
Strmec in impozantna Loška stena🔥❄️
Strmec in impozantna Loška stena🔥❄️ 📷 peter_gasparik
Kategorija
10.678 novic

Strmec in impozantna Loška stena🔥❄️ 📷 peter_gasparik

Če greš v hribe, pa živiš za trenutek. Saj ne moreš drugače; če si v steni, se moraš premikati. Ne moreš se večno držati nekje za en oprimek in obstati. Tudi če si v dvomih, se moraš odločiti, v dolini pa lahko odločitve prelagaš. (Marko Prezelj) 📷 Marko Prezelj (Luka Lindič v smeri čez Ajdovsko deklico)
Četrtek, 23. 11. 2023, okrog 21h Uroš in Urban nam bosta tokrat predstavila svojo odpravo v Peru: “Pettedensko potovanje po perujskih vršacih“

Kolikor se ceniš, toliko si vreden. Vzvišenost ni nikomur v prid, saj se ne moreš dvigniti nadse, lahko pa rasteš v sebi, ko se spopadeš s svojimi slabostmi. (Tomaž Humar) 📷humarcom
Pretekli vikend smo tečajniki letošnje alpinistične šole v družbi naših inštruktorjev uživali v prvih dotikih pakleniške skale. V petek smo se kljub ne preveč obetavni vremenski napovedi odpravili na pot in se do večera nabrali pod streho apartmajev Adriana. Ponoči je precej deževalo, zato sta nas v
Spoštovani ljubitelji gora in umetnosti, vabljeni na predavanje, kjer bomo skozi oči umetnika strmeli v svet strmin. Danilo Cedilnik – Den, priznani slovenski alpinist in slikar, ki je svoja dela razstavljal tudi na višinah nad 4000 metri, nam bo predstavil svoja doživetja na v
Ta vikend je v Novem mestu potekala še zadnja tekma letošnje sezone za srednje in mlajše kategorije. Odlično so se odrezali tudi predstavniki našega kluba.
Krompirjeve počitnice smo jeseniško-radolška naveza preživeli v Dalmaciji. Katarina, Rok, Nik in Nina so se v soboto zjutraj odpravili proti Biokovem, midva z Markom pa sva odhod imela že v petek po šihtu, saj sva imela v planu še postanek v Paklenici. V soboto sva splezala Gospodarji kiše in pa Kam

Dvakrat letno sonce posije skozi Prisojnikovo okno. Takole je to izgledalo v prejšnjem tednu...❤️⛰️❄️👌 📷 Martin Uranič

V alpinizmu je gotovo največ svobode, če le nisi ujetnik samega sebe. (Tone Škarja) 📷 Tomaž Jamnik (sedlo Lho La, Everest '79)
Uvod v sezono je bil letos kratek in sladek s tamladimi turaki. Snega je bilo glih dovolj za vzpon čez Pungart in par pršičastih zavojev nazaj grede. Franček, Kaja, Ema, Rožle, Su in Štehi
Včeraj, 11. novembra 2023, je naša Marta Krejan Čokl – Gozdna (ali Ledna, če so v rokah cepini) v Zagrebu na tekmovanju v lednem plezanju osvojila srebrno medaljo. Gre za Slovensko-hrvaško-srbski pokal v lednem plezanju. Zmagovalka je bila nepremagljiva Maja Šuštar, tretja pa Hrvatica Tea Čalo

Velike in lepe načrte imam letos, verjetno neuresničljive, a saj je vseeno, vsaj nekaj imam, za kar je vredno živeti. ❤️⛰️ Kako revno bi bilo moje življenje brez gora. (Nejc Zaplotnik)

Ko se vračam iz divjega gorskega okolja in zagledam prve ljudi, se pustolovščina konča. Lahko bi se še malo pretvarjal, da je še nevarno in negotovo, toda pogled na človeka prinese občutek možnosti rešitve. (Marko Prezelj)

Ob obletnici smrti Tomaža Humarja, še ena izmed njegovih..."Življenje dobi pomen šele s smrtjo. Čeprav je za trenutke.. za nogomet z otroci, za gobe na Veliki Planini, za travo pred hišo...za to je vredno živet. A ko porabiš bonus, umreš. Zato bo prav, če se ubijem in prav bo, če se ne ubijem. Tako pač mora biti. (Tomaž Humar)"

Danes mineva 14 let od smrti Tomaža Humarja na Langtang Lirungu v Nepalu. "Rad bi bil spet jaz, živim za dan, ko bom spet zažvižgal v tišino, kot milo zapoje ptica, ki začuti, da je spet na prostosti. Življenja se zopet zaveš, ko ostaneš brez njega. Spet vem zase, spet mi tečejo solze, spet se smejem in se zbujam z nasmehom..."Kako lepo je spet živeti življenje zase, za poklonjen nasmeh, za nežen pogled, za lebdenje med tu in večnostjo" (Tomaž Humar)" 📷 humar. com

Veliko je poti, a bistvo je eno samo – ljubezen. Življenje je lepo, a le, če ga polno živiš! (Tomaž Humar) 📷 humar.com
Četrtek, 16. 11. 2023 Začenjamo novo sezono predavanj po sestankih Odseka. Otvoril jo bo Matic, ki je špopal čez Atlantik 🙂

Kako lepo je gledati na prehojeno pot, posebno še, če si hodil po njej prvi, odkar svet stoji. (Nejc Zaplotnik)