
Po dolgem času smo se uspeli dogovoriti za ski opening vikend z dobro staro ekipo. Z vidika snežnih razmer bi bili letos boljši Dolomiti, saj je na severni strani Alp neobičajno malo snega. Dandanašnji res težko predvidiš en mesec vnaprej kako bo s snegom. Ampak to niti bilo tako bistveno, saj smo i

Nezapihan sneg na SZ pobočju Ojstrnika in opisi slabih razmer so naju pognali v iskanje ture v Karnijcih po na S obrnjeni dolini. Schönjöchl je izgledal odlična izbira. Ni bil. Bil je zelo slaba izbira. Že začelo se je slabo s polnim parkiriščem (4 avtomobili) in komaj 5 cm svežega snega na pol metr

Po verodostojnih in preverjenih informacijah se je še včeraj dalo presmučati celo progo iz Starega vrha. Zato sem sklenil it pogledat. Vendar je danes zaradi hude otoplitve pobral 10 cm snega. Sneg na progi je ostal samo še v zaplatah - največ seveda pod snežnimi topovi. Najdlje, kar se je dalo pelj

V sili še hudič žre... nekaj. Sneg se začne takoj pri spodnji postaji ..., vendar ga takoj tudi zmanjka. In tako povsod, kjer niso bili v pomoč topovi. Vendar, če imaš kakšne Ripstick kot jaz iz leta 70, lahko hodis tudi po travi. Dokončno snega zmanjka pri zgornji postaji. Do tam sem 3x snel smuči.

Lani, če se ne motim, nisem šla niti en sam bot v snegu na Golake, al pa sploh po snegu bilokam. Tu sevejde mislim na konkreten sneg, ne na glih da je...In včeri ga je blo na Golakih hudobro zadosti.Njami.Seveda sem malo upala, da bo vreme vsaj še zjutraj zdržalo, da bi blo tako kot dan prej, kajti

Začneva nad Heiligenblutom, pri kmetiji na prvem zavoju grossgloknerske ceste (1540m). Pred planino Kleine Fleissalm so na cesti v dolžini nekaj sto metrov pristali kakšen mesec stari talni plazovi in gibanje preko njih je precej zamudno. Prav tako je v celotnem Zlatem grabnu potrebno večkrat presko

Veseli december je botroval poznemu štartu in zamudi z objavo (naspati se je bilo treba za nedeljsko turo). Na parkirišču za Lepi vršič je bilo že vse polno, na naslednjem parkirišču pa nekaj krpljarjev in 2 slovenska avta. Do planine Dolinca je samo 20 cm novega pršiča, na severni strani pa je na s

Tako se je primerilo, da sem ostal edini med Treniranimi Vztrajnimi Krmarji. Dva je vzelo odpiranje smučišč, enega direkt, enega indirekt, ker pazi otroke, medtem ko krmarka krmari, enega pa tik pred zdajci izpolnjen bonus. Kaj čmo, sem si rekel in hajd v bohinjski kot, tudi sam. Kaj naredi krmar, k

Včerajšnja tura na Stoder ni prav dosti pomagala, da bi se lažje odločili, kam danes zapeljati za dobro smučarijo.Dandanašnji delovni tempo nam še bolj greni odločitve, saj nihče noče še teh "ubogih" vikendov zajeb....z napačno odločitvijo.Klasika po jutranjih telefonih: usmeriti sebe in tudi druge.

Cesta je zaenkrat prevozna z zimskimi gumami. Pri avtu na smuči in po dvo- ali tro-pasovni avtocesti na vrh. Pri smučanju je bil vršni del spihan do pomrznjene podlage, ki pa se je skušala malo ojužiti, tako da je bilo smučanje prav spodobno. Nižje je bil sveži sneg (okoli 10 cm) spihan v rahle klož

Na Pecolu sva ujela skupino naših vzhodnih sosedov in si hitro domislila dober izgovor, da sva se lahko že kmalu lagodno švercala za njimi. Takoj, ko sva jih prehitela, sva se delala, da štorkljava na polmetrskih coklah in se začela igrati z voskom - ravno toliko, da so nama ušli na varno razdaljo.

Na turo smo se odpravili v zasedbi 50 : 50 - dva zaprisežena turna smučarja in dva ortodoksna borderja. Turo smo začeli na običajnem izhodišču, pri koči, ki nosi ime po lekarnarju, pisatelju in častnemu občanu Gmünda Fridu-Kordonu. Do izhodišča smo se pripeljali po zasneženi, a spluženi cesti. Sledi

PFANNSPITZE (2678m) 15.december 2019 Šofer se je vrnil, mi pa širimo obzorja in se zapeljemo v eno dolino zahodneje kot prejšnjo nedeljo. V vasi Sega Digon, v ostrem levem ovinku zapeljemo v dolino Val Digon. Vozimo po spluženi cesti do nv 1450m in si že takoj nadenemo smučke. Nadaljujemo po za

Do izvoza iz avtoceste za St. Michael je bil cilj Viertleck iz Twenga. Bolj zelena kot bela pobočja so nas preusmerila v Wald. Na parkirišču je bilo že veliko avtomobilov. Najprej po cesti, ki je v začetku pokrita le s kakšnim centimetrom steptanega snega, potem pa vedno bolj sneženo do Muhreralm. O

Padavine v petek proti večeru so kazale,da bo v soboto obilo pršiča. Zjutraj se nas je zbralo osem , mešanica AO-jevcev in TSKO- jevcev. Hitro smo bili enotni , da gremo pogledat na Ojstrnik, koliko ga je padlo. Parkirišče pri Cima Belli je bilo polno , samo km naprej pa smo bili na parkirišču sami

Že oblačno jutro prekriža načrte za drugam. Zato udarimo eno trening furo na Ratitovec. Štart iz Prtovča - malo nad lovsko kočo - sprva zelo vredu, nekje do Jesenovca okej - špura je bila včeraj pregažena. Naprej pa večinoma cokla. Ja, COKLA! Še dobro, da je bila pregažena špura, kajti, kjer je ni

Na flanki je bilo 15 cm snega na trdi podlagi. Nižje so se našli tudi odseki z nekoliko manj prijetnim skorajstim snegom. Kljub velikemu obisku je bilo na flanki dovolj prostora, da je vsak izmed nas (pa smo bili pozni) zarisal svojo smučino. Sam sem se (peš) prebil tudi na glavni vrh gore, ki je iz

Sva se že nekaj časa spraševala, kdaj bova »prebila led«. Z drugimi besedami – kdaj bova otvorila sezono. Turnosmučarsko. Dejstvo namreč je, da je za večino lepih domačih turnih smukov…