. Pr
  Zaradi napovedanega nedeljskega popoldanskega “rock&rolla” v hribih, je bi NŠG s svojim 25 min dostopom do JV stene ravno pravšnja izbira. Zaradi mojega trmastega siljenja v levo, sem v 1. raztežaju porabila malo več časa (sem si btw še … Beri naprej →