Bavarska smer
Ni ravno novica, ampak vseeno 🙂 … na praznični dan 15.8. smo se dve navezi iz PK Idrija & ČAO
Kategorija
10.679 novic
Ni ravno novica, ampak vseeno 🙂 … na praznični dan 15.8. smo se dve navezi iz PK Idrija & ČAO
Avtor: Miro Štebe Ker je tak siv dan, ko se mi ne da v hrib, lahko "zaokrožim" zgodbo o našem potepanju po Švici tudi s turizmom. Ko nismo bili po hribih, smo veliko "raziskovali" in tudi okušali "turistično ponudbo" Saas Feeja. Mestece, ki je znano še zlasti po smučanju, leži v sosednji dolini kot bolj znani Zermatt. V Zermatt se valijo horde turistov, v Saas Feeju pa je tega manj, čeprav si zelo prizadevajo, da bi pridobili še več obiskovalcev. Omenil sem že zastonj vozovnice za gondole in mestni avtobus za tiste goste, ki bivajo v njihovih hotelih, kočah ali kampih, presenetilo pa me je…

📢Nov rekord na Slovenski planinski transverzali! 💪👌😉 Ultratekačica Katja Kegl Vencelj je premagala 600 km in 45.000 m 'višincev' in danes ob 5.31 zaključila s 600 kilometrov dolgo Slovensko planinsko potjo ali transverzalo. Za pot preko vseh pomembnejših slovenskih gora je potrebovala osem dni, 23 ur in 26 minut in s tem za več kot tri dni popravila prejšnji ženski rekord, ki ga je sredi meseca postavila Anja Klančnik.
Letošnji avgustovski dopust smo z Marušo in Nežico izkoristili za hiter skok v Črno goro. Država je na splošno precej gorata, mi smo obiskali dve najbolj zanimivi pogorji: Durmitor na severu in Prokletije na jugu.Centralni masiv Durmitorja obsega dokaj majhno skupino vrhov, ki se dvigajo nad obširno
Za nami sta še 4. in 5. tekma Vzhodne lige, težavnost v Radljah ob Dravi in balvani v Brežicah. V Radljah sta nastopila le mlajša cicibanka Klara Kovač, ki je bila ena od petih punc, ki so obe smeri preplezale do vrha, in mlajši deček Tit Zeme, ki je zasedel 5. mesto v B-skupini, do srebrne medalje
Pa sem jo le dočakal.1000-ero smer v moji alpinistični karieri.Daleč je že leto 1984,ko sem prvič vstopil v svet vertikale in to v Slovensko v Steni in takoj vedel ,da je to-to.Seveda vem ,da jih je veliko,ki so preplezali še mnogo,mnogo več smeri.Pa vendar je ta enica s tremi ničlami lep dosežek,p
Včeraj smo sedem svečk upihnili z našo vedno nasmejano plezalko Nino, ki je svoje prijateljice in prijatelja pripeljala v Trnovo. Vreme nam je tokrat prizaneslo, zato smo lahko veliko časa preživeli na sončku in uživali pri zunanjih aktivnostih, seveda pa ni manjkalo plezanja in zabave. Ker so bili
Razpis za zadnjo tekmo Vzhodne lige, ki bo v nedeljo, 20. maja, v Celju (disciplina težavnost). Razpis najdete tukaj: klik.
Vse, ki bi se nam želeli v novem šolskem letu pridružiti na vadbi športnega plezanja (otroci) ali na rekreaciji (starejši), vabimo na DAN ODPRTIH VRAT, kjer lahko brezplačno preizkusite našo plezalno steno in izpolnite vpisni list, ali pa se nam kadarkoli oglasite na 040 882 556 oz. info@pk-rimske.s
    V soboto, 1. 9. 2018, bo pri pastirski bajti vrhunski mojster Fika pripravil parlamajs. Vabljeni ste vsi , ki radi hodite in plezate v ostenju Raduhe. Mojster bo zelo vesel udeležbe mojstrov pomočnikov in vajencev, ki bodo lahko tudi pridobili oz. podaljšali licenco. Medtem, ko bo v ko
Po severnem grebenu Wiessmies-a (4017 m), (2 km, AD+, IV) in sestopu po normalnem pristopu (PD), se je povzpela naveza Tomaž Erpič - Gašper Poljanšek - Miro Štebe. Avtor: Miro Štebe Prijatelji iz novomeškega plezalnega kluba me že več let ob koncu poletne sezone povabijo na svoj plezalni tabor, ki ga pripravijo kje v centralnih Alpah. Za letos so izbrali gore nad Saas Feejem v Švici. Za aklimatizacijo oz. prvi cilj smo si izbrali goro Weismies. Odločili smo se za prečenje po severnem grebenu in nato sestop po normalni smeri pristopa preko vzhodnega grebena in ledenika nad kočo Hohsaas. Ko smo…

Do Mojčinega podviga, ki smo ga v okviru podpore na spletu in socialnih omrežjih podprli tudi mi, je le še 14 dni! V enem dnevu bo stala na vrhu Triglava, v popoldanskem času pa se bo potopila do najnižje točke našega morja (-38 m globine).👌🤩 Držimo pesti, da se vreme uredi!!! "2 vdiha, 2 Triglava v enem dnevu!" - http://www.3glav.si. http://www.vzponi.si - "Novice s hribov na enem mestu" Mojca sporoča: ➡Na morju je danes vetrovno, hladno in deževno. Kredarico je tekom včerajšnjega dne pobelil sneg. To sicer ne pomeni prav nič dobrega za izvedbo mojega projekta.🤔🤐🤔 Vseeno upam in verj…
Avtor: Miro ŠtebePrijatelji iz novomeškega plezalnega kluba me že več let ob koncu poletne sezone povabijo na svoj plezalni tabor, ki ga pripravijo kje v centralnih Alpah. Za letos so izbrali gore nad Saas Feejem v Švici. Za aklimatizacijo oz. prvi cilj smo si izbrali goro Weismies. Odločili smo&nbs
Po Dolomitih smo se na slovensko skalo navajali z Domnom, Nastjo in Lukom v Kovinarski smeri v Veliki Mojstrovki. Dobrodošlico v svet slovenskih sten sta Luka in Nastja doživela precej klavrno. Ravno ko sta bila na štantu sredi kotanje se je iz previsa nad njo odlomil velik kos skale in s preostalim
Med tednom sem sprejel Vojkovo povabilo za obisk imenovane ferate. Po skrajšanem šihtu sem moral “špricati” sejem, vola,…. a se je vseeno splačalo. Seveda sem sprva mislil, da greva v hribe nad Faaker See, a se je izkazalo, da je to čisto drugje. Prijetna plezarija, od avta krate
V začetku junija smo se z Alenom in Danijem odpravili v Peru. Po precej napornem potovanju smo po 36 h le prispeli v Huaraz ...novice
Amerika … … dežela v katero se bom odpravil šele ko bom star! … šele takrat bom imel dovolj časa, da se bom kvalitetno posvetil plezanju poči. Trenutno mi predstavljajo skrito strahospoštovanje saj je to povsem druga zgodba od plezanja v apnencu!   Nekje v prvi polovici januar