Pag
Turica na Pag. Tja na Kočevje in Delnice, nazaj na Reko in Jezersko. V Lj se nam dvakrat zgodi Wolf (hvala za drugič), na Pagu pa Zreče ter Huba in Darja. Fejna, uravnotežena varianta akcije na kolesu in vse ostale … Berite dalje →
Kategorija
10.678 novic
Turica na Pag. Tja na Kočevje in Delnice, nazaj na Reko in Jezersko. V Lj se nam dvakrat zgodi Wolf (hvala za drugič), na Pagu pa Zreče ter Huba in Darja. Fejna, uravnotežena varianta akcije na kolesu in vse ostale … Berite dalje →
Poden je dobil prenovljeno malo plezalno steno (Peskovnik) . Številčna ekipa si je po tedenskem garanju končno lahko odpočila. Stena izgleda super in že čaka na prve vzpone. V novici je še nekaj utrinkov iz delovne akcije (Preberi več). Read More ...
DolomitiČetrtek, 11.8.2016 Prijava pri AljažuPo službi se odpeljemo na zbirno točko pri Aljažu in nato dalje proti Cortini. V Cortino prispemo v poznih večernih urah in se naselimo v kampu Dolomiti. Petek, 12.8.2016: Kalcijev magnezijev karbonatPo zajtrku naložimo opremo v avto in se odpeljemo na p
Prvotni cilj je bil Ortler, ker pa je pred nekaj dnevi tam zapadlo kar nekaj snega smo cilj zamenjali za Dolomite. Sprva je kazalo da bomo samo trije, Potem se pa nam je pridružila še Klara, ki se je odpovedala udeležbi na poroki svoje prijateljice ( ne vem še ali jo zanimajo Dolomiti ali bolj mladi
Čas letnega dopusta sva z Vladom izkoristila za običajna pristopa na 3152 metrov visoko Piz Popeno v Dolomitih (PD+, III-/I, II, 650 m) in 3841 metrov visoki Monviso (PD-, III-/II-III, 600 m) v Kotiških Alpah.clanki
V nedeljo, 15. avgusta 2016, smo Uroš Resnik, Irena Mušič Habjan in Vladimir Habjan opravili vzpon na dolomitski špičak Zwelfer/Croda dei Toni (IV/II-III, 550 m).clanki
Prejšnja nedelja. Iz različnih razlogov (sestava ekipe, primerna težavnost, kakovost skale, dolžina smeri …) pade odločitev: Karnija, Panettone, Via della Rampa. Oba kompleta skic po nekem jebenem naključju ostaneta avtu. Ker imamo le en razširjen komplet metuljev, prva naveza pušča varovanje
V nedeljo, dan pred odhodom Marije med oblake in zvezde, sva s Percom ob šesti ...
Praznični ponedeljek sva z Matejem P. preživela v Nimfomanki. Smer je sicer kratka, a njena strmina in težavnost ne popuščata do samega vrha oz. do stika s smerjo Parižanka. Za obilo dodatne zabave pa poskrbi še njena neopremljenost saj je bilo v celotni smeri samo 7 ali 8 klinov, midva pa sva dodal
Tokratni obisk WK sva začela v petek z deževnim večernim dostopom do koče, od koder ...
Ker se je bližal podaljšan vikend je bilo treba vse dni dodobra izkoristiti. Zato sma ...
Nekega sončnega dopoldneva sem se na sprehodu po Krmi zagledal v na pogled prijetno debeluško, ki se strmo dviga nad dolino. Čez teden dni me je poklicala k sebi. Na južni strani je Debela Peč poraščena s travami in pohodnikom ter turnim smučarjem ponuja lepe nedeljske izlete. Severna stena nad Krmo
Nejcu sem obljubil plezanje katere od klasik v Triglavu, vendar nama je vremenska napoved pokvraila plane. Tako je šla v ponedeljek Marija v nebo, midva pa kar v NŠG. Zjutraj so nad Vršičem viseli temni oblaki, zato sva se odločila za južno steno. Splezala sva Steber ob Kamenkovem kaminu V/IV, 150m
Lan-EŽ se lepo rima s posebn-EŽ ali skrivnostn-EŽ. Oboje drži, saj teh skal nad Grohatom ne obiskuje veliko plezalcev, planincem pa je najbrž bolj ko ne neznanka. Po eni strani presenetljivo, saj je ta gora (ali del gore) izjemno lepa. Po drugi strani pa je prava vaba za tiste, ki si želijo miru in
V soboto bo v S stenah zeblo, greva rajši na sonce … In pametno se odločiva za Rušico. Pri bivaku na vročem soncu pa nama J stena ne diši kaj preveč. Halo, Rada … Halo, Katja … In 10 minut kasneje imava na telefonih skico Špikovih smeri. Meno še ni plezal Direktne, odločitev je lah
Včeraj (12.8.2016) sva šla z Mojco na enga quickija v Brano.clanki
Obetalo se je ,bolj kot ne,mrzlo dopoldne,pa sva zjutraj s Tonetom zavila v dolino Knežice in naprej v Prode.Linijo ,ki sva jo imela v mislih ,sva si ogledovala že pozimi,pa kot vemo, kakšnih dobrih razmer takrat ni bilo in sva zadevo pustila za kdaj kasneje.Slutila pa sva,da bi se je dalo preplez
Zaradi slabega vremen v nacionalnem parku Gesause bomo tabor izvedli v Gozd Martuljku.
Na najlepši snežni piramidi Alp. Vzpon smo opravili po klasični smeri iz Rande mimo Weisshornhutte in vzhodnem grebenu. Vreme in razmere so bili v nedeljo na naši strani. Na vršnjem grebenu je prelepe razglede od Monta Blanca, Matterhorna, Doma, Monte … Berite dalje →