
Kategorija
14.152 novic


Bilo bi škoda, če ne bi izkoristili lepega zimskega vremena za pohod v gore (prav na Dan gora!), pa tudi če je treba malo več hoditi do snega. Tako je menila naša seniorska skupina treh planink in enega turnega smučarja, ki ima rada pohode po snegu, in se odpravila z Nevejskeg sedla (v Žlebeh) na Pl

Kot strela z jasnega, pa še ob polni luni, je danes v slovenski živelj udarila vest, da se luksemburški juristi, ki so poklicani ljudstvom širom Evrope deliti pravico in resnico, ne nameravajo baviti s tožbo naše dežele proti Hrvaški glede arbitraže. Ker turni smukač ni le homo economicus, temveč tu

Kot strela z jasnega, pa še ob polni luni, je danes v slovenski živelj udarila vest, da se luksemburški juristi, ki so poklicani ljudstvom širom Evrope deliti pravico in resnico, ne nameravajo baviti s tožbo naše dežele proti Hrvaški glede arbitraže. Ker turni smukač ni le homo economicus, temveč t

Od turne postave, ki se je zjutraj nabrala na Hrušici, kaj drugega ni pričakovati kot to, da se gre na turo... za nosom. Skozi tunel še vsesplošna debata prijateljev, ki se po dolgem času srečajo. Ko se na sosednji strani tunela pričnejo odcepi z avtoceste, se šele prične debata o tem, katerega upor

Napoved sončnega vremena in nič vetra se je uresničila. Tokrat sem se zapeljal bolj proti zahodu, kjer je več snega. V dolini Mölla je bilo zjutraj -12°C. V Döllachu sem zavil do Mittna in parkirišča Mittnerwirt na višini 1390 m. Sonce je malo zvišalo temperaturo a še vseeno je bilo -9°C. Vzpon sem

Iskaje turo na kateri ne bo treba nesti smuči smo se odločili za Falkert od Falkertsee-ja in nadaljevanje na Klomnock. Smučišče še ni obratovalo in smo se po njem povzpeli na greben i nadaljevali na vrh Falkerta. Odsmučali smo 450 m višine na V stran v Hundsfeldgraben po trdi skorji z nekaj napihane

Sem ugotovil da za lepo smučarsko turo sploh ni treba v Avstrijo.Z avtom rabim do Pokljuke 20min,potem pa samo še 20min do snega. Na vrhu žleba sem zavil čez Kačji rob in na Srenjski preval.Sneg proti Jezercem je bil trd s posameznimi kložami.Malo nad Jezerci sem se usmeril desno pod MDV in v tej s

Do Jezerc smo šli v supergah po letni poti na Triglav nad Konjščico. Od tam je snega dovolj. Streha trda, sam v derezah, večina brez. Začetni del trd, ampak dobra smuka, potem smo prečili pod Malim Draškim vrhom, podobne razmere, trdo. Še na Srensjki preval, potem pa za Viševnikom navzdol. Spust s S

Za danes sem imel povsem drug smučarski cilj, a sem na žalost ostal brez kompanjona. Hm, samemu pa se mi ni dišalo po daljši in kompleksnejši turi. Tako sem odšel na klasičen smučarski driling: strme, kratke linije z kakšnim vmesnim manevrom ... Sprva sem se znašel pod Viševnikom, ga odpikal in smuč

Sem ugotovil da za lepo smučarsko turo sploh ni treba v Avstrijo.Z avtom rabim do Pokljuke 20min,potem pa samo še 20min do snega.Na vrhu žleba sem zavil čez Kačji rob in na Srenjski preval.Sneg proti Jezercem je bil trd s posameznimi kložami.Malo nad Jezerci sem se usmeril desno pod MDV in v tej sme

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Zarana nas je trojica skozi že zvrtano cev Karavank zapustila rodno grudo in odbrzela belim krajem naproti. Visoko nad Heiligenblutom, tri ure vožnje zdoma, smo v jasnem in mrzlem jutru z nekaj zapleti s parkiranjem navlekli nase turnosmučarsko navlako in zagrizli v breg! Kako nepopisno lepo je bilo


Turno smučarski kolesarski odsek PD Kamnik razpisuje tečaj turnega smučanja s pričetkom v ponedeljek, 20. 1. 2020, ob 18 h

Tokrat zapora ceste ni bila ovira za tako željeni cilj iz prejšnega tedna. Passo Pramolo - Nassfeld pass je iz Troppolacha normalno prevozen, po veliko boljši cesti kot iz Pontebe. Iz vozila, ki sva ga pustila na vrhu prelaza pri mitnici bivšega mejnega prehoda, sva takoj stopila na smuči. Po cesti

Letošnjega novembra me je tu pa tam kdo od znancev pobaral, kako mi gre prenašanje vse te moče in vlage in sivine, ki jo je bilo prejšnji mesec res nadpovprečno…

Letošnjega novembra me je tu pa tam kdo od znancev pobaral, kako mi gre prenašanje vse te moče in vlage in sivine, ki jo je bilo prejšnji mesec res nadpovprečno…

Danes nas je sedem od Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica, ki na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) ob nekaj drobnih kapljicah izpod neba modrujemo, kam kreniti. Z dvema avtomobiloma se peljemo ob Sevnični, uživamo na urejeni cesti proti Planini, v Dobju pa je obvezen post

GRINTOVEC V KONCU - KOKRSKO SEDLO - GRINTOVEC (2x) Sprejem med alpiniste 2019 GRINTOVEC - 2558m Končno je prišel čas, da se udeležim vsakoletnega sprejema med kamniške alpiniste, ki je letos spet potekal na Kokrskem sedlu. Ker pa seveda ni dovolj, da se gre samo do Kokrskega sedla, se z Mojco in Ivanom dogovorimo, da v soboto zjutraj vstanemo malo prej in se odpravimo gledat sončni vzhod na vrh Grintovca. S hojo pričnemo malo čez tretjo uro ponoči na koncu ceste v Koncu. Sam sem zelo podrt, ker mi je bilo slabo in bil sem precej brez energije, vseeno smo na sedlu v uri in tričetrt, kar s težo…