
Še vsaj sto let ne bo zmanjkalo izzivov za alpiniste. A naša generacija je imela srečo, saj ko smo…
Še vsaj sto let ne bo zmanjkalo izzivov za alpiniste. A naša generacija je imela srečo, saj ko smo prišli na Himalajo, so bili tisti najvišji vrhovi preplezani po najmanj težavnih smereh, vsa ostala Himalaja pa je bila nepopisan list. Kamorkoli smo se ozrli, vse je bilo naše. Preplezali smo, kar smo želeli. Prihajajoče generacije sicer še imajo izzive, a so čedalje težji in težji. (Viki Grošelj)








