
Zmage
in osvoboditve je potrebno proslaviti … tako spomin tiste izpred 75 let … kot tudi aktualno … izpod jarma občin  
Kategorija
14.152 novic

in osvoboditve je potrebno proslaviti … tako spomin tiste izpred 75 let … kot tudi aktualno … izpod jarma občin  

Ker sem včeraj v soboto doma imel druge obveznosti pride dan za hribe nedelja.Vreme napoved da bo oblačno brez padavin.Pa si rečem pa dobro saj če samo oblačno itak grem tako slabo tudi ne bo.Nič ni šlo po planu.Danes zjutraj najprej preslišim budilko in se zaspim za dobre tri četrt ure.Uf si rečem

Pisati ali ne pisati ?Ne vem, ampak sledijo lepi dnevi in mogoče bo nekaj informacij komu prav prišlo.Odločili smo se

Če pogledam statistiko zadnjih let, narcise na Mali Golici začnejo cveteti v drugi polovici maja (na Golici pa jih sploh ni!). Sedaj smo v začetku maja in prve narcise že cvetijo, večina pa jih je še v popkih. Vrhunec cvetenja se pričakuje čez en teden dni. Zaradi suše travniki niso tako zeleni, kot

... v Julijskih Alpah, ki ga na zahodni del z najvišjim Velikim Karmanom, ki je hkrati najvišji vrh celotnega grebena, in vzhodni del, ki je ime dobil po protagonistu Stolu, deli reka Ter. Začne se nad Kobaridom in še preden njegovih 34 km zračne linije doseže polovico, ga meja razdeli na slovenskega in italijanskega, ko končno ugasne nad prodišči Tilmenta. Prečenje vzhodnega dela grebena, ki je tehnično manj zahteven od zahodnega, imamo skupaj z mojo planinsko druščino že nekaj let na seznamu pomladanskih tur, a se nam je iz različnih razlogov vsako leto izmuznil. Nazadnje pred dvema letoma,…

... v Julijskih Alpah, ki ga na zahodni del z najvišjim Velikim Karmanom, ki je hkrati najvišji vrh celotnega grebena, in vzhodni del, ki je ime dobil po protagonistu Stolu, deli reka Ter. Začne se nad Kobaridom in še preden njegovih 34 km zračne linije doseže polovico, ga meja razdeli na slovenskeg

V četrtek zjutraj se zapeljem na prelaz Črnivec, od tam pa nadaljujem v smeri Rogatca in Lepenatke. Začetni del poti je bil nekoliko blaten, višje pa je bilo bolje. Nad seboj opazujem posledice vetroloma leta 2008. Čisto nepričakovano imam družbo prijetnega psa, ki me spremlja že od Črnivca. Po kolo

Danes sem v okviru projekta Znanost na cesti imel predavanje z naslovom: “Od kod je priletel meteorit Novo mesto?” Če se ste ga zamudili si ga lahko kadarkoli ogledate na YouTubu: Naslednje predavanje v sklopu bo 21. maja ob 19. uri, ko bo prof. Andreja Gomboc predavala o satelitskem omr

Zjutraj sem med vožnjo proti Vratom zaman iskal dopoldanske razjasnitve. Tudi ko sem začel z vzponom je bilo megleno in nekaj je rosilo. Sem si mislil, da vsaj vroče ne bo. Pa tudi iz tega ni bilo nič, bilo je pošteno soparno. Ker se ni nič videlo je pa šlo hitreje kot ponavadi. Sneg se začne na vrh

Brž, ko se je tudi uradno smelo gibati znotraj 212 različnih občin Slovenije, se nas je slučajno v tej osrednji dolini Triglavskega narodnega parka srečalo več prijateljev. Naključno smo imeli cilje podobne in tako v prebujajočem se dnevu okrog 5:15 pričeli s hojo proti zahodu in navkreber.

Brž, ko se je tudi uradno smelo gibati znotraj 212 različnih občin Slovenije, se nas je slučajno v tej osrednji dolini Triglavskega narodnega parka srečalo več prijateljev. Naključno smo imeli cilje podobne in tako v prebujajočem se dnevu okrog 5:15 pričeli s hojo proti zahodu in navkreber.

Pot: Jazbinski potok, Naravske ledine, Uršlja gora, Sleme, SmrekovecČas: okoli 6 - 7 ur.Višinska razlika: okoli 1000 m Od zaselka Žerjav v Mežiški dolini sva zavila ob Jazbinskem potoku navzgor. Ozka dolina je res prijetno slikovita s svojimi ravnicami, hišicami in čebelnjaki. K

Do snega smo nosili dile dobro uro in še malo po snegu. Proti Stenarskim vratcem pa je že šlo na smučeh (s srenači). Do vrha smo potem še 2x dali smuči na rukzok. Smuka je bila fajn – šlo je z vrha (malo snega) in brez težav skozi vratca. Podali smo se še na drugo rundo v smeri Križa, a smo zavili

Pisati ali ne pisati ? Ne vem, ampak sledijo lepi dnevi in mogoče bo nekaj informacij, komu prav prišlo. Odločili smo se , da gremo pogledat na Okrešelj, koliko snega je ostalo pod stenami. Že na parkirišču v Logarski, je napol polno parkirišče kazalo, da se že kar dogaja.Mimo vedno fantastičneg

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Pristopila sva preko Krstenice. Do Pl. Jezerce je treba prečiti dve snežišči, sicer je kopno. Pl. Jezerce je še pod snegom, vendar so zahodna pobočja pod Adamom že povsem kopna. Pod Prevalskim Stogom sva stopila na smuči in se na njih vzpela vse do vrha. Ker je precej pihalo, sva se kaj hitro pripra

Trije smo se v nedeljo zjutraj zapeljali v Kobarid, od tam pa smo se odpravili po markirani poti v smeri Stola. Kaj kmalu smo šli v levo do razgledišča Mali rob, malce višje pa še v desno do razgledišča Veliki rob. Do obeh je cca. 5 minut hoje, razgled na okolico Kobarida pa je zelo lep. Nadaljevali

Zakaj pogrešamo nekaj, česar ne potrebujemo, nekaj povsem nekoristnega? Morda gre le za razvado, čisto nečimrnost. Morda pa vendar tudi zahajanje v hribe ni tako nepotrebno in je nekomu še kako koristno. Že res, da mi je v teh tednih Šmarna gora “rešila življenje” in da se je nikakor nis

Ko sem pred kakšnima dvema mesecema z Javorovega vrha pogledovala proti zasneženi Cjanovci, sem pomislila, da bi jo bilo zopet enkrat lepo obiskati z nasprotne strani, s planine Dolga njiva. Glede na obetajočo vremensko napoved sem se odločila za nedeljo, čeravno sem imela pomisleke, ker sem turo zastavila krožno in je zato povratek potekal mimo Doma na Kališču. Res je bilo precej obiskovalcev po vrhovih vzhodno od Storžiča in tudi na njegovem vrhu, pričakovano tudi pri domu in mi je bilo malček žal, da se z Malega Grintavca nisem spustila nazaj in sestopila čez planino Dolgo njivo.

Ko sem pred kakšnima dvema mesecema z Javorovega vrha pogledovala proti zasneženi Cjanovci, sem pomislila, da bi jo bilo zopet enkrat lepo obiskati z nasprotne strani, s planine Dolga njiva. Glede na obetajočo vremensko napoved sem se odločila za nedeljo, čeravno sem imela pomisleke, ker sem turo za