
Königstuhl – uvodna turnosmučarska
Sva se že nekaj časa spraševala, kdaj bova »prebila led«. Z drugimi besedami – kdaj bova otvorila sezono. Turnosmučarsko. Dejstvo namreč je, da je za večino lepih domačih turnih smukov…
Kategorija
14.152 novic

Sva se že nekaj časa spraševala, kdaj bova »prebila led«. Z drugimi besedami – kdaj bova otvorila sezono. Turnosmučarsko. Dejstvo namreč je, da je za večino lepih domačih turnih smukov…

Ko je končno tudi v doline zaneslo nekaj snega, so se gospa Ž. prebudili iz jesenske hibernacije in ugotovili, da je zdaj napočil čas, ko se tudi njenemu blagorodju zahoče dričati na smučeh po zasneženih klancih. Da se ne bo samo soprog M. klatil naokrog po gorah in se širokoustil s svojimi smukotur

Ko je končno tudi v doline zaneslo nekaj snega, so se gospa Ž. prebudili iz jesenske hibernacije in ugotovili, da je zdaj napočil čas, ko se tudi njenemu blagorodju zahoče dričati na smučeh po zasneženih klancih. Da se ne bo samo soprog M. klatil naokrog po gorah in se širokoustil s svojimi smukotur

Že na Rudnem polju se je videlo,da bo nad 1800m glavni gospodar veter. Zaradi tega sem se odločil za "zavetje" čez Kačji rob do Srenjskega prevala.Zavetje je bilo samo navidezno.Takega vetra v tej dolini še nisem doživel.Sledi je sproti zasipalo in ves novi sneg je bil spihan po luknjah i

5. 12. 2019Samotni Kozji vrhSamota - prijetno je okusiti tisti pravi hribovski mir, ko tako rekoč slišiš tišino. No, glede na vse večjo obiskanost naših gora takšna hribovska samota ni več tako samo po sebi umevna. Seveda pa jo je še mogoče najti. Midva jo greva tokrat iskat na Kozji vrh.V dolini je

Prijeten in nekoliko nepričakovan pričetek z avta takoj na dile. Po poti so malo nagajale cokle. Čeprav dokaj pozen štart, sem prvi naredil špuro do vrha, kjer me je pričakal kar močan veter. Zgorni del manj snega kot spodaj in po poti, tako da je sem ter tja malo poškrtalo. Slednjemu se ni dalo izo

Ker je enkrat za spremembo pri nas padlo več snega, kot pri severnih sosedih, smo se odločili da gremo pogledati kaj se dogaja z Viševnikom. Glede na biatlonske tekme na Pokljuki ter lepo napoved, količina avtomobilov na parkirišču ob 8:00 sploh ni izgledala hudo problematično. Na smuči smo se sprav

Slabo zdravstveno stanje je botrovalo poznemu odhodu, pa še ta je bil do zadnjega pod vprašajem. A kot pravijo se klin s klinom zbija in "šta ne ubije jača" smo šibkemu zdravju navkljub odrinili na turo, tudi zato, ker se zima s prihajajočim dežjem do 2300 m nmv. očitno v Sloveniji vsaj do božiča po

Že na Rudnem polju se je videlo,da bo nad 1800m glavni gospodar veter.Zaradi tega sem se odločil za "zavetje" čez Kačji rob do Srenjskega prevala.Zavetje je bilo samo navidezno.Takega vetra v tej dolini še nisem doživel.Sledi je sproti zasipalo in ves novi sneg je bil spihan po luknjah in v eno od n

Včerajšnje vremensko dogajanje pri nas (zdrsi tovornjakov in zaprte ceste gorenjskem), precej kaotično stanje tudi v južnem delu avstrijske Koroške, je botrovalo izbiri današnje ture. Vetrovi so v Avstriji (kot berem, tudi v Sloveniji) razmere in cilje precej "postavili na glavo". Stoder je zanimiv

Tokratno tradicionalno srečanje je potekalo v pravem zimskem vzdušju. Kot vedno je bilo veselo, prijetno in po zaslugi Nuše in Miha tudi dobro. Poleg pogovorov o smučanju in o vsemu drugem smo zvedeli veliko novega iz poročila Komisije za razvoj. V "Gore" smo sprejeli Dejana in Damjana, ki

Med vzpenjanjem nam je srce vsem vsakič veselo zaigralo, ko smo opazovali vršno flanko, kjer je veter poskočno teptal svež pršič. Ni smučarsko lepšega, kot je sveže poteptano pobočje, da se pri nebodigatreba smuki navzdol ja ni potrebno mučiti še s smuko v pršiču. "U koj dobr, u koj fajn!" in "Juhuh

Novega snega je manj kot bi si želeli (zgolj 15 cm). Pa še ta je do višine 1600 m čisto brez podlage. Gor grede glede tega ni bilo težav. Dol grede pa je bila smuka užitna samo zgornjih 200 višincev. Nižje je snega premalo. Na nekaterih pobočjih je precej nevarno napihanega - kložastega snega. Vreme

Novega snega je manj kot bi si želeli (zgolj 15 cm). Pa še ta je do višine 1600 m čisto brez podlage. Gor grede glede tega ni bilo težav. Dol grede pa je bila smuka užitna samo zgornjih 200 višincev. Pa še tam je bilo že vse razrito. Na nekaterih pobočjih je precej napihanega – […]

Sonce in nebo brez oblačka, ko se nas deset od študijskega krožka Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica zbere na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica), Nevenka pa nas čaka na Vrhovem. S tremi avtomobili se popeljemo do parkirišča pri pokopališču na

Tok, tok, tok. Hmmm, kako je prijetno pod mehko odejo, na mehki postelji. Na meji med budnostjo in snom, z zaprtimi očmi sanjam in preživljam dogodke zadnjih dveh dni in dveh noči. Prizori in občutki letijo v mislih kot na filmskem platnu. Tema, ki jo edino prekinjajo zelene bleščeče pike, pa s sonc

Stuhleck 1782 m,Grazer Stuhleck 1635 m,Geiereck 1.645 m,Pretul 1.656 m,Amundsenhöhe 1.666 m,Rossegerhaus 1.586 mudeleženci: Janez, Marjan, Bogdan, Tomaž, Matjažtrajanje: 7 hvišinska razlika: cca 1.100 mdolžina: 22,5 kmTokrat amo se odpravili raziskovat Predalpe vzhodno od Mure (Randgebirge östlich d

Tura, ki ne razočara niti na petek 13.Tura, primerna skoraj za vsakogar, saj je tako na izhodišču, kot na vrhu gostilna.

Ker je napoved obljubljala bolj slabo vreme, samemu pa se tudi ni dalo voziti pretirano daleč, sem pobral prvi hrib, ki mi je prišel na misel... in seveda verjetno naredil napako. Razen še ene treh, ki so verjetno igrali (in izgubili) podobno loterijo za izbiro hriba kot jaz, sem bil gor povsem sam